Wersja do druku

69 stron: « < 2 3 4 5 6 7 8 > »

Avatar użytkownika
Stały Bywalec
jakiś czas temu szyłam poszewkę ze swetra, gdy obszywałam brzegi materiał zaczął mi się zwija, marszczyć nie wiem jak to opisać. Akurat przy tym materiale mogłam wykorzystac to jako ozdobę bo przeszyłam wszysko jeszcze raz i wyszło fajnie. Teraz pytanie - czy jest coś np. jakaś taśma którą powinnam wszyć żeby do tego nie doszło? Na poduszce mogłam sobie jakoś to przerobić na ozdobę ale już np. na kamizelce dla synka wygląda do kiepsko (całe szczęście że to jest z tyłu więc mało widoczne)
Poszewka:
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
kamizelka poszewka
Avatar użytkownika
Świeżynek
Nie jestem specem, ale mnie to wygląda na nierównomierny naciąg materiału podczas szycia. Spróbuj stopki z rolkami, albo stopki kroczącej, żeby nie naciągać dzianiny przed zszyciem. Zawsze brzegi można obszyć taśmą, ale na dół kamizelki raczej wymagane jest coś co ją ściągnie do ciała. Jeszcze przyszedł mi do głowy pomysł z szyciem na papierze - po wszystkim papier odrywasz.

--- Ostatnio edytowane 2013-02-02 23:37:36 przez Tofi ---
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
moze byc za duzy docisk stopki i dlatego rozciaga lub drobniutki scieg
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Sweterek z dzianiny ściągaczowej? To normalny efekt ;-) Zawsze rozciągnie się pod stopką, a potem nie wróci do poprzednich rozmiarów, bo szew przeszkadza.

Trzeba uważać. Trudno podać konkretne rozwiązania. Najlepiej byłoby wykańczać owerlokiem, ściegiem drabinkowym, ale to nie zawsze możliwie, bo nie jest to sprzęt, który jest w każdym domu.

Tak czy siak - dzianinę trzeba ustabilizować.

Jeśli szew ma być podatny na rozciąganie - jak w sweterku - to przyszywam podłożenie fastrygą dokładnie na takiej wysokości, na jakiej później będę przyszywać podłożenie podwójną igłą. Ściągam fastrygę tak, żeby dół sweterka nie był ani ściągnięty, ani falujący - ma być prosty. Nieważne na tym etapie, że fastryga nie pozwala sweterka naciągać w ręku. Potem zakładam podwójną igłę i dwie szpulki i szyję tak, żeby nitka fastrygi wypadała pomiędzy igłami. Na koniec fastrygę wypruwam. Taki ścieg nie jest tak elastyczny, jak oryginalny, owerlokowy, ale zawsze trochę ;-)

Jeśli szew nie musi się rozciągać - jak w poduszce - to przed szycie podklejam taśmę flizelinową /albo po prostu pasek wycięty z flizeliny/ w miejscu, w którym będzie biegł szew.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
W Burdzie mam taki opis: "Flizelinowa tasme formujaca naprasowac na brzegi szwow ramion przodu oraz na brzegi podkroju szyi."
Jezeli dobrze zrozumialam ta tasme musze przyprasowac tam gdzie beda szwy beda szwy ramion oraz na szwach dookola szyi?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jak najbardziej.
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Dzięki dziewczyny za porady. Niestety nie mam ani owerloka ani chyba możliwosći szycia podwójną igłą. Zastanawiałam się czy nie wszywać jakieś taśmy - najpierw ją przyfastrygować a potem zszyć wszystko na maszynie. Ale muszę sprawdzić czy na pewno moja maszyna nie ma możliwości szycia podwójną igłą.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Bez podwójnej igły też można sobie ładnie poradzić przy podkładaniu. Można użyć zygzaka, albo ściegu ozdobnego, po uprzednim sprawdzeniu na skrawku, czy wybrany ścieg ozdobny wychodzi dość elastyczny.

--- Ostatnio edytowane 2013-02-12 10:41:23 przez Natalia_ ---
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Właśnie z tą elastycznością gorzej... Zygzak z reguły rozciąga - jeśli dzianina jest ściągaczowa - to już na sto procent rozciągnie...

Jaką masz maszynę, Mjakmagda?

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Właśnie z tą elastycznością gorzej... Zygzak z reguły rozciąga - jeśli dzianina jest ściągaczowa - to już na sto procent rozciągnie...

Jaką masz maszynę, Mjakmagda?

Ania
Mam Elna 320ex
________________________________________________________

69 stron: « < 2 3 4 5 6 7 8 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.