Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam serdecznie, potrzebuję pomocy w wyborze nowej maszyny. Obecnie szyję na Łuczniku Zofia 2015. Przez dwa lata uszyłam na niej sporo swoich ubrań i niby nie jest najgorzej ale chciała bym coś porządniejszego. Zośka jest strasznie głośna, lubi gubić ścieg, trzaśnie w niej czasem tak, że aż na krześle podskakuje itp. Zastanawiałam się nad silver crestem z lidla, ale mam okazje zaszaleć i wybrać coś do 2tyś.(Mąż wymyślił prezent urodzinowy). Za taką cenę chciałabym już maszynę "na lata". Na oku mam dwa modele:
JANOME QXL605 (o niej trochę poczytałam,opinie mnie zachęcają) oraz
JUKI HZL-K85 ( o niej opinie znaleźć nie mogę, jednak kusi mnie alfabet - zdaję sobie sprawę, że nie będzie to jakość hafciarki).
Uwagę moją zwróciła również Elna eXperience 620,(o której również niewiele można przeczytać). Gdybym jednak miała wskazać dwie najbardziej mnie interesujące to były by to właśnie Juki i Janome.
Ceny tych maszyn są już dość poważne dlatego chciałabym dokonać dobrego wyboru a wiem, że są tutaj osoby znające się na rzeczy... Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam, Anika.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Temat trochę stary, ale żeby nie było, że zostaje na forum bez odpowiedzi to napiszę :)
W grudniu są Święta, moje urodziny i imieniny - wszystko na przestrzeni trzech dni :D
Mój mąż, zawsze stara się "wynagrodzić" mi tę kumulację i kupuje mi coś porządnego. Właśnie w grudniu 2014 dostałam moją piękną, jeszcze pachnącą Janome QXL605. Minęło trzy miesiące: maszyna pracuje codziennie po kilka godzin i co mogę o niej powiedzieć: jest po prostu świetna. Przesiadłam się z 18 letniego Łucznika więc różnica ogromna. Mnogość ściegów (i tak na razie wykorzystałam max.10), cicha (w porównaniu z Łucznikiem) i co ważne automatyczne obcinanie nici. No i jest po prostu wygodna. To co mnie samą zaskoczyło: bardzo często używam przycisku START/STOP zamiast stopki. Mąż przyznał się, że zastanawiał się nad wyższym modelem Janome z alfabetem, ale po przeczytaniu opinii i zobaczeniu jak te litery wyglądają: zrezygnował. I dobrze - na razie byłoby to niepotrzebne wydanie pieniędzy.
Może ktoś pociągnie temat i napisze coś o JUKI.

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.