Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Cześć wszystkim :)
Szukałam na forum i nie znalazłam podobnego wątku.. :) Moje pytanie dotyczy przyrządów do szydełkowania. Otóż niedawno dostałam od swojego cudownego chłopaka przyrządy do szydełkowania. Pragnę zaznaczyć, że DOPIERO ZACZĘŁAM zajmować się szydełkowaniem.
Niestety instrukcja obsługi nie jest p opolsku, nazwa angielska tego zestawu to po prostu loom. Jednak gdy próbuje wyszukać w internecie tutoriali, jak szydełkować na krośnie, wyskakuje mi coś zupełnie innego, niż to, co dostałam.
Jak do tej pory znalazłam tylko filmik na youtube jak zrobić czapkę na kole (czapki, nawet dwie, już skończone:)), jednak chciałabym używać też innych przyrządów...
Może dla Was to pytania są banalne, ale jak nazywają się takie przyrządy po polsku i jak znaleźć informacje jak ich używać?:(
Na blogu wstawiłam zdjęcie sprzętu, który dostałam:
http://obiadumnie.pl/dzien-dziecka/
Z góry bardzo dziękuję! :):)

--- Ostatnio edytowane 2014-06-18 16:56:28 przez obiadumnie ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wyglądają mi na "obręcze do dziergania".
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzięuję za odpowiedź!
Właściwie to bardziej chodzi mi o te podłużne przyrządy. Można łączyć je tak, żeby powstały prostokąty albo kwadraty.. I na takich robić np szaliki...
Avatar użytkownika
Świeżynek
Nawet wiem mniej więcej jak zacząć, ale jak próbowałam zakończyć robótkę to się pogubiłam. I nie mogłam sprawdzić jak to się robi w Internecie, gdyż nie wiedziałam jak szukać :)
Bardzo chciałabym zacząć dziergać też bardziej skomplikowane rzeczy.. Pomóżcie proszę!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Spróbuj szukać filmików (nie lubię zdrobnień tego typu) wpisując w wyszukiwarkę nazwę swoich przyrządów, która jest na opakowaniu. Możesz też wpisać "przyrządy do dziergania". Trochę już tego w sieci jest, choć u nas to nowość.
Więcej Ci raczej w tej materii nie pomogę, bo na moje szczęście należę do dziergających tradycyjnie - na drutach lub szydełku.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wpisz w google'a "Knifty Knitter" i "round loom kit".

Fides

Avatar użytkownika
Świeżynek
@Fides
a polskie odpowiedniki?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Myślałam, że chodzi o naukę robienia na tych przyrządach... O jakąś instrukcję. Swoją drogą szkoda, że w opakowaniu nie ma takowej. Dostałam niedawno laleczkę do plecenia sznurków, było pokazane co i jak, opanowałam bez problemu. Na obręczach pewnie robi się tak samo albo bardzo podobnie. Zaraz znajdę, zrobię fotkę i wrzucę. Już.

--- Ostatnio edytowane 2014-06-19 12:54:14 przez violina64 ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Z Waszych postów wynika, że jeszcze nie ma odpowiednika polskiego..
Jeśli chodzi o to koło, to wiem jak je obsługiwać, bo znalazłam filmik instruktażowy na youtube. Da się na nim robić m.in. czapki, skarpetki i rękawy i dzięki temu urządzeniu jest to o wiele prostsze.
Nie mam za to pojęcia jak używać tego kwadratu i prostokąta, nie wiem też jak szukać instrukcji obsługi do nich (po polsku, angielsku, nieważne..).
Nazwa całego zestawu to po prostu loom, pojedyncze części nie są osobno nazwane, co jeszcze bardziej utrudnia mi znalezienie czegokolwiek :(

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.