Wersja do druku

18 stron: « < 12 13 14 15 16 17 18 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Obstrykałam moje sobotnie zdobycze :milczek: Szuflada z materiałami się wypełnia, a wena jakoś ucieka :beczy:
ja pierniczę - skąd Wy bierzecie takie cacuszka???? że tyle kolorów a jeden wzór????

jak masz dużo truskaw to pościel byłaby urocza:okok:...sama bym pod taka spała:) zawsze też możesz wkomponować trusakwy w narzutkę a z tego co zostanie zrobić poduchę okrągłą, zwykłą, lub jedną długaśną- lub inne dekoracyjne przytulaski

kilka pomysłów...foto

no mam prawie 3mb :) może i faktycznie zrobię dwie narzutki na łóżka (które kiedyś potworom zakupię :D )

chwilowo wymyśliłam, że chcę poćwiczyć to nieszczęsne :( pikowanie na mniejszych elementach - chcę zrobić podkładki pod kubki i talerze... możecie mi zdradzić jakie powinny mieć wymiary??


ps.. kiedyś wyczytałam tutaj, że któreś dziewczyny skanowały i wrzucały jakieś książki patchworkowe (chyba) - nie umiem się ich doszukać... może ktoś łaskawy podać mi linka? :)

--- Ostatnio edytowane 2013-04-23 12:53:52 przez karolinka84r ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
ps.. kiedyś wyczytałam tutaj, że któreś dziewczyny skanowały i wrzucały jakieś książki patchworkowe (chyba) - nie umiem się ich doszukać... może ktoś łaskawy podać mi linka? :)

--- Ostatnio edytowane 2013-04-23 12:53:52 przez karolinka84r ---
strona 1 i 2 - Martynior jedno w poście drugie w stopce
strona 4 - Polla

w tym wątku szukaj na tych stronach:)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Polla super wyszła narzuta:) I kolory lamówki bardzo fajnie się komponują z całościa:))):okok:
lamówki jeszcze nie ma ;p będzie gładka szara ta ciemniejsza
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Polla, bardzo ładna narzutka, ramka z kawałków to świetny pomysł :oklasky::oklasky::oklasky: Młody człowiek chyba będzie bardzo dumny z nowego wystroju.

Obstrykałam moje sobotnie zdobycze :milczek: Szuflada z materiałami się wypełnia, a wena jakoś ucieka :beczy:
ja pierniczę - skąd Wy bierzecie takie cacuszka???? że tyle kolorów a jeden wzór????


Większość firm ma całe kolekcje, gdzie jeden wzór powtarza się w kilku kolorach - ten zestaw trafiłam przypadkiem, bo na "bazarze" jest jedno stoisko gdzie mają kawałki po pół metra, ale ułożone kolorami i trzeba samemu latać i dobierać co się chce, a tym razem mieli też wywieszony taki "kwiatek" z tego zestawu i natychmiast go łyknęłam;)

chwilowo wymyśliłam, że chcę poćwiczyć to nieszczęsne :( pikowanie na mniejszych elementach - chcę zrobić podkładki pod kubki i talerze... możecie mi zdradzić jakie powinny mieć wymiary??

Trudno powiedzieć, moje podkładki z gwiazdy mają 31,5x31,5, teraz mam na tapecie takie które będą miały ok. 42x50 cm (dość duże), ale to wszystko zależy od tego co chcesz i co Ci się podoba. Zwykłe podkładki pod kubki (takie korkowe) mają ok. 10 cm, ale moje niektóre kubki się na nich nie zmieszczą. Także wszytko zależy od Twojej inwencji twórczej.
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ikk podsyłam propozycję na tęczowy patchwork :)


a ja chyba jestem szurnięta :milczek: zamówiłam nowy materiał(bardzo mi sie spodobał) na narzutkę do młodego pokoju...nie żeby gitary mi się nie podobały- ale ten materiał będzie idealnie współgrał z tapeta- bo gitary są ciut "żywe" do tapety.... tak wiem ...wiem..chora jestem:D


Martynior doleciałaś????

--- Ostatnio edytowane 2013-04-24 21:17:45 przez polla ---
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ikk Martynior żyjecie???

Vibeke6 i jak efekt końcowy narzutki-bo widziałam tylko pozszywane kwadraty jak dobrze pamiętam- wrzucaj foty :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Melduję, że jeszcze dycham;) Jestem na urlopie i dzielę czas między rower i maszynę - pracuję pilnie nad projekciem (pierwszy pijany trzmiel w moim wykonaniu :boisie: ) i może niedługo coś podrzucę.

