Wersja do druku

3 strony: 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witajcie!
Uszyłam ostatnio żakiet i okazało się, że z tyłu na wysokości pach jest za szeroki. Nie będę poprawiała go już, bo nie mam już do niego siły. Chciałabym wiedzieć na przyszłość co zrobić, żeby nie był taki szeroki z tyłu, bo przód jest ok. Na blogu jedna z blogowiczek mi napisała, że musiałbym zmienić głębokość podkroju. Tylko ja nie mam pojęcia, jak to miałabym zrobić. Skończyłam odzieżówkę lata temu i od tego czasu mało mnie interesowało szycie. :):) Pozdrawiam

--- Ostatnio edytowane 2011-11-22 00:42:14 przez Choco ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Jak na moje oko, to ma za szerokie ramiona. Gdybyś dała zdjęcie z przodu... ;-) Bo na pewno za szerokie są i z przodu. ;-) Jeśli szyłaś z Burdy - to typowe, bo Niemki mają szerokie ramiona.

Po prostu - zaznacz punkt na szwie ramienia - jakieś 1,5 - 2 cm od jego zewnętrznego końca - i poprowadź linię w dół, do podkroju pachy. Trzeba potem będzie nieco podciąć /zwęzić/ wykrój przodu i tyłu tuż pod pachą, żeby zgadzały się obwody główki rękawa i pachy. To tyle ;-)

Wątpię, czy w odzieżówkach zwracają dużą uwagę na dopasowywanie do sylwetki. Tam przygotowują raczej do szycia produkcyjnego i o poprawkach raczej mowy nie ma. ;-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziękuje ci bardzo Aniu. Muszę spróbować na jakimś starym materiale. :):)A ze szkoły, to pamiętam tylko, tyle że ciągle szyliśmy ubrania robocze albo koszule flanelowe.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Co to za tkanina choco?
Choć tył trochę niedomaga to zakiet jest cudowny,nie przejmowałabym się zbytnio i chodziła w nim :zawstydzony:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Choco, ja taki problem najczęściej rozwiązuję poprzez szew na plecach - o ile taki jest. Mam klientkę która ma nietypową figurę , natomiast lubi kupować ubrania z drugiej ręki. Problemem jaki ma to szerokie biodra i wąskie ramiona. I właśnie ten problem rozwiązuję przez złapanie na plecach tkaniny na wysokości łopatek poczynając oczywiście od szyi przez łopatki talię i kończąc na wysokości bioder . Inaczej wygląda problem jeśli tego szwu nie ma . Trzeba wtedy poprawki nanieść podczas szycia i przymiarek podcinając ramiona i pachy. Na etapie krojenia wg burdy spróbuj poprostu lekko skorygować część Srodkową żakietu
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Kora W sklepie sprzedawczyni sama nie wie, co sprzedaje, więc tak na oko, to jakaś sztuczna tkanina, kosztowała 14 zł za metr. Fajnie, że ci się podoba mimo tego tyłu. :):):)


Jolka68, żeby, to było takie łatwe jak piszesz hihi, szwy widać na zdjęciu (o te ci chodzi?), coś tam pokombinuje jak sobie manekin zrobię, dziękuje za rade. Ja mam bardzo mało pod biustem i ramiona wąskie, pewnie stąd te problemy.

--- Ostatnio edytowane 2011-11-22 19:50:30 przez Choco ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Choco, w przypadku Twojego żakietu musisz niestety nanieść poprawki przez podcięcie ramion i pach. Mówiąc o szwie na plecach chodziło mi o środkowy szew. Natomiast na przyszłość : podczas krojenia kolejnych form skoryguj szerokość pleców wg własne sylwetki . A jeśli chodzi o żakiet to bardzo ładny przód, szkoda byłoby stracić tego efektu (dlatego tył wymaga poprawki) Życzę powodzenia i trzymam kciuki

--- Ostatnio edytowane 2011-11-22 20:12:54 przez jolka68 ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Choć wiesz co? spróbuj może jeszcze zwężyć żakiet na tych dwóch szwach na plecach- zanim zaczniesz podcinać cokolwiek. Napisz proszę jeszcze czy ramiona też są lekko szersze niż potrzebujesz? Bo jeśli tak to jednocześnie możesz skrócić szerokość ramion wszywając więcej tkaniny od ramienia w dól. Zwężając w ten sposób tył zostanie ci dłuższe ramię z przodu, tak więc trzeba lekko zaszyć zaszewkę z przodu aby wyrównać ramiona. Mam nadzieję że to co Ci opisałam jest w miarę jasne.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Potwierdziło się to, co myślałam - z przodu też widać, że za szeroki w ramionach... :bezradny:

Najpierw ramię lekko schodzi w dół, a potem za chwilę pojawia się główka rękawa, która jest wyżej niż ramię. A to nie wynika z fasonu. :(

Nawiasem mówiąc - bardzo ładny fason! :D

Pozwoliłam sobie zaznaczyć na twoim zdjęciu, gdzie moim zdaniem powinno kończyć się ramię, a zacząć rękaw. Mam nadzieję, że się nie pogniewasz ;-) :oczko:

Obawiam się, że teraz jest za późno na poprawkę, bo dokładnie o tyle samo skróci się rękaw...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czyli jak będę chciała węższe ramiona to obciąć tył i przód żakietu (tak jak zaznaczyłaś), a rękaw wtedy się zostawia?
Rany, ale mnie dziewczyny zakręciłyście.
Tego żakietu już nie ruszę, ale chciałabym inny uszyć, obawiam się, że wszystkie tak będą wyglądać.

3 strony: 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.