Wersja do druku

2 strony: < 1 2

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
przed hafciarką pracowałam na laserze, rysowanie wzorów i wycinanie i tp, przejście na hafciarkę było u mnie intuicyjne, rysowanie też, najwięcej kłopotów miałam tamborkowaniem :) żeby było prosto i tak jak chce :) przy jedno-igłowej hafciarce zmiana koloru nici i obcinanie ich może być męczące ale na pewno sobie poradzisz !
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Mam nadzieje, Twoje prace są cudne! Nadal szukam, na pewno podziele się hafciarką na którą padnie wybór :)
Pozdrawiam i dziękuje :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witam.
Może zapytać pod tym adresem.
http://www.jakubiaktech.com/
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Cześć:) Ja mam hafciarkę brother, innovis 750e. Mam pole haftu 15x20, ale można dokupić większy tamborek (za kilka stówek). Czas haftowania podobnie jak u LaGre, jeśli całe pole byłoby wypełnione haftem i byłoby dużo szczegółów to haft trwałby pewnie 1,5h. To w dużej mierze zależy od ilości wkłuć - np. koło o średnicy 9,5cm, wypełnione szczegółami (napisy, wyobrażenie wilka) 36 tysięcy wkłuć: haftowanie trwało ponad 45 minut. Mocno hałasuje, nawlekanie gotowej rzeczy, np. t-shirtu na tamborek też niestety nie trwa minuty tylko kilka. Trzeba się wszystkiego nauczyć (a niewiele jest na świecie tak miłych i pomocnych osób jak LaGre, która także mi już służyła radą w sprawie haftowania) metodą prób i błędów - nie ma poradników czy filmików.
Moja maszyna kosztowała 4600 zł (maszyna + tamborek + program do projektowania haftów, chociaż oprócz tego trzeba tak naprawdę mieć coś do grafiki wektorowej). Mi służy w dobrze, chociaż tak naprawdę połowa sukcesu to umiejętności manualne - nałożenie tkaniny na tamborek, odpowiednie jej naciągnięcie, wiedza o projektowaniu (gęstość ściegów, undersewing itd). Więc miałam z nią trudne początki.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
yapok dzięki za miłe słowa :) :zawstydzony:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Miłe, prawdziwe i zasłużone, to niezbyt częsta mieszanka:)
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Yapok dziękuje za rzeczowy post!
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Nie ma sprawy, mam nadzieję, że trochę pomogłam. Daj znać, jak coś zakupisz:)

--- Ostatnio edytowane 2015-08-17 09:31:37 przez yapok ---

2 strony: < 1 2

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.