Wersja do druku

40 stron: « < 5 6 7 8 9 10 11 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jakby właścicielka nie chciała zejść do 1500, to powiedz jej, że kupujesz Singer 9960quantum za 2000 i masz w komplecie stopkę kroczącą. Swoją drogą maszyny są bardzo porównywalne. Dyskutowałyśmy o tym tutaj: http://ekrawiectwo.net/board/thread/43117/singer-legendarna-marka-maszyn/?page=8 i ostatecznie Polla kupiła Singera.


A stary Singer Twojej mamy, to jaki to model? Nie pozbywaj się jej. Może nie miałaś szczęścia do mechaników.

--- Ostatnio edytowane 2013-02-22 07:29:16 przez Natalia_ ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Och kurcze juz nawet nie pamietam jaki to byl model bo po 3 mechanikach u mnie oddalam mamie i ona w Polsce kogos a szukac. ogolnie to problem byl taki, ze nitka sie non stop platala i gubila sciegi maszyna. Czuli nie dosc ze mialam 3 z 4 zrobionych zygzakow to jeszcze suply i inne rzeczy pod spodem.
Potargowalam sie dzisiaj i jutro po poludniu mam dostac odpowiedz od tej pani. NIe wspomnialam o singerze ale mysle, ze dalam jej do myslenia ;) Traz tylko trzymac kciuki zeby sie zgodzila na te 1500zl bo wiecej nie mam ;P

Przeczytalam watek o singerze ale za mna chodzi Janome. Nie wiem czemu w sumie. Babcia i mama obie maja singery ale moze dlatego ze takie problemy mialam z tym starym modelem??
Poza tym tu w UK Janome jest bardzo popularna i jest mnostwo dodatkow w przyzwoitych cenach. Wiec ide po Janome....
a teraz sobie posiedze i bede w glowie walkowac 'napewno sie zgodzi za 1500zl... napewno sie zgodzi za 150zl..... napewno...." ;)

A TY Natalio uzywasz ozdobych sciegow? Ladnie one wychodza? Ja wiem, ze to nie hafciarka ale chcialabym miec jako takie pojecie :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ozdobne ściegi ostatnio testowałam na na dzianinie T-shirtowej i nie wychodzły takie ładne jak na rysunku, ale może na materiale płóciennym wyszłyby lepiej. A może powinnam bardziej się przyłożyć. Zrobię testy wieczorem. Tymczasem możesz ocenić wzory na pracach brumig, która jakiś czas temu kupiła tę maszynę http://brummig.blox.pl/html/1310721,262146,169,170.html?4,1 i późniejsze wpisy na jej blogu. U niej to wygląda całkiem, całkiem, nawet na dzianinie i filcu.

Wybrałaś markę popularną w kraju, w którym jesteś - dobre podejście.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Powiem tak- co patrze na czyjs blog to ma Janome :D Wszystkie te ladne rzeczy na blogah sa wyszyte na Janomkach wiec i mi sie zachcialo ;)

Linka sprawdzilam i musze powiedziec ze coraz bardziej jestem przekonana do tej maszyny :)

A jeszcze jedno pytanko - czy jak szyjesz z materialu 't-shirtowego' to ladnie Ci szwy wychodza? nie roluje sie material? Czy robisz to zgzakiem czy sciegiem overlockowym? No i oczywiscie jak sie rozciagaja? (wiem, ze nie az ak jak overlockiem ale jestem ciekawa czy dalabym rade uszyc cos z dzianinki).

Czytalam tezze czasem maszyna ma problem z bardzo delikatnymi tkaninami. Czy zauwazylas cos takieo w swojej? Ze nie che lapac poczatku tkaniny i trzeba zlapac dalej i cofnac scieg?



--- Ostatnio edytowane 2013-02-22 17:39:28 przez Martynior ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Przygotowałam próbki ściegów. Zrobiłam je na surówce bawełnianej koloru jasnobeżowego. Żółte zabarwienie na zdjęciach wynika z tego, że zrezygnowałam z flesza. Zdjęcia przedstawiają początek ściegu, który jest automatycznie zaryglowany (na to nie ma się wpływu) i to jest widoczne na zdjęciu z długimi nitkami. Inne zdjęcia pokazują zaryglowanie na końcu ściegu i następujące po tym automatyczne obcięcie. Efekt tego jest b. ładny po prawej stronie, a po lewej widać malutkie supełki i jednocentymetrowe kawałki nici obcięte przez maszynę. Ściegi wykonałam w największej możliwej wielkości, czyli szer. 7 mm, długość 2,5 mm. Można uzyskać mniejsze wzory. Można również zaprogramować wzór, który składa się z modułów innych wzorów, ale nie chciało mi się tego uczyć, więc nie wypróbowałam tego. Pokazałam większość ściegów, te, które wydawały mi się najciekawsze. Ryglowania na końcu używa się w ten sposób, że nie przerywając szycia (nie przestając naciskać na pedał) należy raz nacisnąć przycisk ryglowania, poczekać aż maszyna dokończy zaczęty motyw ściegu, zatrzyma się i wtedy można nacisnąć obcinacz. Zdjęciom nadałam nazwy, ale nie wiem czy to będzie widoczne na forum.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A jeszcze jedno pytanko - czy jak szyjesz z materialu 't-shirtowego' to ladnie Ci szwy wychodza? nie roluje sie material? Czy robisz to zgzakiem czy sciegiem overlockowym? No i oczywiscie jak sie rozciagaja? (wiem, ze nie az ak jak overlockiem ale jestem ciekawa czy dalabym rade uszyc cos z dzianinki).

