Wersja do druku

32 strony: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Co to jest funkcja "kapówka" o której pisze Maxii na 1 str. Wiem, że w tym merrylocku 689 tego nie ma, ale jeśli to była by fajna funkcja to nie chciałabym żałować ze tego w nim nie ma.
juz to gdzies kiedyś ktoś opisywał
ścieg drabinkowy z dolnym przeplotem :na górze dwie równoległe stębnówki pod spodem dwa równoległe łańcuszki, między nimi poprzeczny przeplot ,

ścieg drabinkowy z górnym i dolnym przeplotem: na górze dwie równoległe stębnówki między nimi poprzeczny przeplot
pod spodem dwa równoległe łańcuszki między nimi poprzeczny przeplot,
oba ściegi dwuigłowe

kapówka ma dodatkowy prowadnik nici mocowany obok igieł,który porusza się jak wahadło i układa nitkę przed igłami ,przez co wiąże ścieg tak jak na zdjęciu wyżej

ten overlock za niecałe 2000,00 to typowy fajny cover ,overlock 5-nitkowy + 2 i 3 -igłowy scieg drabinkowy
z dolnym przeplotem /renderka/
nazwy kapówka i renderka mogą mi się mylić ,być może przypisałam im cechy na odwrót

--- Ostatnio edytowane 2011-07-14 23:34:48 przez zanetta ---

tu jest wątek http://ekrawiectwo.net/board/thread/15734/overloc-do-domowego-szycia/?page=3
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzięki za podpowiedz. Fajna ta kapówka
Avatar użytkownika
Świeżynek
Muszę napisać, że od tygodnia jestem szczęśliwą (ba! nawet bardzo szczęśliwą) posiadaczką owerlocka Merrylock 689 i jestem z niego baaardzo zadowolona. Moje pierwsze próby nawleczenia go zajęły trochę czasu, ale po obejrzeniu filmu na yotube już wszystko wiem i sprawnie i szybko działam.
Owerlocka kupiłam od Pawła (aktywnego użytkownika forum) i muszę go pochwalić za świetny kontakt i ekspresową wysyłkę. Szczerze polecam!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Moje pierwsze próby nawleczenia go zajęły trochę czasu, ale po obejrzeniu filmu na yotube już wszystko wiem i sprawnie i szybko działam.
Owerlocka kupiłam od Pawła (aktywnego użytkownika forum) i muszę go pochwalić za świetny kontakt i ekspresową wysyłkę. Szczerze polecam!
No gdybyś mieszkała bliżej to przy zakupie służe małym szkolenie i pokazem jak nawlec tego merrylocka ale ciesze sie ze dałaś sobie rade pozdrawiam
Avatar użytkownika
Świeżynek
Mam do sprzedania taki MERRYLOCK 689. Kupiłam go jakieś pół roku temu, kiedy to zrobiłam kurs krawiectwa i wydawało mi się, że szycie będzie moją nowa pasją, ale cóż .. nie jest:) Nie chce mi się szyć i nie przewiduję, żeby mi się miało zachcieć, więc chętnie sprzedam tego owerloka. Jest w stanie idealnym, użyłam go zaledwie kilka razy. Ma ważną gwarancję jeszcze przez półtorej roku. Dodam gratis 5 czarnych i 5 białych, wielkich nitek do owerloka.
Ogólnie maszynę polecam, ciężko mi z początku było zajarzyć, ale po tym jak mnie pavel przeszkolił, wszystko szło mi gładko.
Cena 1350,00
Kontakt: [email protected] lub tel 506175437
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Zakupiłam maszynę u Pana Pawła z forum i jestem zadowolona z szybkości i jakości transakcji :)Polecam. Powoli zaczynam się z maszyną oswajać.

--- Ostatnio edytowane 2013-06-24 14:11:45 przez Nastazja ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Rowniez dziekuje za transakcje milego uzytkowania pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Świeżynek
o istnieniu tej maszyny dowiedziałam się...przypadkiem jak to zwykle bywa:)
Mam doświadczenie jedynie z maszyną Singer Stylist,na której ciągle szyję-sprawuje się świetnie,mam ją po babci.
Zastanawiałam się nad kupnem overloka,ale wpadła mi ww w oko. W niedalekiej przyszłości chciałabym szyć także i odzież. No i właśnie pytanie do was- czy nie pakuję się jako niedoświadczona za bardzo na głęboką wodę?
Cena póki co tej maszyny (nie widziałam tańszych niż 1799zł) jest nieco za wysoka...szukałam używanych,ale ogłoszenia szybko wygasają-nie dziwię się:P Za wszelkie namiary będę wdzięczna. Czytałam wątek-wiem,że forumowy pavel zajmuje się sprzedażą tych maszyn- czy masz może sklep internetowy?
Pozdrawiam wszystkich!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A ja właśnie za chwilę odbiorę tego overlocka :D
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
o istnieniu tej maszyny dowiedziałam się...przypadkiem jak to zwykle bywa:)
Mam doświadczenie jedynie z maszyną Singer Stylist,na której ciągle szyję-sprawuje się świetnie,mam ją po babci.
Zastanawiałam się nad kupnem overloka,ale wpadła mi ww w oko. W niedalekiej przyszłości chciałabym szyć także i odzież. No i właśnie pytanie do was- czy nie pakuję się jako niedoświadczona za bardzo na głęboką wodę?
Cena póki co tej maszyny (nie widziałam tańszych niż 1799zł) jest nieco za wysoka...szukałam używanych,ale ogłoszenia szybko wygasają-nie dziwię się:P Za wszelkie namiary będę wdzięczna. Czytałam wątek-wiem,że forumowy pavel zajmuje się sprzedażą tych maszyn- czy masz może sklep internetowy?
Pozdrawiam wszystkich!
Warto zapoznać się z instrukcją tej maszyny http://ekrawiectwo.net/board/thread/25581/merrylock-coverlock-689-overlockcoverl/?page=1#post-25581
Nie powiem złego słowa na tę maszynę, na pewno jest świetna. Z drugiej strony ceny owerloków są dosyć stabilne, więc nie ma co się spieszyć z zakupem. Można przez kilka miesięcy obserwować oferty i zbierać info na temat różnych funkcji i ściegów.
Ja nie byłam gotowa na wydatek 1500 zł za owerloka, nawet 1000 zł nie chciałam zapłacić, więc kupiłam w Lidlu 4-nitkowca za 500 zł (radząc się wcześniej w tej sprawie forumowiczów). Po jakimś czasie dokupiłam renderkę za 550 zł (nowa, przeceniona, Łucznik). Czyli za 1050 zł można mieć odpowiednik 5-nitkowca, z tym że w postaci 2 osobnych maszyn i to nie markowych, co nie znaczy że nie spełniających swoich funkcji w stopniu wystarczająco dobrym. Moim zdaniem jest to alternatywa do rozważenia.

32 strony: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.