Wersja do druku

3 strony: < 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Bardzo Wam wszystkim dziękuję za miłe przywitanie i komentarze :)
Produkty zostały już rozdane, a pozytywne reakcje mnie zupełnie onieśmieliły :)

Zaciążenie póki co jest stanem mało błogosławianym dla mnie, a akurat siedzenie na kanapie i przyszywanie guzików jest bardzo relaksujące, więc myślę, że szycie trafi w 10tkę jak już mi się w ogóle nie będzie chciało pracować :)

Prezent składany - maszyna od mojego mężczyzny, a książki od przyjaciela. Wszystkie pomysły stamtąd.

Po angielsku, pierwsza to "Sewing machine basics. A step by step course for first-time stitchers" napisana przez Jane Bolsover.
Naprawdę bardzo pomocna, gdy nie ma się nikogo w okół do poradzenia, bo książka wyjaśnia wszystkie podstawy, użycie ściegów, nawet przyszywanie guzików z zapałką, na co sama nigdy nie wpadłam :) Lekcje są przemieszane ze wzorami na różne rzeczy, w tym ten szaliczek. Na żywo kolory wyglądają trochę ładniej ;) W oryginale, użyto miękkiego filcu i szwy miały być kontrastowe po obu stronach, ale polar mi nitkę dosłownie wsysnął i zostały tylko linie :)

Dzieciowe projekty z książki "Making baby's clothes. 25 fun and practical designs for 0-3 year olds." przez Rob Merrett.

Tak rozpisałam, jakby ktoś kiedyś szukał, bo obie bardzo mi się podobają (a może nawet są po polsku też).

Jako że nikt o królikach tildowych nie wspomniał, a google sugeruje, że wzory trzeba raczej zakupić, to spróbuję dziś zaimprowizować królika sama, zobaczymy co z tego wyjdzie. W ogóle szmaciane lalki ogromnie mi się podobają :)

--- Ostatnio edytowane 2011-10-24 10:40:46 przez Agata ---
Avatar użytkownika
Administrator
O sorry przeoczyłam tekst o królikach. Nie kupuj wzoru - sama go sobie stwórz. Ja tak zrobiłam i tysiąc innych ludzi.
O tutaj masz wzór poszczególnych części -> KLIK
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
AGATA!!! Podesłałam Ci kilka linków z milionem wykrojów tildowych, cofij się proszę do 1szej strony.....szukaj na Picasa....TAM WSZYSTKIE WYKROJE TILDOWE BEZ PROBLEMU ODNAJDZIESZ:)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ahhh...

Dzięki, dzięki, dzięki :)

Zaczęłam tego królika skrobać, i w sumie wszystko ok. Tylko materiał użyłam grubszy, i się okazało, że po zszyciu, nie mogę ich wywinąć na lewą stronę :D
A że dzianina, to przy próbach przewrócenia, materiał właściwie się rozsypał i mogę do kosza wyrzucić (albo raczej zostawić na wypchanie kolejnego królika;)

Na szczęście materiał resztkowy, kupiony za grosze. Mimo wszystko, szkoda mi wyrzucić, naprawić nie umiem, i tak stanęłam jak ta sierota i nie szyje :D

Ale wezmę się znowu. I następnym razem postaram się wkleić królika :)

Jeszcze raz dzięki wielkie za linki!

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
https://picasaweb.google.com/ole4ka27knigi i tu dużo Tildowych rzeczy jest tylko prosiaka ze skrzydłami nie mogę znaleźć bo widziałam na szytkowych blogu:(
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Trochę czasu minęło, ale chciałam dać znać, że tak szybko forum ani szycia nie porzucam :) Po prostu trochę się działo w ciągu ostatnich miesięcy.

Ale królika w końcu wyksrobałam. Niestety, nie doczekał się jeszcze twarzy i chyba się nie doczeka :D Wolę póki co prostsze rzeczy do szycia jeszcze jednak :) Kiepsko mi idą krzywe, i takie maleństwo jest upierdliwe trochę. No ale jest. Przedstawiam wam, mr Leon.





W miedzyczasie się przeprowadzaliśmy, potem maszyna była w pudle przez jakiś czas, więc nic nie szyłam :/
Jak już się rozpakowałam, to wzięłam się za projekt wyniuchany w pinterest - piękną zasłonkę do pokoju dzieciowego. Link do tutoriala:
http://aboyagirlandapug.blogspot.be/2010/04/8-ruffle-curtain-tutorial.html

A oto moja wersja:


Prześcieradeł nie miałam, więc kupiłam materiał w Ikei. Proste w wykonaniu, ale żmudne strasznie i zajęło mi trochę czasu.
Skończyłam dokładnie 24ego kwietnia. Zapamiętam to dokładnie, ponieważ tej samej nocy zaczęłam rodzić, i nasz szkrab pojawił się na świecie 25ego :) A znajoma mojej mamy śmiała się, że jak zasłony szyję, to pewnie będę rodzić =) 25ego o 11 miałam miećspotkanie u doktora, i mieliśmy planować indukcje już (termin miałam na 26ego, więc do dwóch tygodni chcieli mi jeszcze daćczekać max). Straaaaasznie mi się to nie podobało i bardzo nie chciałam do tego lekarza iść. Więc Mila urodziła się o 10:15 :)

Niemniej. Od tego czasu jedyne co udało mi się zrobić to koszulkę do karmienia (świetne i proste do wykonania: http://thejensonjaunts.blogspot.be/2011/07/thrifty-fun-diy-make-your-own-nursing.html), małe prześcieradło z gumką, a wczoraj skończyłam zasłony do sypialni. Nie takie bajeranckie jak do dziecięcego, ale szycie to szycie :D

Tak... mamy lampę na balkonie :)

Także tyle z aktualności.
Zapraszam do siebie na pinterest - zbieram wszystko co mnie zaciekawi :)
http://pinterest.com/szybcia/

A to moje najlepsze dzieło :)




Pozdrawiam wszystkich, i mam nadzieję pojawić się znowu niedługo :)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Gratulacje podwójne: i z powodu narodzin i z powodu uszytków, dla Szkraba królik nie musi mieć oczu:)
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Administrator
Powiem Ci, ze wszystkie twoje dzieła są piękne i godne podziwu ale to ostatnie dzieło to jest najwspanialsze i najpiękniejsze :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Zasłonka falbaniasta bardzo intrygująca - ciekawe rozwiązanie!

A malutka - śliczna! Gratulacje!

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
zasłona bardzo ciekawa i chyba od gapię pomysł :)
________________________________________________________

3 strony: < 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.