Wersja do druku

2 strony: < 1 2

Avatar użytkownika
Świeżynek
Odgrzewam sucharka i robię to z premedytacją, bo sądzę, że przyda się to na później komuś - wszystkie maszyny do szycia starego typu posiadające oporowe regulatory obrotów (popularniej "pedały") działają na takiej samej zasadzie, co za tym idzie można stosować je zamiennie. Producenci co prawda usiłowali zmusić użytkowników do kupowania konkretnych akcesoriów - choćby przez stosowanie coraz to wymyślniejszych gniazd kablowych, ale ręczę, że przerabiając trochę kabel sieciowy - spokojnie można użyć do bez mała każdej starej maszyny "Łucznikowego" pedała, który jest w dalszym ciągu produkowany i bardzo łatwo dostępny (choć nie najtańszy).
Przeróbkę taką można wykonać bez problemu w domu posiadając podstawową wiedzę w zakresie elektryki, względnie zlecić to serwisowi.
Jak będę miał chwilkę więcej czasu to podeślę schemat połączeń takiej maszyny.
Oczywiście inaczej trochę to wygląda w przypadku nowszych maszyn sterowanych elektronicznie, czy tzw. serwomechanizmów.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wrocław - http://maszynydoszycia.wroclaw.pl/. Tam kupowałam pedał jak mi padł:)
________________________________________________________
stefcia.pl
www.facebook.com/RobotkiStefci
mlecznepodroze.pl
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ryoko Yuki, dzięki, wpadł na to mój facet, a że elektryka mu nie obca, obeszło się bez serwisu. Dzięki wszystkim za pomoc. Już szyję znowu, jak miło... :) Pozdrawiam wszystkich!

2 strony: < 1 2

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.