Wersja do druku

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Witam,
Dawno mnie na forum nie było, zresztą poniekąd spowodowane tym że nie miałem nic nowego czym mógłbym się pochwalić. Oprócz szycia ciuchów na rekonstrukcje i robienia skórzanych bransoletek - których aktualnie nie robię bo nie ma klientów teraz; to teraz wciągnąłem się w filcowanie w ramach zajęć pozalekcyjnych w mojej szkole. Nie trudno się będzie domyślić do czego również filc wykorzystam....
Oczywiście też do ruchu rekonstrukcyjnego. Jak na razie zrobiłem dwie czapeczki, są pewne plany zrobienia skarpet filcowych. Co tu dużo mówić, zobaczcie sami :D
Pierwsza czapka widoczna na zdjęciu - drugiej niestety nie mam uwiecznionej na zdjęciu, które by oddawało wdzięk czapki ;) . Mogę tylko powiedzieć że jest b. podobna do tej tylko trochę wyższa i zrobiona z szarej czesanki.

Generalnie do tej pory dużo gadałem obiecywałem, co nie miało w większości pokrycia w rzeczywistości, więc teraz będzie bez gdybania. Choć jedna rzecz jest pewna, nici wczoraj kupiłem przez allegro i niebawem będę mógł powrócić do szycia, bo robiąc kilka dni temu nowe buty na rekonstrukcję na nowy sezon, ręce mnie do igły ciągną :D

Pozdrawiam

P.S. jak by ktoś chciał butki obejrzeć to mogę wstawić zdjęcia ;)
________________________________________________________
"Non progredi est regredi"

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Moja pierwsza czapka - dosyć gruba bo zależało mi żeby była sztywna. Jakiś tam dokładnych informacji historycznych o takowych czapeczkach nie mam więc się nie podzielę, ale jest to czapka pasująca z pewnością na XIIIw. na tereny dzisiejszej Polski.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
bardzo fajna ta czapeczka a butki też chętnie obejrzę wiec proszę o zdjęcie:)
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Dziękuję :) zgodnie z prośbą wstawiam zdjęcia :D
________________________________________________________
"Non progredi est regredi"

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Tu wyraźnie ciemniejsze buty po zawoskowaniu. Na tym zdjęciu nie ma jeszcze przewleczonych rzemieni, ale na zdjęciu wcześniej widać Tak wyglądają butki przed woskowaniem. Buty Szyte na wywrotkę podeszwa ze skóry 3mm a pozostała górna część z 2mm oczywiście szyte nawoskowaną dratwą :)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Świetne butki! Jestem pełna podziwu! Czapusia tez sympatyczna! Brawa za konsekwencję i trwanie przy swoim hobby!

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ciżemki :D:oklasky: Bardzo fajne. Podziwiam. gratuluję i życzę wytrwałości.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ciżemki wprost bajkowe:okok:
a czapusia fajna:)
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
A dziękuję za te komplementy :D . Mam nadzieję że niebawem znów cóś ufilcuję i bedzie się czym pochwalić :).
Pozdrawiam
________________________________________________________
"Non progredi est regredi"
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
super!
________________________________________________________

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.