Wersja do druku

Avatar użytkownika
Niespodzianka
NEXT KURS
ZDJ, 1 WYGLĄD UPIĘTYCH SPODNI-zbieramy z tyły spodni, gdy jest duża różnica między talią a biodrami
ZDJ, 2 SPRASOWANIE SZWU- po rozpruciu, sprasowujemy szew po to ,żeby nam było wygodnie zaznaczyć linię przeszycia
ZDJ, 3 ZAZNACZENIE- miejsce przeszycia, wg. upięcia
ZDJ, 4 PRZESZYCIE I ŚCIĘCIE NADMIARU- zszywamy dwie części tylnych nogawek 2x, a następne ścinamy nadmiar zapasu /zostawiamy po ok3cm z każdej strony/ -moja rada: szyjąc rozciągaj szew, żeby nie pękł w trakcie noszenia
ZDJ, 5 OBRZUCENIE- technika dowolna, polecam overlock
________________________________________________________
  
Artur


Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
WIDOK UPIĘCIA SPRASOWANIE SZWU ZAZNACZENIE PRZESZYCIE I ŚCIĘCIE NADMIARU OBRZUCENIE SZWU
Avatar użytkownika
Niespodzianka
c.d.
ZDJ, 6 ROZPRASOWANIE SZWU- tu sprawdzasz poprawność zadania/tzw.kontrola między_operacyjna/
ZDJ, 7 STĘBNOWANIE- stębnując pod paskiem podkładasz szlufkę, jest to szycie przez wszystkie warstwy materiału
ZDJ, 8 ZAMOCOWANIE SZLUFEK- przy górnej krawędzi paska mocujesz szlufki
ZDJ, 9 PRASOWANIE- prasujemy tak, żeby szlufki nie odstawały od pasa
ZDJ, 10 KONIEC- sprawdzamy swoją pracę
Mam nadzieję, że pomogło
POZDRAWIAM:)
________________________________________________________
  
Artur


Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
ROZPRASOWANIE SZWU PRZESZYCIE POD PASKIEM ZAMOCOWANIE SZLUFEK PRASOWANIE CAŁOŚCI THE END
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja robię tak samo ,z tym że jeśli mam tak dużo do zebrania to rozkładam to po troszku na boki i tył.Wtedy kieszonka na tyle spodni oraz zaszewki nie są tak blisko szwu siedzeniowego.Po za tym ok.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jak pięknie :)
________________________________________________________
"Nadzieja ma skrzydła ,przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów "
Avatar użytkownika
Świeżynek
No dobra a jeżeli spodnie należy zwęzić "po siedzeniu" i przy okazji wzdłuż, jak to zrobić?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ochchch, w końcu wiem, jak to zrobić... może uda mi się dopasować nietrafiony (za szeroki) zakup dla męża :)
Dziękuję bardzo!

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.