Czytalam tez ze czasem maszyna ma problem z bardzo delikatnymi tkaninami. Czy zauwazylas cos takieo w swojej? Ze nie che lapac poczatku tkaniny i trzeba zlapac dalej i cofnac scieg?

--- Ostatnio edytowane 2013-02-22 17:39:28 przez Martynior ---
Tak, dzianina czy polar trochę mi się rolują od obrębiania zygzakiem lub ściegiem owerlokowym. Ale to jest raczej kwestia umiejętności, nie maszyny. Susanna napisała, że to nie jest wina ściegu, tylko wybrania odpowiedniego docisku stopki.

Co do cienkich materiałów, to niestety tak jest jak piszesz. Docisk stopki mógłby być większy w tej maszynie. Pod stopką zostaje trochę luzu i trzeba pilnować materiału, żeby się nie ruszał za bardzo.

Nie zaczynam szycia od początku tkaniny, bo maszyna prawie zawsze wykonuje rygiel, a na rygiel muszę jej dać trochę miejsca. jeżeli nie dam jej tego miejsca, to ściągnie materiał w miejscu.

--- Ostatnio edytowane 2013-02-22 22:35:00 przez Natalia_ ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
o KURCZE! Super zdjecia. Sciegi wygladaja bardzo ladnie! Oczywiscie nie jakosc hafciarki ale rowne i nie powyginane :) Mysle, ze sie siostrzenicy spodobaja :)

Ach xzyli mowisz, ze moge szyc modulami - czyli jeden kwiatek, potem kokardka, serduszko i zakonczyc znowu kokardka? I maszyna bedzie szyla jeden wzorek po drugim bez zmieniania ustawien za kazdym razem po skonczeniu jednego sciegu (wzorka)? Chyba dobrze zrozumialam?

Raczej nie szyje z bardzo cienkich tkanin. Z reguly bawelna, len itd. Ale zanim dojde do cienkich tkanin to moze nieco wprawy juz bede miala.

Czy jesli maszyna rygluje kazdy scieg na poczatku to znaczy to, ze nie musze cofac sciegu dla 'wzmocnienia' poczatku i unikniecia prucia? Czy pomimo ryglowania lepiej jednak cofnac ten scieg dodatkowo na poczatku i koncu?

I ostatnie - czy ta maszyna ma dodatkowy (manualny) dosick stopki? Czy wszystko sie ustawia automatycznie i nie mozna ingerowac w te ustawienia? Czy omimo maksymalnego doscisku stopki nadal jest ten luz pod nia (o ktorym wspominasz w swoim poscie)? Czy da rade docisnac tak, ze nic sie nie rusza? :)

No i teraz bedzie ostatnie - obiecuje! Czy naprezenie nici dziala dobrze? Czy jest automatyczne I manualne czy tylko automat? Mialas jakiekolwiek problemy lub czy musialas samodzielnie poprawiac?

W ogóle to ogromnie Ci dziękuję za całąpomoc i zdjecia i opisy! Kłaniam się nisko! ^^
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
o KURCZE! Super zdjecia. Sciegi wygladaja bardzo ladnie! Oczywiscie nie jakosc hafciarki ale rowne i nie powyginane :) Mysle, ze sie siostrzenicy spodobaja :)

W czasie wyszywania ściegu maszyna b. intensywne rusza materiałem do przodu, do tyły, na boki. Trzeba materiał stabilizować rękoma i pilnować, żeby wzór wyszedł równo. Mi to wyszło trochę krzywo, również dlatego, że materiał był cienki, nie pogrubiony flizeliną, a chyba jest to zalecane.


Ach xzyli mowisz, ze moge szyc modulami - czyli jeden kwiatek, potem kokardka, serduszko i zakonczyc znowu kokardka? I maszyna bedzie szyla jeden wzorek po drugim bez zmieniania ustawien za kazdym razem po skonczeniu jednego sciegu (wzorka)? Chyba dobrze zrozumialam?

