Wersja do druku

59 stron: « < 50 51 52 53 54 55 56 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ojej ,muszę sprawdzić swoje znajomości w Lidlu :) Overlock pilnie potrzebny. Mój ledwo zipie! :)
Ma go ktoś ? Bo może nie warto szaleć? Pozdrawiam. Marta
mam i kocham miłością wielką :D miałam też przemysłowy i sprzedałam, privileg stoi i się kurzy a lidlowa silverka pracuje pełną parą już ponad 2 lata przy czym nie jest używana jak domowa tylko ostro tyra :D

edit: doczytałam w gazetce, że będzie overlock firmy singer a nie silvercrest - o singerze nic nie powiem, bo mam ten silverkowy. Na pierwszy rzut oka wygląda podobnie, ale diabeł tkwi w szczegółach, zwałaszcza w przypadku overlocków

--- Ostatnio edytowane 2014-01-22 14:19:13 przez mtoto ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ojej ,muszę sprawdzić swoje znajomości w Lidlu :) Overlock pilnie potrzebny. Mój ledwo zipie! :)
Ma go ktoś ? Bo może nie warto szaleć? Pozdrawiam. Marta
mam i kocham miłością wielką :D miałam też przemysłowy i sprzedałam, privileg stoi i się kurzy a lidlowa silverka pracuje pełną parą już ponad 2 lata przy czym nie jest używana jak domowa tylko ostro tyra :D

edit: doczytałam w gazetce, że będzie overlock firmy singer a nie silvercrest - o singerze nic nie powiem, bo mam ten silverkowy. Na pierwszy rzut oka wygląda podobnie, ale diabeł tkwi w szczegółach, zwałaszcza w przypadku overlocków

--- Ostatnio edytowane 2014-01-22 14:19:13 przez mtoto ---
Dzięki za odpowiedź. Czyli : zbierać kasę i odkurzać znajomości :]
Pozdrawiam.
Marta
________________________________________________________
Zapraszam na blog moich kotów : www.puszkowewidzimisie.blog.pl
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Hej dziewczyny.
Zgodnie z obietnic monitoruje gazetki z Lidla.
od 28 lipca bedzie maszyna SINGER Serenade za 379 zl
- 10 ściegów, czterostopniowy system szycia dziurki, zatrzaskowy system mocowania stopki, prosty wybór ściegu, obszywanie dziurek, pozycjonowanie igły
- 26 funkcji użytkowych, regulacja naprężenia nici, szycie podwójną igłą
- rodzaje ściegów: owerlokowy, elastyczny, kryty, dekoracyjny
- płynna regulacja długości i szerokości ściegu
- metalowe podzespoły, wbudowana rękojeść, zatrzaskowe mocowanie stopek
- z pokrowcem, pedałem napędu i licznymi akcesoriami
Beda tez rozne zestawy nici (polecam - jedna szpulka to 100m - starczy na spodniczke) pudelko na przybory i inne akcesoria
Overlocka na razie brak.

JEst overlock, za ok. 600 zł, o kartke bliżej w gazetce :)
Przepraszam, spóźniony zapłon mam :D


--- Ostatnio edytowane 2014-01-22 17:10:32 przez Niteczka82 ---
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tez chciałabym wiedziec co zawiera ten zestaw do wykrojów:mysli:, ja nawet linijek nie mam, a przydałaby sie jedna dłuuuga
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Niteczko - kupując długą linijkę - szukaj nieprzezroczystej. Przezroczystych jest najwięcej w sklepach i są najtańsze, ale na ciemnych materiałach, zwłaszcza wieczorem - są niemal bezużyteczne :-) Bo bywa tak, że trzeba sobie i narysować linię, i odmierzyć na niej jakąś odległość. na ciemnym materiale nie będzie widać podziałki...

Ania

--- Ostatnio edytowane 2014-01-22 20:09:59 przez czeremcha ---
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Maranta jak zwykle radzi praktycznie. Z doświadczenia. Kto by o tym pomyślał przy kupowaniu linijki? Pamietam, mój ojciec miał taką porządną, drewnianą metrówkę.
No dobra, a co z tym owerlokiem Singer 14SH754, który ma być w Lidlu za tydzień? Kupić, nie kupić? Warto, nie warto? Gdy dziś się o nim dowiedziałam (stąd oczywiście), ciśnienie mi skoczyło (dobrze, bo jakaś otępiała dziś chodziłam), przejrzałam opinie , poczytałam trochę w sieci, przejrzałam nawet instrukcję i ... nie wiem. Chciałabym i boję się.:) Nigdzie nie było napisane, że ma ścieg drabinkowy. Ma? Kto wie o nim i może napisać?
Ps. Na 100% kupię sobie ... coś z drutów i szydełek :)
--- Ostatnio edytowane 2014-01-22 19:52:16 przez violina64 ---

--- Ostatnio edytowane 2014-01-22 19:54:42 przez violina64 ---
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Powiem tak:

Skoro ma ścieg obrzucający i cztery nitki, to nie będzie miał drabinki. Na 99 %.

Bo ten "dziwny" czteronitkowiec Łucznika, który ma drabinkę - nie ma obrzucania.

A co do linijki - zgrzytam zębami nad swoja przezroczystą, więc w obawie o wasze zęby wolałam się tym przykrym doświadczeniem podzielić :D

Ania



--- Ostatnio edytowane 2014-01-22 19:55:27 przez czeremcha ---
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czy to znaczy, że drabinka jest pięcionitkowa? Do czego jest niezastąpioona?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dzięki CZeremcho :)dzięki Tobie będe miała długo swoje zęby :D, a i wzrok się nie pogorszy
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Drabinka jest niezastąpiona do przyszywania i jednoczesnego obrzucania podłożeń czy np. lamówki dzianinowej dookoła dekoltów...

Żaden udający to ścieg maszynowy nie ma tej wytrzymałości i elastyczności... O ile funkcje czteronitkowego można zastąpić maszyną do szycia /jeśli komuś zależy na jakości szycia, a nie tylko na wyglądzie wykończeń, które i tak są schowane po lewej stronie/, to drabinka owerlokowa jest nie do podrobienia...

Tak nawet sobie myślę, że gdybym nie miała obu owerloków, a miałabym nieustannie przekładać igły i przewlekać maszynę zmieniając drabinkę na ścieg obrzucający - to chyba po staremu zszywałabym wszystko maszyną, żeby oszczędzić sobie tej dłubaniny...

Ania

--- Ostatnio edytowane 2014-01-22 20:11:28 przez czeremcha ---
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

59 stron: « < 50 51 52 53 54 55 56 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.