Wersja do druku

2 strony: < 1 2

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Większość Janomek ma regulację szycia za pomocą przełącznika, ale to jest dodatek. Normalnie regulujesz prędkość pedałem, ale jeśli masz ciężką nogę (jak ja) to ten suwak umożliwa Ci ograniczenie prędkości i wtedy nawet jak wciśniesz pedał do podłogi to i tak maszyna nie będzie szyła szybciej. Ten suwak jest również przydatny gdy szyjesz używając przycisku start stop (wtedy ustawiasz odpowiednią prędkość wciskasz przycisk i skupiasz się na prowadzeniu materiału) - przydatne przy ściegach ozdobnych i haftowaniu.

Jeśli chodzi o stopki, to większość maszyn ma szerokość ściegów do 7 mm, tylko te z wyższej półki (maszyno-hafciarki, i maszyny do quiltów) mają 9 mm, także nie ma z tym większego problemu - poza tym zazwyczaj na wyposażeniu maszyny jest większość stopek, z których korzystamy.
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ja ostatnio do cięższego szycia kupiłem starego Gritzera, wydatek 250 zł , maszyna w stanie bardzo dobrym i na razie szyje wszystko, moc silnika 100 Watów. Polecam jako druga maszyna do takich rzeczy. Łuczniki 466 ,451 też są nie do zajechania. Na aukcji można kupić w idealnym stanie za ok 200-300 zł.

--- Ostatnio edytowane 2019-02-12 16:38:04 przez user2498 ---

2 strony: < 1 2

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.