Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Zdaję sobie sprawę, że na forum znajdują się zawodowi krawcy i krawcowe i skrócenie spodni nie stanowi dla nich problemu, ale może jakiejś świeżynce mój link będzie pomocny:

http://forum.maszyny-do-szycia.com/viewtopic.php?f=15&t=226

Bardzo fajnie omówione i pomyślane, a że mam kilka par do skrócenia, więc pewnie skorzystam z porady;)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Prawda to świetny sposób ,sama go stosuję z tyyyym że nic nie obrzucam .Zawijam wszystko do środka ,ale mam maszynę przemysłową w domu i ona niema problemów z tą grubością .
Szewki zawsze zbijam młotkiem B-)
________________________________________________________
"Nadzieja ma skrzydła ,przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów "
Avatar użytkownika
Administrator
Zdaję sobie sprawę, że na forum znajdują się zawodowi krawcy i krawcowe i skrócenie spodni nie stanowi dla nich problemu, ale może jakiejś świeżynce mój link będzie pomocny:

http://forum.maszyny-do-szycia.com/viewtopic.php?f=15&t=226

Bardzo fajnie omówione i pomyślane, a że mam kilka par do skrócenia, więc pewnie skorzystam z porady;)
Świetny link! Ja zawsze podwijam pod spód i w ten sposób tracę te fabryczne przetarcia u dolł nogawki :(
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Super wyjscie.
I tutaj takie własnie porady powinny miec miejsce.
Wiele rzeczy wydaje sie proste,a dla niektorych nie jest proste.
Nie mamy sie czego wstydzic jesli czegos nie wiemy,lub jesli dzielimy sie podstawowymi radami.
Sa tutaj osoby ,ktore zaczynaja szyc i kazda rada,nauka jest dla nich cenna.
Ja dawno zaczynajac szyc, tak pragnelam tych sposobow,a nie mialam skad czerpac.Ksiazek dobrych brakowalo.
Troche uczylam sie z "burdy".
Piszcie tutaj wszystko co umiecie i wklejajcie zdjecia.Moze kiedys wydamy ksiazke z naszymi poradami?(Zart)
Mysle,ze dobrze byloby zdjecia ktore zamiescila evelka,przeniesc tutaj na forum.Sa naprawde cenne.
Ja postaram sie zrobic wzory latwego postepowania,a zawsze wyjdzie.
np:
sposoby wszywania zamkow blyskawicznych
sposoby wykonczen cieniutkich materialow,szyfonow
jak odszywac dziurki na guziki
jak robic petelki na guziczki,
jak zszywac materialy wzorzyste
naszywanie aplikacji.

Najwazniejsze,postaram sie nie obiecywac ,ale zrobic.
Ale prosze was ,tez zamieszczajcie tutaj takie porady i uczmy sie nawzajem.Czasem cos wydaje sie dla nas latwe,ale nie wszyscy o tym wiedza.Chetnie skorzystaja z wszelkich rad.Cos sie podpatrzy i wykorzysta do czegos innego.itp.

Pozdrawiam serdecznie .malgosia.
Avatar użytkownika
Administrator
Małgosiu czekam na Twoje porady - są cenne.
Słuchajcie, niektórzy mają problem ze skopiowaniem wykroju z BURDY )wiadomo - te oznaczenia) - to forum ma pomagać tym którzy chcą a nie wiedzą za bardzo jak się do tego zabrać :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Postaram się to wytłumaczyć .Może i nawet w sobotę .Chyba że ktoś mnie wyprzedzi to proszę
Pokaże jak szybko i łatwo można wszyć zamek kryty bez ćwiczeń .

--- Ostatnio edytowane 2009-12-17 16:01:58 przez migotka ---
________________________________________________________
"Nadzieja ma skrzydła ,przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów "
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Właśnie takich rzeczy bardzo chcialabym się dowiedzieć, a w szczególności:

sposoby wszywania zamkow blyskawicznych
sposoby wykonczen cieniutkich materialow,szyfonow
jak zszywac materialy wzorzyste
naszywanie aplikacji.

Ten pomysł ze skracaniem jeansów jest super! Jak zawsze skracałma jeansy to było od razu widać, że są skarcane i to tak głupio wygląda

Mam jeszcze taką prośbę chciałabym uszyć z tyłu sukienki kokarde i nie wiem jak ją wykroić,aby była taka ładna i stercząca z satyny. Proszę o poradę :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Cieszę się, że mój link okazał się pomocny:) Małgosiu Twoje wskazówki byłyby bardzo cenne więc z niecierpliwością na nie czekam;) Często próbuję przerobić coś po swojemu, bądź przyglądam się jak to już zostało zrobione lub wszyte w innych ubraniach, ale takie praktyczne porady osób, które mają już w pewnych kwestiach doświadczenie są bezcenne i pomagają uniknąć pomyłek, a co gorsza zniszczenia ubrania, co początkującym w tym fachu czasem się zdarza;) Wprawdzie metodą prób i błędów też doskonalimy swój warsztat, ale nie ma jak dobra rada:)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
I znowu Evelko zgadzam się z Tobą całkowicie!
Zawsze mam problem z tym, że boję się,że coś zepsuję lub zniszcze,a najbardziej szkoda mi tych pięknych materiałów... Dlatego takie forum to super sprawa! Rady osób, które fachowo się tym zajmują są bezcenne...:)

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam :)

Ja skracam dżinsy w jeszcze inny sposób. Zaznaczam na prawej stronie mydełkiem długosc na gotowo, potem dodaję do tego( o te centymetry krócej, przesunie się linia "na gotowo") tyle centymetrów, ile wynosi podwójna szerokosc podwiniętego dołu. Potem wywijam nogawkę na wierzch, stykając brzeg oryginalnego wykończenia dołu z narysowaną mydełkiem linią. Przeszywam przy samym pojedynczym brzegu podwinięcia, obcinam zapas, który obrzucam overlockiem. Rozprasowuję i na prawej stronie, tuż przy lini zszycia stębnuję. Wygląda to też ciekawie. Może nie opisałam tego zbyt obrazowo. Następnym razem wstawię zdjęcia.

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.