Wersja do druku

40 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
Ja mam Maszyne BROTHER BM 3500 i jestem bardzo zadowolona i kupowałam przez internet bo sa tansze niz w sklepie
Avatar użytkownika
Świeżynek
Jeśli chodzi o zakup maszyn w internecie to polecam sklep a-nitex. Ceny Janome są niższe niż na Allegro. Kupiłam tam ostatnio MC7700 , maszyna była u mnie po 2 dniach i zaoszczędziłam prawie 500 zł.
Avatar użytkownika
Świeżynek
ja natomiast poiadam od nowego roku Janome DC 3030 jest to komputerowa maszyna wieloczynnościowa . Akurat ja jestem z niej zadowolony ,posiada 30 ściegów w tym 6 rodzajów dzióre, łącznie z odziżową .Jak również możliwośc ałtomatycznego ryglowania , jak również możliwośc ustawiena zatrzymania igły ; pozycji dolnej i gyrnej. co ułatwia mi prace przy szyciu gdzi trzeba zmienić kierunak.No i wiele innych bajerów .Tak jak poprzedniczka zakopiłem ją w internecie , tylko z tym że w Strimie gdzie ceny są podobne .
Załączniki
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Megikucz janome spisuje się bez zarzutu, a litości dla niej nie mam- uczę się i masę błędów popełniam.
tyle że ja nie mam porównania, to moja pierwsza maszyna
kupiłam w eti.com.pl-główny importer w Polsce- jak mam pytania to do nich piszę i mi pomagają:)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
changela ja tez się uczę swojej i pewnie długo będę. Wczoraj popsułam owerolka :-( wciągnął mi kawałek wełny i coś stanęło i już nie rusza jakby dwa noże się ze sobą zazębiały. Dziś jedzie do Poznania, a ja specjalnie męża z dziećmi już na sobotę wyeksportowałam na działkę aby sadzili drzewka aby mieć cały dzień dla siebie i maszyny... Jedną kupiła w babasie a drugą w eti
________________________________________________________
Codziennie się czegoś uczę przy maszynie również:-)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Od 2 tygodni posiadam maszynę Janome xl 601. Jestem tzw. wiecznie początkującą krawcową,więc może nie jestem w stanie jej docenić, ale jestem b. zadowolona z wyboru tej maszyny. W mojej poprzedniej maszynie - starym Łuczniku (który właściwie przeleżał 20 lat nieużywany, dopóki nie trafił do mnie)problemem było dla mnie naprężenie nici, fochy maszyny przy grubych i cienkich materiałach. Jak tu się uczyć, kiedy ciągle musiałam coś pruć poprawiać, a wszystko godz. 23? To tak tytułem wstępu. Na kupno maszyny miałam przewidziane ok. 1000zł, ale jakoś tak wyszło, że w sklepie poprosiłam o zademonstrowanie droższego modelu 601 i nie żałuję. Co mi się w nim podoba? Pozycjonowanie igły. Jako początkująca często szyjąc staję, coś przesuwałam i materiał uciekał, teraz mam pozycje igła w dół i nic się nie rusza. Super! Regulacja prędkości szyciaChciałam Łucznikiem obszyć kwiatka zygzakiem na spódnicy. Nie mogłam wyrobić, Teraz to co innego. Bałam się elektroniki, ale podpowiedzi długości, szerokości ściegu są przydatne, można je modyfikować, podpowiedzi jakiej stopki użyć. Nie wspomnę o cichej pracy; dzięki chwytaczowi rot. widzę ile nici mam na bębenku, nawijanie go z resztą to czysta przyjemność. No po prostu siadam i szyję. Jest też jasne światełko, co doceniam szyjąc nocą.
Moje pierwsze wrażenia po zakupie maszyny opisałam na innym forum: http://forum.maszyny-do-szycia.com/viewtopic.php?f=10&t=6194
Maszyna jakby stworzona dla mnie. Kupiłabym ją jeszcze raz.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Myślę, że Janome 601 to świetny wybór. Ma automatyczne obszywanie dziurek co sprawia ogromną frajdę, nie trzeba obracać szytej rzeczy. Ma również wyłączany transport, czyli chowanie ząbków, co może być zbawienne przy szyciu np. grubego filcu. Elektronika bardzo przyjazna i pomocna dla osób początkującyh. Cicha praca, chociaż trochę głośniejsza na szybszych obrotach.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Ma automatyczne obszywanie dziurek co sprawia ogromną frajdę, nie trzeba obracać szytej rzeczy.
Nigdy nie trzeba obracać ;-) Chyba że maszyna jest strasznie słabo wyposażona i nie ma opcji szycia wstecznego ;-) Bo że obszywając dziurki 4-stopniowo nic się nie obraca, to chyba oczywiste ;-)

Ja jednak nie przepadam za jednostopniowym obszywaniem... Muszę dobierać mniejsze guziki... Nie lubię luźnych dziurek, a takie - niestety - wychodzą spod stopki jednostopniowej...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Ja mam 603 i też jestem ogromnie zadowolona. Rzeczywiście suwak do prędkość jest fantastyczny miałam zawsze problem z regulacją natężenia mocy w pedale niby duża nie jestem a nogę mam ciężką do pedałów:-) Może nieraz wkurza mnie że przy cienkich materiałach ciężko zaczyna się szyć od początku materiału po prostu szyje w miejscu, muszę zaczynać dalej i cofać chodź też nie zawsze nawet jak cofnę chce iść. Szczególnie na trykotach i dzianinach mam ten problem. Nie obszywałam jeszcze dziurek jakoś unikam szycia z guzikami ale w końcu będę musiała wypróbować ten automat. Ostatnio próbowałam szyć specjalną automatyczną stopką do falbanek Janome. Mimo instruktarzu na stronie eti jakoś nie chciało tak ładnie szybko robić falbanek lepiej mi robi bez tej stopki automatycznej a ze zwykłą do falbanek, nie wiem czy nie umiem czegoś założyć czy jak bo ciągle wypadała mi igła nie wiem jakim cudem tak jakby się odkręcała.
________________________________________________________
Codziennie się czegoś uczę przy maszynie również:-)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja jednak nie przepadam za jednostopniowym obszywaniem... Muszę dobierać mniejsze guziki... Nie lubię luźnych dziurek, a takie - niestety - wychodzą spod stopki jednostopniowej...
Ania
Dziękuję za ostrzeżenie, będę musiała zatem sporo poćwiczyć "na brudno". Wychodzą zbyt luźne tzn. za długie czy za szerokie?

Właśnie zerknęłam do instrukcji mojej maszyny, czyli Janome Txl607 obawiam się, że mam tylko funkcję automatycznego obszywania dziurki. Czyli mogę użyć albo jednostopniowego obszycia, albo wykonać 4 szwy "ręcznie". Czyż nie?

--- Ostatnio edytowane 2012-10-26 18:35:07 przez Natalia_ ---

40 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.