Wersja do druku

3 strony: < 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Pewnie, że miałam styczność... ;-)

Tyle, że najlepiej byłoby dotknąć materiału - poprosić o próbkę, żeby nie okazało się, że jest to elastyczna, wiotka siatka, jak na wyroby bieliźniane. Idealny tiul na taka sukienkę powinien jednak troszkę "trzymać kształt". Bawełniany byłby najlepszy, ale to marzenie ściętej głowy...

Do dziś wspominam piękną sukienkę, którą mierzyłam w dublińskim "Tk-Maxx"-ie... Szukałam czegoś na wesele... Dobrze w sumie, że jej nie kupiłam. Byłabym wystrojona bardziej niż panna młoda ;-)Beżowa sukienka na ramiączkach, mocno dopasowana w biuście, pod biustem marszczona. Całość po wierzchu tiulowa. Stanik i dół sukienki mocno wyklejone kamieniami o srebrnym odblasku... Piękna była i kosztowała - uwaga - 18 euro...

Ach...

Nie kupiłam jej z powodów zdroworozsądkowych ;-) Bo wisiałaby w szafie, a z kolei była tak charakterystyczna, że pójść w niej na dwie imprezy to byłoby o jedną za dużo ;-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ten miekki tiul, czesto stosowany jest w welonach i tak tez go nazywaja, jest 2x szerszy od normalnego i bardzo delikatny, nie jest lejacy ale tez nie sterczy. Jezeli chcesz osiagnac zamierzony efekt to albo poszukaj po sklepach i sama ocen czy to to czego szukasz albo zamow probki w necie wydaje mi sie ze gdzies taka opcje widzialam.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ania, sorki :D zdublowalam prawie Twoja wypowiedz - gdzies mi umknal Twoj post :D
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
wlasnie chodzi mi o to, zeby byl lejacy 'ciezki', tak jak wlasnie na sukience.. poszukam probek, chodz jeszcze nigdzie nie widzialam. a jeszcze jedno - gdybym kupila powiedzmy ten miekki tiul, bialy, moglabym go zafarbowac? aby kolor wyszedl miejwiecej taki, jak ze zdjecia? czy raczej ten material nie nadaje sie na farbowanie?

a dlaczego bawelniany tiul jest to 'marzenie scietej glowy' ?

--- Ostatnio edytowane 2012-09-23 13:25:11 przez projectme ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Doswiadczenia w farbowaniu tiulu nie mam ale w dobrych hurtowniach powinnas znalesc cala kolorystyke. Wydaje mi sie, ze mozesz miec problem z nadanim mu wlasciwego odcienia bo jest to tkanina wykonana z wlokna sztucznego a te srednio sie barwia.

Dosc ciezkie, lejace i cienkawe sa zorzety, zwroc jeszcze na nie uwage.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
moglabym nawet mieszac kolory, moze byc lekko wyblakly, bo w sumie kolor sukienki ze zdjecia jest taki. zorzeta - wlasnie patrze, ale to nie przypomina siatki, niestety :(
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Siatki moze nie przypomina ale bywaja cieniutkie zorzety no i jest lejaca :)
Musisz sie przejsc do sklepu i sama ocenic co spelni Twoje wymagania.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
bylam juz, le niestety nie ma duzego wyboru mterialow..
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Witam,to jest tiul ale plisowany,dlatego nie odstaje.Myślę,że 3 warstwy w różnych odcieniach.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Przyjrzałam się jeszcze raz.jedna warstwa plisowanego tiulu (chyba szara ) na podbiciu(tu wydaje mi się,że różowym). Góra tez tiul juz, nie plisowany z ponaszywanymi kwiatkami z gipiury

3 strony: < 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.