Wersja do druku

21 stron: « < 15 16 17 18 19 20 21 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Szybka robótka w Narodowe Święto Niepodległości.

Zlecenie z cyklu "Zrobisz prawda ? Co to dla Ciebie... Pół godzinki. Itp , itd , etc." :)

Kurde , trochę się namęczyłem zwłaszcza nad podszewką (cienka i ślyska).

Użyta wełniana tkanina pasowała fakturą i kolorami ale już nie wzorem więc starałem się aby ten klin zewnętrzny nie był zbyt duży.

Prawdę mówiąc nie mam pojęcia czy tak się poszerza spódnicę ?

Nosicielka twierdzi że teraz wszystko pasuje a klin będzie zawsze pod swetrem/bluzką etc.





--- Ostatnio edytowane 2021-11-11 18:20:06 przez Benedek ---
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Administrator
Poszerza się dokładnie tak jak Ty to zrobiłeś jeśli nie ma zapasu na szwach (a zwykle nie ma). Tak więc gratuluję poprawnie wykonanej usługi krawieckiej :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Przez moment rozważałem rozprucie całego szwu od góry do dołu i wszycie pasa tkaniny (cieńszego niż ten na fotce) plus identyczny zabieg z drugiej strony z drugim szwem (na którym był zamek).

Ale wybito mi to z głowy :jezyk_oko:

W sumie to dobrze biorąc pod uwagę jak paskudnie się szyło tą ślyską podszewkę.
----------------------------------------------
A tak z innej beczki...

Taka koszula powstała. Uwielbiam tkaniny w jodełkę/HBT.
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Uff... mam oprócz maszyn jeszcze bawełenkę własną i drelichy, oprocz maszyn, akurat jak są potrzebne!!!I nezwykle drogie limited niby stare karty...
Izusia też limited.
Silvercrest nie wiem, obkupili się za tą samą cenkę ... właściwie mnie tak zajęły twoje pogadanki z "nowicjuszęm" dzisiaj, że wybrałam maszyny aż do Silverek dla niej,i wŁuczniku, w końcu się zmęczyłam tymi promo i skrzydełka odpadły, bo przecież nie o taniznę jej chodziło.
W końcu nic nie napisałam.
Heavy Duty Singera nie taki zły wybór,do 6 mm regulacji,bo moich nawet jeszcze i 7mm szerokości jakoś już nie produkują, a Burda rozsprzedała Łuczniki Izę888 ciężką i cichutką mechazgodzille w minute i ...koniec.
Pewno jak Singerki Susie.
Ładnie szyjesz, ja też pogmerać muszę w kamuflażach, nareszcie bawełna wchodzi na mnie. Polecam ci drelich pomimo military kolorów i normal khaki bo... ładnie wygląda.
Tudzież podpinka miś była w Wawie w hurtowni kiedyś komu.flaż w anteksie, hurtownia, ale detal też mieli.


--- Ostatnio edytowane 2021-11-25 04:42:55 przez Koma ---
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Super sprawa. Też spróbuje
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Poncho gotowe. Mam mieszane uczucia co do finalnego efektu... Detale trochę skrzeczą tu i tam :uoeee:

No ale jest. Ogólnie pasuje :)

________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Benedek, wiedziałam że dasz radę. Gratuluję. Fajnie wyszło, na kaptur wygospodarowałeś, a kieszonki to kieszonki czy tylko patki? Super poncho, wygląda na takie cieplutko-przytulne, "Nosicielka" z pewnością będzie bardzo zadowolona. No to teraz jak na spowiedzi się przyznaj - wykrój sam zrobiłeś, tak "na pamięć"?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Kieszenie wpuszczane , worki kieszeniowe z podobnej tkaniny tylko lżejszej.

Wykrój to wypadkowa wszystkiego po trochu - rozłożyłem tkaninę i rysowałem z językiem na brodzie. Później porównywałem z zdjęciami , poprawiałem i tak parę razy aż uznałem że wystarczy (czytaj - miałem dosyć).

A propos wykroju - a tył nie powinien być trochę węższy / mniejszy aby ograniczyć/dopasować całość ? Teraz z tyłu po założeniu tworzy się taka fałda - chyba że tak ma być przy noszeniu poncho ?

Ciepłe pewnie będzie ale aby jakoś zgrać wzór / kratkę na poszczególnych elementach tak dopasowywałem elementy kaptura że wyszedł ciut za krótki i z przodu nie zakrywa szyi - szalik/husta obowiązkowa :glupek:

P.S.Dwa dni później - chyba będzie jednak jakaś forma osłony szyi , coś wykombinowałem :mysli: Prace w toku.

--- Ostatnio edytowane 2022-01-22 11:21:29 przez Benedek ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Kak ci faudy nie pasują, to zostaw może na rękawy 'swoje' i zszyj je w środku i modeluj jak chcesz,w końcu masz modelkę pod ręką swoją... B-)
Jaki materiał?
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Frontowa listwa na guziki została w pewnym sensie przedłużona i to jedyna zmiana była.

I zamykam ten projekt :zmeczony:

--- Ostatnio edytowane 2022-01-23 16:41:56 przez Benedek ---
________________________________________________________

21 stron: « < 15 16 17 18 19 20 21 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.