Wersja do druku

2 strony: < 1 2

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
I kolejna złota łopata leci do kolekcji...

Się rozglądam ostatnio za czymś co się nazywa "Lamownik Obustronnie Podwijający".

Rozrzut cenowy dość spory. Potrzebowałbym czegoś do taśmy/lamówki wykonanej z tego samego materiału co szyta rzecz ( zazwyczaj jakaś bawełna "moro" średniej grubości ).

Taśma/pasek materiału na wejściu 30/35 mm , lamówka zwykle jest naszywana na dwie/trzy warstwy tkaniny.

Czy to już jest szycie "Heavy" ? Lamowniki do takiej roboty potrafią kosztować i kilka stówek.

W dodatku są do maszyn przemysłowych a ja potrzebuję coś do domowego Singera 4423.

Ktoś / coś ? Widział , słyszał a może używa ?



--- Ostatnio edytowane 2020-02-10 23:37:40 przez Benedek ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja mam coś podobnego, ale wchodzi tu w rachubę o ile się nie mylę zaprasowane 2.5 mm.
Widziałam stopki diablo prod.,by pasowały do Singerów może, to takie coś ze śrubką z boku, ale musiszposzukać,może na "radości szycia".Bywały w sprzedaży.
Inna rzecz, że jak tniesz klasycznie, ze skosu i zaprasowujesz sam, to są różne techniki wszywania, ja to sobie po prostu też dla moich podpinek i miśków nie robię jaj typu szkolnegoi nie owijam w jeans,że najpierw do takich szerokich to zszywam materiały po jednej stronie misia, a później podwijam i jadę po drugiej.Ale to przy maksie,grubej na parę milimetrów,albo skórze...Bo tak w ogóle,to prowadnicę do lamówek różnej szerokości na trzpień maszynowy dostaniesz,na ogół w moich rejonach za ok. 40 - 100 zł.,niestety, ale można było jeszcze kupić sobie Janome...
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.

2 strony: < 1 2

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.