Wersja do druku

2 strony: < 1 2

Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
Myszek ja tez tego badziewia nie polecam ale pytala,to ma
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Przypuszczam, że cena overloków nie jest proporcjonalna do kosztów ich wyprodukowania. Wszystkim kieruje rynek. Gdyby maszyny do szycia były mocniejsze a overloki mocne i tańsze to ucierpiałby rynek odzieżowy i producenci maszyn. To tylko takie moje przypuszczenia, może nie na temat ...
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
No to ja już nie wiem, bo mój działa bez problemu.

Może zepsuć też trzeba UMIEĆ ? :-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ostatnio widziałam w Lidlu parę sztuk overlocka Singer za 599zł.
Co do typów się nie wypowiem, bo nie siedziałam jeszcze przed żadnym, sama może bym i chciała overlocka, bo przydatny, jednak miejsca u mnie w domu już nie ma, w związku z czym uznałam, że może dokupię sobie jedynie stopkę do ściegów overlockowych, są takowe nawet z nożem. Wszystko zależy od tego, ile zamierza się z niego korzystać.
A co do tego, czy coś jest badziew czy nie, uważam, że jak każdy inny sprzęt, jednemu służy, to chwali, innemu się psuje, czy nie potrafi go obsłużyć, będzie narzekał. Może nawet niezależnie od firmy, która daną rzecz produkuje, mnie niektóre sprzęty firm "no name" służą od wieków, bez jakiekolwiek awarii, a mam też takie sprzęty "renomowanych" firm, które są wadliwe i awaryjne. Jak ze wszystkim, zależy, jak trafisz.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja mam od 15 lat kurduplusia Arki Radom trzynitkowego. Fakt, że brak światła (dostawiałam sobie lampkę:jezyk_oko: ) i pojemnika na ścinki, ale działa bez awarii i bardzo dużo i często był używany. Do wszystkiego co szyłam. Ścieg ma przepiękny, równiuteńki. Nawet powiem, że jak ostatnio porównałam z merrylokiem, to ładniejszy (i dobrze mam ustawiony ścieg w merrylocku, jakby coś :D ). Szwagierka ma czteronitkowy i też zadowolona. A niewielkie pieniądze kosztuje:)

________________________________________________________
Anielska cierpliwość wymaga diabelskiej siły...Dla niektórych osób trzeba uzbroić się w cierpliwość, wyrozumiałość....ewentualnie dobrą patelnię...
Avatar użytkownika
Świeżynek
a jaki model Arki Radom jeżeli mogę spytać? :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
FN2-7D
________________________________________________________
Anielska cierpliwość wymaga diabelskiej siły...Dla niektórych osób trzeba uzbroić się w cierpliwość, wyrozumiałość....ewentualnie dobrą patelnię...
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Ja mam od 15 lat kurduplusia Arki Radom trzynitkowego.
Te stare overlocki Arki były na 80% produkowane, lub składane w Polsce z przyzwoitej jakości części, mimo upływu czasu wiele z nich dalej jest w dobrej kondycji. Dostępne obecnie w sprzedaży minilocki to porażka, są tylko "bladym cieniem" tych starych.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
w sumie to właśnie mam ten sam badziew, którego się tam wyżej nie poleca:jezyk_oko:
Nie zwróciłam przedtem uwagi na ten link stronę wcześniej
http://olx.pl/oferty/q-overlock-domowy/
Ten ostatni za 240zł, taki jak mój. Szkoda, że nie widać środka. I ciekawe czy faktycznie te nowe takie graty. Z zewnątrz wygląda identycznie. Nawet tabliczka ta sama. Tylko ja zapłaciłam te 15 lat temu ponad drugie tyle:zalamka:


A może faktycznie trzeba mieć zdolności specjalne, żeby zaraz coś rozwalić. Szwagierka kupowała nie tak dawno (ze 2-3lata temu) ten czteronitkowy, no to raczej nie może być z tych starych zapasów.


--- Ostatnio edytowane 2015-04-29 13:42:51 przez mmstycha ---
________________________________________________________
Anielska cierpliwość wymaga diabelskiej siły...Dla niektórych osób trzeba uzbroić się w cierpliwość, wyrozumiałość....ewentualnie dobrą patelnię...
Avatar użytkownika
Świeżynek
http://allegro.pl/owerlok-4-nitkowy-singer-14u354b-i5303038181.html a ta była by dobra? jakby cudem udałoby mi się ją wylicytować?

2 strony: < 1 2

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.