Wersja do druku

Avatar użytkownika
Administrator
Od kilku dni mam problem z nożem w overlocku. Najpierw myślałam, że winna jest cienka dzianina ale widzę, że problem utrzymuje się także przy obrzucaniu kaszmiru.
Obrzucając brzegu tkaniny zostają "zęby" z materiału, które wyglądają nieestetycznie. Czyżby nóż się stępił? Już?! Po niecałym roku używania? Niemożliwe...
Czyściłam noże z paprochów ale problem nadal się utrzymuje.
"Zęby" pojawiają się bez względu na to czy obrzucam tkaninę wzdłuż, wszerz czy po łuku :beczy:

W instrukcji wyczytałam, że owszem, noże mogą się stępić ale ponieważ są wykonane z bardzo wytrzymałej stali - wymienia się je rzadko.

________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Sus ja mam od mamy overlock Huskylock który ma między 10 a 15 lat i nic nie było w nim wymieniane, nożyk jest cały czas ostry.
A czy próbowałaś obrzucać jakąś tkaninę którą wcześniej obrzucałaś i było ok?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
mi się wydaje ,że to nie nóż,
a sprawdź ustawienie szerokości cięcia ,

Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
pewnie noz Ci sie przestawil
Avatar użytkownika
Administrator
Okazało się, że długość ściegu była za mała. Ale co się nakombinowałam gdzie jest błąd :uoeee: W kazdym razie teraz szyje dobrze. Jeszcze trochę poobserwuje ale chyba faktycznie to zawiniło.

Sallma na wszystkich tkaninach robił "zęby".
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.