Wersja do druku

3 strony: < 1 2 3

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Uszyjesz bez regulacji docisku. Ja jej w ogóle nie zmieniam ;-) Ignoruję ;-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Do "Mateczki",
Widzę, że jesteś oczytana i wiesz o co pytasz. Jeśli znasz tę stronę lub nie( i tak warto przejrzeć) – tu jest napisane o regulacji docisku stopki . Ostatnie zdania są o maszynach, które nie mają oddzielnej regulacji docisku stopki. Napisane jest tam, że wtedy docisk ustawiony jest na wartość średnią i do większości materiałów się nadaje.
Po co jest docisk? Docisk stopki jest potrzebny, aby tkanina była prawidłowo przenoszona przez transporter. Kiedy docisk jest za mały, transporter jej nie „łapie”, ślizga się po tkaninie. Kiedy za duży może zniszczyć tkaninę, zaczyna ją ściągać, mogą rwać się nici. Czasami można pomóc transporterowi podkładając pod tkaninę bibułę. (Na forum są właścicielki, właściciele nowych SilverCrestów - można poczytać o ich wrażeniach.)
Jeśli masz niedaleko dystrybutora maszyn, być może jest możliwość wypróbowania maszyny – na własnych kawałkach – grubych, cienkich, rozciągliwych, z kawałkiem filcu idź, z czymś co jest puszyste. Oswoisz się, sprzedawca pokaże Ci jak obsługiwać, wyrobisz sobie własne zdanie. Do niczego Ciebie taka wizyta nie powinna zobowiązywać, nie musisz przecież od razu kupować.
Dobra szkołą jest też oglądanie filmów instruktażowych. Przed kupieniem maszyny też. Uczysz się, gdzie co jest, jak się nazywa. Maszyny są do siebie podobne. A potem sprawdzasz te informacje na własnej maszynie - dużo można zrozumieć.

Fides
Avatar użytkownika
Świeżynek
DZięki za pomoc. Decyzja podjęta- Elna 220, cena identyczna co Janome 920 a może kiedyś będę potrzebować wyregulować wysokość stopki żeby uszyć dziecku zabaweczki.

--- Ostatnio edytowane 2014-05-11 16:29:12 przez mateczka ---

--- Ostatnio edytowane 2014-05-11 16:41:01 przez mateczka ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mam na myśli regulację dla tkanin cieńszych lub rzeczy grubszych/wieowarstwowych ( materiał+cienkie wypełnienie+materiał np takie coś http://www.tant-gron.se/leka/fagelholk.html )- Janome Juno i 920 nie mają, ostatnie maszyny z Lidla nie mają, Elna 220 ma. Różne wątki czytałam, o maszynach z Lidla też. Po prostu nie wiem czy te rzeczy które wymieniłam wyżej uszyję maszyną bez regulacji docisku/wysokości stopki- naczytałam się , że jest to potrzebna funkcja. Wierzę, że obecne tutaj mistrzynie krawiectwa ocenią czy wystarczy mi najprostsza maszyna czy muszę wyskoczyć z kasy i kupić Elnę.

--- Ostatnio edytowane 2014-05-08 18:07:05 przez mateczka ---
Uszyjesz:).W starym łuczniku miałam regulację stopki:). Obecnie w moich maszynach nie mam. Nie przeszkadza mi to w szyciu materiałów różnej grubości:).
Elna 220 to fajny model .
Spotkałam się kilkakrotnie z określeniem "chwytacz półrotacyjny" -i też zastanawiam się nad różnicą pomiędzy wahadłowym a półrotacyjnym/ rotacyjnym a półrotacyjnym...
________________________________________________________
"W żadnym wieku nie powinieneś się wstydzić tego, czego nie wiesz, ponieważ zamiłowanie do nauk i zajmowanie się nimi nie ogranicza się do czasów szkolnych, lecz kończy się z życiem." (Szymon Marycki,1551)

3 strony: < 1 2 3

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.