Wersja do druku

40 stron: « < 34 35 36 37 38 39 40 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Kochani czy junior model elektroniczny brać po uwagę. Już prawie zdecydowałam się na singera 9960, ale tylko 2 lata gwarancji i cena... Zresztą kupiłam oberka i uznałam, że nie wykorzystam tyłu funkcji. Biorę też pod uwagę 525 Janome, ale brakuje mi wyboru dziurek choćby z junior i cena trochę za duża za w sumie prostą maszynę. Uwielbiam ściegi ozdobne...
Pomóżcie, proszę..
Avatar użytkownika
Świeżynek
Oczywiście zamiast junior miało być juno Janome😀
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Witam po długiej przerwie i pozdrawiam serdecznie :)
Chyba zrobię doktorat zanim kupię maszynę :stres:
No więc chyba jestem już blisko decyzji :zawstydzony:
Chcę wybrać pomiędzy Janome TXL607 a DM7200, zależy mi na polskich czcionkach.
Czy ktoś miał okazję szyć na jednej i drugiej?
Nie szyję codziennie po kilka godzin, ale potrafię wymyślić trudne do uszycia rzeczy. Dlatego zaczęłam zastanawiać się nad DM7200. Kiedyś chciałam uszyć dziecku papucie i rozwaliłam maszynę. Nie takie tam złamanie igły. Urwało się to coś w środku co podnosi całą część z igłą. Nie szyłam szybko,założyłam igłę do skóry (2 warstwy filcu i cienki zamsz), ale łupnęło i spadło i koniec, tzn. naprawa :(. Tak więc jak widać zdolna jestem :(.
Dlatego zastanawiam się nad delikatnością TXL607. Ile np. warstw jeansu czy filcu daje radę przeszyć? Oczywiście przy odpowiedniej igle. Ktoś ma doświadczenie? I czy faktycznie nie daje rady uszyć od krawędzi materiału? Bo w opisach właśnie zachwalają specjalny transporter, który gwarantuje szycie od brzegu.
I czy to prawda, że DM7200 nie ma lustrzanego odbicia ściegów? Wydaje mi się to dziwne, bo niższe modele to mają.
Proszę o poradę :zmeczony:
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Najlepiej przetestować samemu. Dla mnie TXL 607 wydawała się bardzo delikatna i kupiłam inną. Idź do sklepu z maszynami Janome i poproś o możliwość wypróbowania obu - będzie Ci łatwiej - nie wiem skąd jesteś, ale mogę polecić dwa miejsca, w Łodzi i w Warszawie. Wtedy będziesz też mogła sprawdzić czy rzeczywiście nie ma możliwości odwracania ściegu, czy po prostu nikt o tym nie pisze.
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
No właśnie z tym jest problem. Mieszkam w Szczecinie. Znalazłam tu pracownię, gdzie robią warsztaty i mogłam spróbować, ale mieli tylko Janomki XL601 i proste Juki. Tam właśnie zdecydowałam, że jednak Janome a nie Juki. Ale wyższego modelu już nie mieli. A sprowadzać, pewnie nie sprowadzą, tym bardziej obydwu, bo to drogie maszyny, a ja wiem, że będę zamawiać przez internet (dodatkowe gratisy mnie kuszą). To by było nie fair.
Czytałam, że dziewczyny szyły na tych maszynach, ale może miał ktoś doświadczenie szyć na obydwu i chciałby się podzielić swoim wrażeniem.
Ogromnie żałuję, że wyprowadziłam się z Łodzi. Pod względem "hand made-owym" to był raj. :zalamka: Cóż, niezbadane są życiowe losy człowieka. Gdyby ktoś 10 lat temu powiedział mi, że się przeprowadzę do Szczecina, nie uwierzyłabym ;).
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam miłośników Janome ;) Mam do Was pytanie :)Jestem przed zakupem owerloka, jako raczkujący użytkownik tego cudownego sprzętu, mam do was ogromna prosbę o pomoc i podpowiedź. Jestem przed zakupem owerloka. Po wnikliwej lekturze wybrałam Janome 744D lub Berniny B44. Co Waszym zdaniem powinnam wybrać? Czy wolne ramie jest faktycznie tak wielkim udogodnieniem?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Żeby sprawdzić czy DM72000 ma lustrzane odbicie trzeba by dorwać instrukcję w jakimś języku. Może DM72000 jest następcą 607, bo one się prawie niczym nie różnią.
Mam 607 i nie da się szyć od początku materiału.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Żeby sprawdzić czy DM72000 ma lustrzane odbicie trzeba by dorwać instrukcję w jakimś języku. Może DM72000 jest następcą 607, bo one się prawie niczym nie różnią.
Mam 607 i nie da się szyć od początku materiału.
A jaka masz płytkę ściegową? Ja mam dwie (jedna jest z malutkim oczkiem i tylko do ściegu prostego - i przy tej daje się szyć od początku, ale nie bardzo cienkie materiały - te zawsze wsysa pod spód;)). Przy zwykłej płytce chyba nie się nie da. Ale zawsze można spróbować z kawałkiem bawełny na początku, tzn. przeszywasz kawałek bawełny (kilku centymetrowy) i kilka milimetrów za nim podkładasz ten materiał który chcesz zszyć - to działa w paczworku przy zszywaniu wielu małych elementów (też oszczędza się nici) i powinno pomóc przy szyciu delikatnych materiałów od poczatku (tutek, co prawda po angielsku, ale sporo zdjęć: https://www.connectingthreads.com/tutorials/Chain_Piecing_101__D96.html).

Witam miłośników Janome ;) Mam do Was pytanie :)Jestem przed zakupem owerloka, jako raczkujący użytkownik tego cudownego sprzętu, mam do was ogromna prosbę o pomoc i podpowiedź. Jestem przed zakupem owerloka. Po wnikliwej lekturze wybrałam Janome 744D lub Berniny B44. Co Waszym zdaniem powinnam wybrać? Czy wolne ramie jest faktycznie tak wielkim udogodnieniem?



Ja mam owerloka Janome i nie mogę na niego powiedzieć złego słowa. Wolne ramię w owerloku to trochę jak wolne ramię w cowerloku niby jest ale nie wiadomo do czego bo i tak nie da się z tego skorzystać - ale to moje zdanie. Berniny znam tylko z widzenia;) - jak je podglądam na targach szmatkowych i chyba bym się nie zdecydowała, ale ja jestem wierna marce;)
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
W 607 jest tylko jedna płytka ściegowa.

W owerloku wolne ramię nie sprawdza się.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Instrukcja po angielsku: Janome M7200 - chyba różni się oprócz braku litery "D" w nazwie, innym kolorem tła przycisków, ale poza tym to chyba to samo...

40 stron: « < 34 35 36 37 38 39 40 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.