A co do tęczowego quiltu to ja znalazłam takie jak na zdjęciach (mój faworyt na pierwszym zdjęciu) - na razie jeszcze się nie zdecydowałam, a że kolejka długa więc nie ma pośpiechu;)
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ikk Martynior żyjecie???
Żyję, żyję :)
Doleciałam, ogarnąć się coś nie mogę ze wszystkim a jeszcze doszła mi robota zmiany projektu domu bo będzie rozbudowa.. (znaczy trzymam kciuki, żeby była :))

Nadrabiając zaległości forumowe:

Brawo Martynior, moje ulubione kolory;) No i ta precyzja :oklasky:

Czy to znaczy, że już podjęłaś decyzję jaką maszyny wreszcie kupisz?


Tak podjęłam i biorę Singerkę :) Bardzo mi się podoba jak cicho chodzi, szyje i w ogóle zarąbista ta maszyna jest :D
Aż bałam się dotknąć bo za każdym razem jak coś źle robiłam to piszczała :P I Polla patrzyła co źle tym razem klikam :D

Ponieważ jednak plany się nieco pozmieniały maszynę będę zamawiać dopiero we wrześniu/październiku... :yyyy:
Ale kupię.. obiecuję ;) A do tego czasu wycisnę ile mogę z ojego klekota (czyt. Alfy 365 Zig-Zag :) )

A czy pokój na zdjęciu to potencjalna pracownia krawiecka Polli?


Pracownia Polli jest wieeeeelka. Można sobie spokojnie całą kołderkę tozłożyć, 'zkanapkować' i jeszcze się troszkę miejsca znajdzie :)
Mi osobiście się bardzo podobała przestrzeń na poddaszu. Ma swój specyficzny urok i klimat :)


Czyli mamy na zdjęciach Martynior złapaną na gorącym uczynku! Tuż po! :D Brawa za poduszkę!

Martynior, czy ty przypadkiem nie masz zielonej obsesji? B-):plotki:

Ania


Mam mam.. przyznaję się bez bicia ;) Najgorsze jest to, że w domu nie bardzo mi się udaje wcisnąć kolorek zielony. Ale mam obrus zielony, noże w kuchni zielone, ręczniki zielone.. teraz muszę pościel złapać ;)
Ogólnie bardzo lubię zieleń i fiolet.. I co jakiś czas mi się zmienia więc niedługo pewnie będzie faza na fiolet ;) Szykujcie się ;)


Po weekendzie dopiero będę miała czas siąść do mojego klekota. Mam już wycięte większość kwadratów także powinnam coś wrzucić.. wychodzę nieco z wprawy bo ostatnia uszyta rzecz to była poszewka u Polli :) A jeszcze się stresowałam i krzywo mi nożyk ciął i w ogóle pierdoła w stresie jestem ;)
Ale po 2-im ciachu już mi zszywanie całkiem nieźle poszło :D
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Martynior :) welcome back

ja skończyłam narzutkę w gitary i ...jest o 5 cm za krótka:kwadr: no nic...i tak mam w planach uszycie podłużnej wąskiej poduchy to akurat zasłoni te 5 cm:milczek:

dziś zacznę robić druga narzutkę bo już przyszedł materiał- ale będzie ona bardzo prosta - z jednej strony łączona jeszcze nie wiem z ilu kawałków ale bardzo oszczędnie, a druga cała z wzorem w gwiazdki i to przepikuję z wolnej ręki, i pod to zrobię tez zasłonki a raczej tylko dekorację zasłonek bo w oknach mam rolety:) w następnym tyg przychodzi malarz:hura:

Ikk bardzo ładna ta pierwsza propozycja tęczowej narzuty:okok:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
To chwal się materiałami :)

Ja znowu się zamierzam z kupnem materiałów :P Skończę z półkami pełnymi bawełny a szycie odstawie pfff ;)

Nakręciłam się jednak troszkę na te paskowe poduchy i myślę, żeby może kupić jelly rolls w jakiś naturlanych kolorach brązu itd.. :mysli:
A! I paczkę będę wysyłać (w końcu) do PL w następnym tygodniu. Więc jakbyś chciała coś domówić to daj znać i wyślę razem z zaległym klejem ;) Normalnie mnie zlejesz że tyle mi to zajmuje ;)

18 stron: « < 12 13 14 15 16 17 18 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.