Wersja do druku

3 strony: < 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Stały Bywalec
O słomianych kwiatach. Nauczyłam się tej sztuki na kursie zorganizowanym w pewnym wiejskim ośrodku kultury w którym pracuje moja przyjaciółka. Zaprosiła mnie,więc pojechałam z ciekawości popatrzeć co wytwarzają baby na wsi. Wierzcie mi zatkało mnie- te kobitki potrafią wszystko: lepią garnki, szydełkują, haftują, tkają dywany na krosnach sprzed 100lat albo jeszcze starszych-cuda wianki!Była tam również" na gościnnych występach" Irina z Mińska(tego na Białorusi) która uczyła sztuki wytwarzania różności ze słomy właśnie.Oczarowały mnie te kwiaty więc się nauczyłam, ale wierzcie mi- łatwo nie było. Z tą słomą to jak z tym lnem z podstawówkowej lektury , albo jeszcze gorzej.Nie chciałabym Was zanudzić więc jeśli będziecie zainteresowane chętnie napiszę co i jak jednak to bardzo długi i żmudny proces. Oczywiście zdjęcia wstawię jak dziecko mnie nauczy.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
ja bym chciała poczytać.
Mam ozdoby choinkowe (made in china - nie linczujcie) ze słomy, trzeba mieć sprawne palce żeby tym czerwonym sznureczkiem pooplatać każdą słomkę - super efekt - taka gwiazdeczka - z kwiatami pewnie jest podobnie
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
dana, koniecznie to opisz. Może się czegoś nauczymy nowego. Bo sprawne paluszki - to dłużej sprawna główka. :D
________________________________________________________
Szyję sobie hobbystycznie. :)
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Uwaga!Wstawiam kwiaty ze słomy. Jeśli mi się uda opiszę potem co i jak bo bez zdjęć nie miałoby to sensu. Są to zdjęcia moich pierwszych "dzieł" gdzieś sprzed dwóch lat kiedy zaczynałam moją przygodę ze słomą więc jeszcze bardzo nieporadne- wybaczcie! Dziś mam dużo bogatszy asortyment, tylko nie umiem jeszcze zrzucać zdjęć z aparatu na komputer.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Jezu!Udało mi się,jaka ja jestem zdolna!Bo u mnie z komputerem kiepściutko na razie. Ale się uczę:)
Avatar użytkownika
Administrator
Dona witaj na forum! Twoje kwiaty powaliły mnie na kolana1 Co za oryginalna ozdoba, jaka piękna! Pamiętam, że kiedyś wisiały u nas w mieszkaniu takie obrazki ze słomy, moja mama takie cudeńka robiła będąc w podstawówce. Oryginalnie to wyglądało. Ja proponuję abyś wstawiła więcej swoich prac w podforum Robótki ręczne :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
te lilie i słoneczniki - REWELACJA - spodziewałam się czegoś, hm, prostszego. Dano, piszesz, że te kwiaty są nieporadne jeszcze? to te, aktualne, pewnie ładniejsze od żywych;) ?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Rewelacja!!!
Nie widziałam jeszcze takich !!!!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witam na forum :)
Twoje dzieła są prześliczne. Nawet bym nie pomyślała, że ze słomy można zrobić takie cudeńka:)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Cuuuudeńka.Super kwiatki,jestem pod wrażeniem.Pozdrawiam.

3 strony: < 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.