Wersja do druku

8 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Gangrenko

Zmywam
Troszkę gotuje
Mając przepis to nawet upiekę coś
Mam skończone 25 lat :)

Ja niżej podpisany oświadczam, spełnienie wyżej wymienionych parametrów w celu ............... :)

P.S.
Hablo un poco de español.
Cuando vamos a Jerez después de que el semental ? :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wróćmy do tematu bo się bałagan robi i potem ciężko czegokolwiek szukać :(

Kurcze szkoda, że to aż tak duży wydatek. Myślałam o czymś dla siebie do domu, ale w tym wypadku pozostaje chyba tylko papier :/ Chociaż ten Solid Edge mnie zaciekawił, muszę więcej poczytać o nim. Może chociaż częściowo by ograniczył zużycie papieru i ułatwił przechowywanie siatek :P
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wróćmy do tematu bo się bałagan robi i potem ciężko czegokolwiek szukać :(

Kurcze szkoda, że to aż tak duży wydatek. Myślałam o czymś dla siebie do domu, ale w tym wypadku pozostaje chyba tylko papier :/ Chociaż ten Solid Edge mnie zaciekawił, muszę więcej poczytać o nim. Może chociaż częściowo by ograniczył zużycie papieru i ułatwił przechowywanie siatek :P
Zdecydowanie tak robi :) ja w końcu mogę sobie kombinować, metodą prób i błędów i nie zużywać tony papieru (często już przy rysowaniu człowieka oświeca i wie, że coś nie tak ;) ), mogę zmieniać wymiary w czasie rysowania i nie muszę używać gumki do mazania itp ;)
Najlepiej ściągnij z oficjalnej strony:

http://www.plm.automation.siemens.com/pl_pl/products/velocity/solidedge/free2d/index.shtml

Trzeba się zarejestrować, ale to darmowy program, więc mnie to ryba.
Jest to typowy CAD, po prostu deska kreślarska, taki "prosty autocad". Ale ma tą jedną zaletę czyli brak kosztów. I drugą zaletę - zmienne, ale to temat na później ;) )
Na początku może sprawić problemy, ale jak się "wczujesz" to będzie szło jak po maśle.
(gdybyś używała zmiennych to najważniejsze - przed rysowaniem podświetlić przycisk utrzymywania "relacji" żeby się odcinki nie rozjeżdżały).
Próbuj! i jakbyś miała pytania to postaram się pomóc :)
________________________________________________________
http://ciuchotworstwo.blogspot.com/ - moje szycie i początki konstrukcji :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Aaa myślałam że używasz tej wersji studenckiej, a tej nie widziałam, ale masz rację - 3D przy wykrojach do niczego mi się nie przyda :P
Dzięki, na pewno pojawią się jakieś pytania - na razie muszę przeskoczyć jakoś kwestię systemu, bo pracuję na Linuksie :P
Hmm w sumie to może łatwiej będzie znaleźć jakiś program na linuksa :/

--- Ostatnio edytowane 2013-11-15 09:47:27 przez Gosia ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Aaa myślałam że używasz tej wersji studenckiej, a tej nie widziałam, ale masz rację - 3D przy wykrojach do niczego mi się nie przyda :P
Dzięki, na pewno pojawią się jakieś pytania - na razie muszę przeskoczyć jakoś kwestię systemu, bo pracuję na Linuksie :P
Gosia w LPP używają CORELA może spróbuj tez w CORELu

--- Ostatnio edytowane 2013-11-15 09:40:22 przez Vestiarius ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Aaa myślałam że używasz tej wersji studenckiej, a tej nie widziałam, ale masz rację - 3D przy wykrojach do niczego mi się nie przyda :P
Dzięki, na pewno pojawią się jakieś pytania - na razie muszę przeskoczyć jakoś kwestię systemu, bo pracuję na Linuksie :P
Gosia w LPP używają CORELA może spróbuj tez w CORELu

--- Ostatnio edytowane 2013-11-15 09:40:22 przez Vestiarius ---
No corel/illustrator to też jakaś myśl, ale chyba jednak CAD bardziej się do tego się nadaje, więc chcę mu dać szansę :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Pewnie,że CAD się bardziej nadaje! Zwłaszcza,że można sobie dzięki zmiennym zrobić siatki uniwersalne!
Ja już mam taką, dogadałam się w końcu z programem i mogę teraz ją dowolnie edytować w zależności od wymiarów, luzów itp na które chcę robić konstrukcję :) teraz tylko zmienić dane i od razu modelować ..

p.s. przypominam, że Sloid Edge Drafting jest darmowy, również dla firm! warto więc zacząć od niego, bo w przypadku rozpoczęcia działalności koszt żaden.
To plus open office (excel mi liczy siatki) i mam za friko oprogramowanie na początek ;) gdyby mi przyszło kiedyś tak zarabiać ;)

--- Ostatnio edytowane 2013-11-15 11:40:29 przez Mrau ---
________________________________________________________
http://ciuchotworstwo.blogspot.com/ - moje szycie i początki konstrukcji :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mrau - chyba pójdę za Twoją radą jednak :) Zainstalowałam Draftsight i nie mogę się w nim ogarnąć, a skoro Ty już robisz konstrukcje w Sloid Edge Drafting to przynajmniej będę miała kogo podpytać :P
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Pewnie,że CAD się bardziej nadaje! Zwłaszcza,że można sobie dzięki zmiennym zrobić siatki uniwersalne!
Ja już mam taką, dogadałam się w końcu z programem i mogę teraz ją dowolnie edytować w zależności od wymiarów, luzów itp na które chcę robić konstrukcję :) teraz tylko zmienić dane i od razu modelować ..

p.s. przypominam, że Sloid Edge Drafting jest darmowy, również dla firm! warto więc zacząć od niego, bo w przypadku rozpoczęcia działalności koszt żaden.
To plus open office (excel mi liczy siatki) i mam za friko oprogramowanie na początek ;) gdyby mi przyszło kiedyś tak zarabiać ;)

--- Ostatnio edytowane 2013-11-15 11:40:29 przez Mrau ---
A co też mię tu za dziwności opowiadasz, Mrau?
Byłażby istniała jakowaś mutacja CAD'a dedykowana do projektowania odzieży?
Gdzie to można zobaczyć?
Ja pamiętam CAD'a jako wyjątkowo upierdliwy program do pracy, ponieważ wszystko trzeba było pamiętać: który layer, który kolor, jaka jednostka, a poza tym niczego nie liczył sam. To była taka decha kreślarska dla projektantów i - jako animator 3D - współczułem im zawsze ciężkiego losu...
Jeśli prawdą jest ono, co powiadasz - może się okazać, że niesłusznie zdeprecjonowałem marketingowe próby pewnego dziewczęcia, które chciało nas zainteresować nauką CAD'a...

MÓW!!!
Proszę :prosi:
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
dubilek... :)

--- Ostatnio edytowane 2013-12-03 22:24:57 przez Zibiasz ---
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz

8 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.