Dokładnie tak, aczkolwiek może się okazać, że dotyczy to ograniczonej liczby wzorów. Możliwe jest też programowanie lustrzanego odbicia ściegu, jak również przeplatanie typu: moduł podstawowy, jego lustrzane odbicie, moduł podstawowy itd.

Czy jesli maszyna rygluje kazdy scieg na poczatku to znaczy to, ze nie musze cofac sciegu dla 'wzmocnienia' poczatku i unikniecia prucia? Czy pomimo ryglowania lepiej jednak cofnac ten scieg dodatkowo na poczatku i koncu?

Tak, ryglowanie automatyczne zastąpiło tradycyjne jeżdżenie do tyłu. Nie każdy ścieg jest ryglowany na początku, ale większość ściegów tak. Ryglowanie automatyczne jest bardzo skuteczne, nie ma potrzeby wzmacniania go w żaden sposób. Funkcja szycia do tyłu jest również dostępna w maszynie, ale jest ciężko znaleźć ścieg bez ryglowania na początku. Natomiast ryglowanie na końcu jest całkowicie zależne od woli maszynistki.

I ostatnie - czy ta maszyna ma dodatkowy (manualny) dosick stopki? Czy wszystko sie ustawia automatycznie i nie mozna ingerowac w te ustawienia? Czy omimo maksymalnego doscisku stopki nadal jest ten luz pod nia (o ktorym wspominasz w swoim poscie)? Czy da rade docisnac tak, ze nic sie nie rusza? :)

Maszyna ma tylko i wyłącznie manualny docisk stopki. To jest poza komputerem. Jest pokrętło z 6 wartościami. Dla mnie ta skala jest za mała, ale nie wiem czy u konkurencji jest lepiej. Tak, jest luz i nie da się nic z tym zrobić. Jak będę na niej szyła z cienkiego szyfonu, to będę się musiała bardziej postarać niż szyjąc z wełny.

No i teraz bedzie ostatnie - obiecuje! Czy naprezenie nici dziala dobrze? Czy jest automatyczne I manualne czy tylko automat? Mialas jakiekolwiek problemy lub czy musialas samodzielnie poprawiac?

Naprężenie nici też jest tylko i wyłącznie manualne. Skala 0-9, przy czym wyjściowe naprężenie to jest 3-5, jeżeli ono się nie sprawdza, to trzeba metoda prób i błędów ustawić idealne.

W ogóle to ogromnie Ci dziękuję za całą pomoc i zdjecia i opisy! Kłaniam się nisko! ^^

Proszę uprzejmie :)
Zamieszczam zdjęcia instrukcji dot. kombinacji ściegów. Kombinacji nie testowałam, ale instrukcja twierdzi, że można to uzyskać.



--- Ostatnio edytowane 2013-02-23 08:44:09 przez Natalia_ ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Tak, dzianina czy polar trochę mi się rolują od obrębiania zygzakiem lub ściegiem owerlokowym. Ale to jest raczej kwestia umiejętności, nie maszyny. Susanna napisała, że to nie jest wina ściegu, tylko wybrania odpowiedniego docisku stopki.
Rolowanie - nazwijmy je - poprzeczne, czyli biegnące wzdłuż brzegu materiału, skracąjace jego szerokość - to nie jest kwestia docisku stopki, ale wyboru stopki. Czy zmieniasz stopkę na stopkę do ściegu owerlokowego? I dalej dzieje się to samo?

Rolowanie się brzegu podczas szycia na brzegu ściegiem zygzakowym i owerlokowym wynika ze sposobu pracy maszyny. Maszyna podciąga górną nitkę i w ten sposób zaciąga, wiąże ścieg. Materiał staje się "podkładką" między górną i dolną nicią i jednocześnie oparciem dla ściegu. Jeśli ścieg wiązany jest w powietrzu albo milimetr od brzegu - wtedy tego oparcia nie ma i maszyna zamiast podciągnąć nitkę ze szpulki - zacieśnia wykonywany ścieg.

Kiedy założy się stopkę do ściegu owerlokowego ściegi układają się nad poprzeczką znajdującą się w tej stopce. Maszyna nie może zacieśnić ściegu i pobiera nitkę ze szpulek. Następnie szwy zsuwają się ze stopki i mając odpowiedni luz nie ściągają już brzegu materiału.

Docisk stopki ma wpływ na rozciąganie podłużne, kiedy szew wykonany w całości w obrębie materiału rozciąga materiał wzdłuż i szew wygląda jak fala, a jego długość jest większa od długości materiału.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Gruby polar obrębiłam przy pomocy stopki do ściegu owerlokowego. Trochę to pofalowało materiał. Jak można to zminimalizować? Liczę na to, że na osobnym owerloku uzyskam lepsze efekty.

40 stron: « < 5 6 7 8 9 10 11 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.