Wersja do druku

3 strony: < 1 2 3

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
rozumiem dzieki, ja akurat tez kupuje w polimexie tyle ze wkład tkany

http://www.polimex.net/sklep/index.php?page=NewSearchResult&query=wk%C5%82ad&productId=909

ale on tez jest lużno pleciony i właśnie powoduje ze może nie jest tkanina bardzo sztywna ale bardziej mięsista i trzyma formę
________________________________________________________
http://www.annapietrzykowska.pl/
http://twoj-projekt.pl

Nie ma rzeczy łatwych, ani trudnych. Są tylko rzeczy które potrafimy zrobić lub nie.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wybrałam się na zakupy i mogą uwagę przyciągnęła kwestia podszewki w sukience....
Patrząc na sukienki (nawet w tym samym sklepie, nie sieciówki typi H&M) zauważyłam 2 typy:
1. lewa strona materiału do lewej strony podszewki czyli szew do szwa, a gładka strona podszewki (prawa jakby) do ciała
2. sukienka z podszewki i na to sukienka z mat. wierzchniego, czyli szwy podszewki mam przy skórze.

Jak fachowo powinna być ona wszyta? A może są odstępstwa od reguły i stąd różne sposoby wszywania?
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Odpowiem niefachowo ale po swojemu: żakiety, sukienki i spódnice z nieprześwitujących lub lekko prześwitujących materiałów tak jak w punkcie 1. Przy podszewkach w sukienkach i spódnicach staram się dawać szeroki podkład albo koronkę (różnie), żeby w razie jak się sukienka trochę podciągnie nie było widać zapasów.
Koronki i szyfony to raczej punkt 2, ale zdarza się, że koronkę szyję razem z podszewką.

--- Ostatnio edytowane 2017-03-20 09:38:27 przez Agniecha ---
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A ta koronka na dole podszewki to nie łapie Ci rajstop? Zwłaszcza takich grubych?? Ja ogólnie nie lubię podszewek, ale teraz mam w planie uszyć jedną na Wielkanoc i dzianina jest lekko przezroczysta a na wesele z koronki i niestety muszę spróbować uszyć te sukienki z podszewkę (no niestety w sklepach nic nie znalazłam...).
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Nie, nie łapie, Staram się zawsze wybierać taką mięciutką, a do tej sukienki zakładam tylko bardzo cienkie rajstopy.
W ogóle rajstopy to osobny temat, bo właśnie od rajstop też zależy jak się sukienka nosi.

W tej sukience na przykład, góra była wykonana w taki sposób,że koronkę razem z podkładem zszywałam razem, natomiast na dole spódnica wierzchnia osobno a podkład osobno i żeby nie było widać zapasów wykonałam szew kryty. Podkład też wykończony haftem na tiulu.

--- Ostatnio edytowane 2017-03-20 11:34:43 przez Agniecha ---
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!

3 strony: < 1 2 3

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.