Wersja do druku

3 strony: < 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Sprzedawcy mają wiedzę, ale staram się nie ograniczać tylko do wiedzy sprzedawców. Poza tym sprzedawca z eti nie powie mi, żebym kupiła coś u konkurencji, nie poleci mi Łucznika czy Brothera.
Obydwoma rękami się podpisuję!

Zmierzyłam "swoje" stopki typu matic, które mi się dostały albo razem z maszynami, abo kupowałam je tu i ówdzie. Beleczka do zaczepiania o uchwyt ma 5 mm. Stopki pasują do Brothera, Singera i Silver Cresta. Wbrew pozorom wydaje mi się, że ta ostatnia marka jest najważniejsza, bo jest praktycznie marką "no-name", więc można niemal z pewnością założyć, że zastosowano w niej rozwiązania najbardziej uniwersalne.

Tak więc myślę, że 5 mm będzie optymalnym rozwiązaniem.

No i chyba dwa uchwyty - do obu maszyn ;-) Żeby raz założyć i nie wymieniać ;-)

Tak trochę zbaczając z tematu - zastanawiam się, jaka jest różnica między stopkami do maszyn z chwytaczem rotacyjnym i z wahadłowym. Bo na zdrowy rozum - co ma stopka do reszty maszyny? Czy to tylko tak dla ułatwienia dla stopek Janome - że np. maszyny z wahadłowym mają inny uchwyt niż z rotacyjnym? Np. zdjęcie stopek do ściegu prostego wydaje się na ich stronie być tym samym zdjęciem dla obu stopek...

Ania

--- Ostatnio edytowane 2013-01-03 11:32:34 przez czeremcha ---
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ponoć te stopki różnią się umiejscowieniem otworu na igłę, ja tam nie wiem, nie sprawdzałam :D


Co do uniwersalnych stopek matic, tymi co mam nie jestem do końca zachwycona. Kupiłam jedną półstopkę, ale nie lubię jej używać - mam wrażenie, że nie trzyma dobrze tkaniny.
Jeśli coś jest uniwersalne, to nie znaczy że zawsze będzie do wszystkiego idealnie dopasowane, niestety.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Ja nie widzę żadnych różnic używając wymiennie te stopki w trzech maszynach...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Witam!
Ja też zauważyłam,że niektóre stopki matic pasują do mojej Janomki z chwytaczem rotacyjnym i do starszej Pfaffki z chwytaczem wahadłowym. Chyba nie wszystkie stopki trzeba kupować oddzielnie mając dwie(lub więcej) różne maszyny.
Teresa
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Do mojego pfaffa stopki matic nie pasują. Ale do linii Pfaff Hobby pewnie będą pasować. Moja maszyna to poprzednik Selectów i ma IDT.

________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Co to znaczy 'generic foot'?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
To po prostu stopka bez oznaczenia marki.
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziękuję.:)
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Co do uniwersalnych stopek matic, tymi co mam nie jestem do końca zachwycona. Kupiłam jedną półstopkę, ale nie lubię jej używać - mam wrażenie, że nie trzyma dobrze tkaniny.
Jeśli coś jest uniwersalne, to nie znaczy że zawsze będzie do wszystkiego idealnie dopasowane, niestety.

Ja również jestem zainteresowana zakupem półstopki do Elny 340ex (chwytacz rotacyjny). Niestety znalazłam tylko jedną ofertę na Allegro, w której do sprzedania jest półstopka matic pasujaca do Łucznika i Singera:
http://allegro.pl/polstopka-stopka-matic-lucznik-singer-promocja-i3045901360.html
Zastanawiam się czy do mojej Elny też się nada (długość beleczki w mojeje maszynie to 5mm), jak myślicie?
Może ktoś mógłby jakąś masujacą półstopkę mi polecić?
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
No i chyba dwa uchwyty - do obu maszyn ;-) Żeby raz założyć i nie wymieniać ;-)

Tak trochę zbaczając z tematu - zastanawiam się, jaka jest różnica między stopkami do maszyn z chwytaczem rotacyjnym i z wahadłowym. Bo na zdrowy rozum - co ma stopka do reszty maszyny? Czy to tylko tak dla ułatwienia dla stopek Janome - że np. maszyny z wahadłowym mają inny uchwyt niż z rotacyjnym? Np. zdjęcie stopek do ściegu prostego wydaje się na ich stronie być tym samym zdjęciem dla obu stopek...

Ania

--- Ostatnio edytowane 2013-01-03 11:32:34 przez czeremcha ---
Aniu, to samo pytanie sobie zadaję od kiedy mam dwie maszyny - i choć obie są Janome - to różnią się właśnie chwytaczami. Gdzieś mi się obiło o uszy, że powinnam do rotacyjnego kupić stopki do niego przygotowane, bo główna różnica polega na szerokości ściegu. Np. moja TXL607 to niby ścieg do 7mm, a Janome 415 to 5mm. Najbardziej mnie nurtowało, czy aby na pewno nie mogę zastosować stopki teflonowej ze starej maszyny. Założyłam ją ostatnio, bo nadal mi szkoda wydać prawie 70zł na tę stopkę, zakładając że będę szyła tylko ściegiem prostym, bez żadnych przesunięć na boki. Ale w trakcie szycia już o tym założeniu zapomniałam i szyłam, nawet ustawiając igłę max w bok. I stopka teflonowa do maszyny z chwytaczem wahadłowym bez problemu zdała egzamin w maszynie z rotacyjnym! Mam zamiar wypróbować to jeszcze kiedyś ze stopką z górnym transportem...
________________________________________________________
www.zuchdziewczyna.pl
www.sowiadziupla.pl
www.takielale.blogspot.com

3 strony: < 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.