Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Nareszcie zebrałam pewną sumę na zakup maszyny.Jestem początkująca więc poczytałam tutaj trochę i dowiedziałam się aby nie kupować od razu jakiejś skomplikowanej maszyny-drogiej?Bo moge sobie nie dać rady.Najpierw pomyszkowałam w internecie.Jest coś dla mnie Janome Sew Mini Deluxe.Opis Prawdziwa maszyna do szycia dla dzieci.Łatwy system nawlekania nitki itd Zalecana dla dzieci od 8 lat .No to tej raczej nie popsuje .Kupuje ,ale....Mój wzrok padł dalej Janome TXL605 W ZESTAWIE ZE STOLIKIEM ORAZ TWARDĄ WALIZKĄ. Stolik ważna rzecz może ją wybiorę?Po co potem kupować?Ale widze dale Janome TXL607 391 PROGRAMÓW !!!!!!!!ściegi proste i overlokowe ..itd i oczywiście +stolik i walizka.Kurcze, którą tu kupić.Mam całego tysiaka mogę pozwolić sobie na naprawdę dobrą maszynę, ale co potem?Wyczytałam tu opinię o Singerach,że fajne itp Dobra myśle sobie trzeba jednak wybrać się do jakiegoś sklepu aby się doradzić fachowca na miejscu .Mieszkam blizko Łodzi ,a wiadomo Łódź to stolica włókiennictwa.Patrzę na sklepy.Hm ,ale jaki wybrać.Musi być porządny .Taki tylko od maszyn do szycia.Pewnie najlepszy będzie gdzieś w śródmiesciu wybieram Narutowicza.Idę Brother BQ 17 Facet mówi idealna maszyna dla osób ,które uczą się szyć.Ha czyli dla mnie.To taka maszyna dla osób ,które szyją raz na jakiś czas:(tylko ja chcę szyć często.W takim razie Brother j-17 .Tak się patrze same Brothery .Musze wybrać inny sklep.Tylko jaki?Pewnie w stylu jakiejś hurtowni .Takiej która zajmuje sie głównie krawiectwem.Dyskretnie pytam klientkę obok.Poleca mi Polimex.Gdzie to jest ano na św.Teresy .Kurcze nie znam Łodzi ,ale w końcu jakoś znajduję .Kurcze dodatki krawiecki czytam .Ogromna hala .Tyle tu tego .Pełno ludzi ,nikt mi nie może pomóc .Patrzę na maszyny do szycia No są różne Jest np Singer K-AGO -ZA 1072 Wygląda nieźle ludzie tu pisali Singer niezła marka więc może ten Singer?Obok stoi Arka Radom 9000 za 919 o myślę idealna suma Jednak nikogo sie zapytać ludzie wchodzą ,wychodzą kurcze myśle zapytam sie was Tak od serca co radzilibyście mi kupić.A do tych ludzi co mieszkają w Łodzi mam kolejne pytanie w jakim miejscu? Razem ze stolikiem czy na to nie patrzeć?W sklepie czy przez internet.Pomóżcie :bezradny::bezradny:
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
W Łodzi na Narutowicza jest sklep państwa Wójcik (http://maszyny-do-szycia.com/). Singerow w ofercie nie mają, ale mają kilka innych marek (głównie Janome) i są bardzo pomocni. Potrafią doradzić i można wypróbować maszyny na miejscu. Ja byłam i jestem nadal początkująca, a kupiłam drogą i "skomplikowaną" maszyne - i bardzo się lubimy;)
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Sew mini Janome, to jest ZABAWKA. Szyjaca a jakze, ale przeznaczona dla DZIECI. Z zalozenia to NIE jest maszyna dla doroslych. Jest prosta w obsludze, ma kilka sciegow, i sluzy dzieciom. W ogole bym sie nad nia nie zastanawiala-jesli to Ty chcesz na niej szyc. Pierwsza sprawa: miejsce miedzy igla a obudowa. Widzisz w czym problem? Gdybym kupowala dla dzieciaka (a kupilam jej "dorosla" maszyne!); to byloby warte rozwazenia, ale tylko wtedy. NB. widzialam w naturze, pisze z autopsji.

Jest tu na forum mnostwo polecanych maszyn, od Silver (za praktyczne podobna cene) do roznych Singerow etc. Przeczytaj, wybierz ; ew. zapytaj uzytkownikow.
Wiekszosc nowoczesnych maszyn tak na prawde niewiele sie od siebie rozni; po prostu wybierasz to co lubisz mechaniczne pokretla vs. elektroniczne (lub dotykowe); i dodatki; ale przy nauce szycia wieksze znaczenie ma latwosc obslugi, niz powiedzmy...olbrzymia ilosc sciegow.
Watek maszyna dla poczatkujacych ma mnostwo przydatnych wiadomosci.

I jeszcze jedno, po moich ostatnich doswiadczeniach: wybierz maszyne, ktora ma w poblizu (albo latwo dostepny serwis). O tym sie czesto zapomina (albo serwis nie istnieje, jak w moim przypadku); a kazda maszyna, wymaga po pewnym czasie przegladu. Musisz miec jakis sposob aby tego przegladu dokonac. I to chyba wszystko ode mnie! Powodzenia.

--- Ostatnio edytowane 2014-07-06 00:10:57 przez Anna-Maria ---
________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witaj również mieszkam w Łodzi .Szukam tu osób które lubią szyć lub dopiero zaczynają jak ty. Znajomych i przyjaciół. Moglibyśmy się spotkać np. .w Polimexie ja zawsze tam robię zakupy maja duży wybór więc oprócz maszyny moglibyśmy pogadać o dodatkach napisz do mnie .Jesteś zainteresowana ?:):)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Pewnie chętnie się tam spotkam ,ale to taka duża firma .Tam chyba kupują duzi dostawcy ?Jaki dzień ci pasuje? Czy to musi być weekend czy nie?Mam tysiaka na wydatek .Więc fajnie jeśli mi pomożesz :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witaj również mieszkam w Łodzi .Szukam tu osób które lubią szyć lub dopiero zaczynają jak ty. Znajomych i przyjaciół. Moglibyśmy się spotkać np. .w Polimexie ja zawsze tam robię zakupy maja duży wybór więc oprócz maszyny moglibyśmy pogadać o dodatkach napisz do mnie .Jesteś zainteresowana ?:):)
Hmm... Hmm...
Dziwne zaproszenie, tak jakoś pachnące reklamą, ale może się mylę.
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.