Wersja do druku

47 stron: « < 41 42 43 44 45 46 47 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ależ ja Cię podziwiam za tę ręczną robotę! Aż mi teraz wstyd, że potrafię czasami narzekać na moją maszynę, że za wolno szyje :zawstydzony:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witam, moje "poczwarki" wyglądają tak.

--- Ostatnio edytowane 2017-04-22 11:40:38 przez jakłucznik ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Załączniki
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
O jak wiosennie...:) Czy to komplet w jednym pokoju? Długo Ci zajęło szycie?

Jak widzę takie narzuty, to mi się marzy, żeby coś zielonego do domu przynieść:)Albo mieć narzuty w kilku kolorach, żeby na każdą porę roku zmieniać na inne:)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tak Drozdzikowa, mam ten komplet w jednym pokoju. No i trochę wiosny na oknie:):) Nie pamiętam ile czasu zajęło mi szycie - szyłam z przerwami, jeszcze nie miałam maty ani noża, cięłam nożyczkami - więc chyba trwało to sporo czasu. To nie są nowe rzeczy, mają już ze 2 albo i 3 lata. Teraz "wkopałam się" w heksiki, zamierzam uszyć sobie nową narzutę i również w tym celu je zszywam. Chyba żaden serial nie wciąga tak jak heksiki :):): Oto część z tego co do tej pory zdziałałam:)

--- Ostatnio edytowane 2017-04-23 22:45:31 przez jakłucznik ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Załączniki
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
O kurcze, do tego to trzeba mieć chyba sporo cierpliwości? :)
Pięknie wyszło ;)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
:szok:ło matko ale fajne :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
O kurcze, do tego to trzeba mieć chyba sporo cierpliwości? :)
Pięknie wyszło ;)
Cierpliwości? To jest bardzo uspokajające i relaksujące zajęcie, jak każda ręczna robótka. Trudno się od tego oderwać... Obszyję jeszcze jeden, najwyżej dwa... ooo, zostało mi trochę nitki w igle - no to obszyję jeszcze jeden by te nitkę zużyć... oo, nitka się skończyła a przecież muszę do końca obszyć ten heksagon. No i okazuje się że jest godzina 23 albo później... Ostatnio bardziej niż heksagony wciąga mnie to forum. Pasjonująca lektura, naprawdę. Dzisiaj czytałam o dzisiejszej młodzieży i o babciach:):).
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ale to wszystko jest ręcznie szyte? :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nie, aż taka pracowita to ja nie jestem:) Ręcznie obszywam heksiki i łączę je ze sobą, zszywam delikatnie na okrętkę starając się by po prawej stronie nici były jak najmniej widoczne. Pozszywane kładę na "tle", przypinam szpilkami i przyszywam maszyną, dość gęstym i wąskim zygzaczkiem, każdy sześciokąt jest obszyty zygzakiem. Wydaje mi się że moja metoda jest lepsza (trwalsza) od tych które widziałam na Pintereście - tam właśnie całe, nawet duże narzuty są zszywane ręcznie. Ale czy taka narzuta przeżyje pranie? Poniżej zdjęcie takiej sobie podkładki pod maszynę lub laptopa albo według własnego uznania. Już ją posłałam w świat. Może na tych zdjęciach zygzak będzie bardziej widoczny.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
ach, co za dokladnosc i cierpliwosc, takie puzzle sobie powycinac i uszyc, podziwiam..kaloryfer swietny pomysl i fotele masz fajne, przyjazne, zapraszaja zeby na kawke usiasc :)))

47 stron: « < 41 42 43 44 45 46 47 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.