Wersja do druku

3 strony: 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam wszystkich serdecznie. Jestem tutaj totalną świeżynką, trafiłam (jak chyba wiele innych osób) szukając informacji o maszynie wartej kupienia :)

Upatrzyłam sobie maszynę Toyota Eco17C (ew. inną z serii 15, 17) i martwię się, że na takim dużym forum cisza, bardzo mało się w ogóle mówi o Toyotach (starałam się uczciwie przeszukać forum).

Czy ktoś ma jakieś informacje na temat jej parametrów, użytkowania?

Pozdrawiam,
Kasia - kabanta
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ja mam Toyotę już 11 lat. Ma jedną cechę niespotykaną u domowych maszyn: szyje grube materiały. Szyłam na niej płaszcze, a nawet futra.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
MaK, jaka jest pełna nazwa maszyny, którą masz?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Eee... napiszę za parę dni, jak się zobaczę z tą maszyną - nie mam jej teraz w domu. Nie pamiętam jaki typ niestety, ale to zwykła elektryczna maszyna, nie komputerowa. Kosztowała ok. 900 zł.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
W porządku, poczekam parę dni.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
MaK
2017-12-08 20:08:38
Ja mam Toyotę już 11 lat.
Dziwne. Przez 11 lat nie zdołałaś zapamiętać modelu maszyny?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Pięknie dziękuję za odzew :)

Myślę, że znacznie łatwiej zapamiętać nazwę zaraz po kupieniu, niż po latach. Ja w każdym razie z telefonami tak mam, że po miesiącu zapominam jaki to model telefonu, telewizora, kuchenki... Nie trzyma mi się głowy ta wiedza. ;)

Opinie, które znalazłam w sieci o Toyotach (różnych), są na plus, ale jest ich niewiele.

Jeśli chodzi o te Super Jeans podobno mają jakąś opatentowaną stopkę, która pozwala na przeszywanie tych wielu warstw materiału, ale też jeszcze wciąż głównie pytania o te modele, opinii nie ma.

A mają przyzwoite parametry - bębenek rotacyjny, docisk stopki (przynajmniej w 15C, to liczę, że i w 17-tkach, ale muszę jeszcze pogmerać), ścieg overlockowy (zawsze coś), regulacja długości i szerokości ściegu. Przyznaję, że tylko teoretyzuję, bo doświadczenia nie mam żadnego (w domu stary Kohler walizkowy bez walizki, czyli bez podpórki z jednej strony), ale wydaje mi się, że te opcje są potrzebne. Podobno seria Eco jest dość cicha. I wyglądają jakoś tak... wygodnie. Do tego cena do przyjęcia. Niestety, nawet na stronie dystrybutora informacji pełnych nie ma. Ale kuszą.

Żebym tylko znalazła kogoś, kto mógłby je ocenić okiem fachowym, byłoby super.

A może lepiej byłoby kupić coś innego? Mam tak do 600 zł do wydania na nią.

Myślałam o Husqvarnie E10, Łuczniku Zofia II, Redstar 20... odrzucam te, które nie mają docisku, ustawianej lewo-prawo igły i regulacji ściegu, no i szukam bębenka rotacyjnego. Dobrze czy źle?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
kabanta, w wątku "zakup maszyny do szycie dla początkujących - jaką wybrać?" znajdziesz informacje i porady na temat różnych maszyn, może to ułatwi Ci podjęcie decyzji.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Racja, przepraszam. Nawet już tam byłam i rzeczywiście jest mnóstwo informacji, zaraz będę dalej szukać.

Ale pytanie o Toyoty jest aktualne. :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Myślę, że temat Toyoty może się komuś przydać, więc podam co w końcu znalazłam - wygląda na to, że jednak nie mają regulacji docisku stopki, a szerokość i długość ściegu nie jest regulowana płynnie, tylko automatycznie wynika z wybranego ściegu. Jestem baardzo rozczarowana (szczególnie podawanymi przez sprzedawców informacjami :( ...). Do tego plastikowe bębenki mają być tylko firmy Toyota, nie wiem, czy da się używać uniwersalnych.

Przy okazji podrzucam na wszelki wypadek instrukcję, jaką znalazłam na stronie producenta. Jest po polsku! :) Zawiera sporo konkretnych, przydatnych informacji dla początkujących - np. używanie stopki do obszywania dziurek, wykonywanie ściegu krytego, regulacja naprężenia nici itp. - myślę, że część z nich można wykorzystać nie tylko w Toyotach, dość dobrze opisane. Może komuś się przyda.
https://www.home-sewing.com/product_manuals/sp100_c_d_type_pl.pdf

Tu jest cała lista tych instrukcji (po kliknięciu otwiera się lista języków):
https://it.home-sewing.com/en_it/instruction-manuals.html

3 strony: 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.