Wersja do druku

2 strony: < 1 2

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Na mój rozum to nie wadzi. jak szyję bez nici na sucho to ładnie szybko i cicho chodzi. Nie stuka. Nie mam zielonego pojęcia co to może być. Może Bogdan będzie na forum i coś nam doradzi. Ania Czeremcha chora jest bidulka. Mam sentyment do tej maszyny. Kupiłam ją w takim sklepie z zagranicznych wystawek za 80 zł. z szafką. Była na napęd nożny ale mąż założył do niej silnik od Łucznika i jest elektryczna:okok::hura:
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
a igle wymienialas?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tak wygląda ta maszyna:)
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Załączniki
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tak wygląda ta maszyna:)
Proszę się nie sugerować zasuwką na bębenek i szpuleczkę, położenie jego jest prostopadłe do transportera /ząbków/
Ten aparat córki robi gorsze zdjęcia jak mój telefon.:bezradny:


Dodam zdjęcie z mojego telefonu

--- Ostatnio edytowane 2013-04-07 14:58:51 przez mamamarta55 ---



--- Ostatnio edytowane 2013-04-07 15:09:38 przez mamamarta55 ---
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
ale fajna machineria
a rowek w igle od ktorej strony masz?

--- Ostatnio edytowane 2013-04-07 15:05:21 przez roksanitka ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Od przodu to znaczy rowkiem do mnie:)
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
sprawdził bym jeszcze dla pewnosci gniazdo płytki ściegowej jak wchodzi igła jesli jest pokłute igłą i nie równe w sensie gładkie to przy szybkim szyciu bedzie rwała nici i wtedy doraźnym sposobem jest malutkim pilniczkiem wyrównać zadzior ostatnio tak zrobiłem jednej krawcowej bo potrzebowała w weekend cos przeszyc a w tygodniu kupiła nową płytke. Jeśli u Ciebie nie wystepuje ten problem bedziemy myslec dalej czy aby czasem nie przeskoczył tryb o jedna pozycje ale to by bardziej nie wiązało nitki niż ja zrywalo
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No właśnie, szew jest równiutki i nie robi supełków ani nie ściąga. To słuchać jak nagle poniżej płytki nitka jest szarpnięta i się zrywa.
Dzisiaj zobaczę dokładnie z mężem jak to wygląda. Dzięki Pavel i Roksanitko za zainteresowanie i pomoc. Wolałabym s w pierwszej kolejności samemu spróbować zlikwidować problem ze względów czysto ekonomicznych.:):):bezradny:

--- Ostatnio edytowane 2013-04-08 07:58:12 przez mamamarta55 ---

--- Ostatnio edytowane 2013-04-08 08:14:48 przez mamamarta55 ---
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
No właśnie, szew jest równiutki i nie robi supełków ani nie ściąga. To słuchać jak nagle poniżej płytki nitka jest szarpnięta i się zrywa.
Dzisiaj zobaczę dokładnie z mężem jak to wygląda. Dzięki Pavel i Roksanitko za zainteresowanie i pomoc. Wolałabym s w pierwszej kolejności samemu spróbować zlikwidować problem
Jest spore prawdopodobienstwo zadzioru lub zanieczyszczenia. Proszę wyposażyć się w dobre swiatło, lupę, kawałek waty lub rozwarstwiającej się puchatej włuczki. Przy pomocy lupy obserwujemy całą "drogę" dolnej nitki począwszy od szpulki/bębenka przez chwytacz po otwór w płytce ściegowej (równiez od dołu) pocieramy wszystko watą lub włuczką (sprawdzamy czy włukna zaczepiają się o coś), czasami zadzior jest tak mały, że niedostrzegalny bez lupy. Dokładne czyszczenie jest chyba oczywiste.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziękuję pięknie. Zejdę na dół do taty po lupę i będziemy z mężem szukać:).
Odpowiem wieczorem jak sobie poradziliśmy bo teraz jadę do lekarza.
Jeszcze raz dziękuję za porady. Ekrawiectwo to chyba jedyne tak przyjazne i życzliwe forum w internecie. Ludzie są tutaj niesamowici
:oklasky::tak::tak::):):):):)
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-

2 strony: < 1 2

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.