Wersja do druku

35 stron: « < 2 3 4 5 6 7 8 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja nie w tym kontekście,że strona papavero jest be.. nie nie,jest jak najbardziej potrzebna nawet takim samoukom jak ja.
A ta niemoc pewnie mi minie lada moment, bo odkąd jestem z Wami na forum bardzo przeżywam 'umiejętność samodzielnego szycia" i uważam to za dobry objaw.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Fajna princeska na Papavero. Bardzo mi się podoba :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mnie też sie podoba a gdybm miała jeszcze wykrój rękawa,szyłabym już dziś
Czy pasowałaby na nią dzianina w kratę dziewczyny?
Ta
https://lh5.googleusercontent.com/-xFGnXWCibZI/TaM1RKJtcbI/AAAAAAAABRM/IOPDK7WX1Ag/s912/P1660618.JPG


lub ta

https://lh3.googleusercontent.com/-uRtmXy-mQ7o/TdJNzqpaX7I/AAAAAAAABsg/wNrt8eHWUQE/s912/P1690087.JPG


--- Ostatnio edytowane 2011-08-20 12:41:51 przez Kora ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Jeśli o mnie chodzi - uszyłabym z tej w dużą kratę. Lepiej będzie widać cięcia. Lubię, jak materiał eksponuje krój - chociaż trochę.

A gdyby dzianina była nie za bardzo rozciągliwa i wydawała się być taką, która nie będzie miała tendencji do rozciąganiu po praniu czy w noszeniu, a w dodatku miałabym jej odpowiednio dużo - kombinowałabym łączenie elementów krojonych ze skosu z krojonymi prosto. To dopiero dałoby świetny efekt!

Przyjrzałam się raz jeszcze - boczne elementy nie są duże, kroiłabym je ze skosu!

Ania



--- Ostatnio edytowane 2011-08-20 18:25:27 przez czeremcha ---
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
KOra, koniecznie z tego drugiego materiału!
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Tak, zdecydowanie druga tkanina i jak pisze Czeremcha - boki ze skosa.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Administrator
Pojawił się ciekawy (moim zdaniem) wykrój na sukienkę dla tęższych kobiet - bardzo przypadł mi do gustu.


KLIK
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wczoraj wydrukowalam wykroj sukienki asymetrycznej

http://www.papavero.pl/wykroje-do-pobrania/359-gotowy-wykroj-asymetryczna-sukienka.html

Bardzo mi sie podoba, moze jesienią sobie uszyje i bedzie na nast. sezon gotowa.
ALe mam problem z poskladaniem potem elementów w calosc. Tym razem jak drukowalam, to nie wycinalam od razu, tylko poukladalam tak, jak kazali w slupki. Dopiero potem zaczelam wycinac, ale bez margnesow to naprawde jest ciezko, bo na niektorych szablonach to nawet nie wiadomo jak wyrysowac linijką. Powycinalam i posklejalam jakies 1/3 wszystkiego ( a calosc to 33 strony) i glowa mnie rozbolala, wiec zostawilam na ,,po niedzieli". Brakuje mi jednak takiego prostszego sposobu, oprocz marginesow moglyby byc zwyczajnie cyferki takie male - jak to w Burdzie, przy miejscach styku - ktora czesc laczy sie z ktorą.
Moze podzielicie sie ze mną uwagami, jesli tez drukowalyscie takie wykroje, ktore skladaja sie z wielu czesci - jak to bylo u was.

________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Ja wczoraj rano skończyłam szyć sukienkę Viktorii mojej mamie, wyglądała ślicznie :) jak tylko zrobię jej fotkę to Wam się pochwalę
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
hmmm... jak ja to składam w całośc?!
Jak mówisz, układam w kolumny, ustalam sobie ze obcinam w każdej kartce dolny i lewy margines (w pierwszym słupku nie mam za duzo do roboty). Jeśli nie mam na jakiej podstawie narysowac kreski to nie rysuje. Wtedy taki nie ucięty brzeg który powinien być wedłóg planu na wierzchu daje pod spód. Jeśli tam jest jakś linia którą musze dopasować to zaginam kawałek górnej kartki żebym widziała gdzie się ta linijka kończy.
Ostatni nie układałam calłch kolumn, i nie łaczyłam ich potem, tylko składałam z kartek poszczególne części wykroju, chyba było łatwiej (ale te części były nieduże).
Jesli Cie denerwuje taka zabawa puzlami :D to może sobie włącz sciągawkę z ułożeniem tych kartek, która jest zawsze na stronie danego modelu.
I ostatnie, nie przejmuj sie tym że te kartki idealnie do siebie nie pasują, :( to chyba nie jest możliwe :P

mam wrażenie że moja wypowiedznie jest zbytnio zrozumiała :P
________________________________________________________

35 stron: « < 2 3 4 5 6 7 8 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.