Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Szukałam tematu o hafciarkach, ale jedyny, który znalazłam jest już dość mocno przedawniony, dlatego założyłam nowy.
Chciałabym kupić hafciarkę do haftowania prostych wzorów o kilku kolorach. Widziałam pełno modeli i rodzajów tych maszyn, ale nie wiem, czy opłaca się kupować nową za kilka tysięcy i jaki model byłby odpowiedni dla kogoś początkującego o niedużych wymaganiach? Czy możecie mi coś doradzić?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ja po kilku latach szycia na wielu maszynach, rok temu zakupiłam maszynę i hafciarkę Janome.
Z tego co wiem jest tez hafciarka tańsza i bardziej prosta od mojej, mi maszyny służą do pracy.
W maszyny są wgrane już proste kolorowe hafty.Prosta w obsłudze.Na początek ich ilość, możliwość łączenia chyba wystarczy.
Potem jak wymagania i potrzeby wzrosną, można zakupić program do projektowania haftów i tworzyć własne... choć w moim przypadku przydał by się jeszcze kurs jego obsługi ;)...oparty na corelu, dość skomplikowany :/.. tu dla mnie zaczęły się schody.
Ja osobiście jestem w ich maszynach i produktach zakochana :) dla mnie to inny komfort pracy.
Czy opłaca się kupować droższą ... nie wiem, zależy czy ma służyć tylko do zabawy przez krótki czas, czy wiążą się z nią większe plany na przyszłość.



Zaloguj się aby napisać odpowiedź.