Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czy ktoś mam może doświadczenie z hafciarkami?
Czy na domowej hafciarce da się haftować na grubszych materiałach ( bez ryzyka rozwalenia sprzętu )gruba elanobawełna, brezent, Cordura?
Może ktoś jest w stanie coś polecić.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Na takich bardzo bardzo grubych to nie wiem, ale za cieńkie to napewno nie mogą być bo maszyna wciąga materiał i tragedia. Wszystko zawsze do haftowania podklejam dość grubą flizeliną. Więc jak tkanina jest gładka tzn nie ma przeszyć itp to nawet grubsza może być.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
a ja mam pytanie podstawowe: jaka jest zasadnicza różnica między hafciarkami i maszynami do szycia?
w przyszłości chciałabym kupić sobie taką maszynę, na której mogłabym i uszyć i wyhaftować jakieś kwiatki, literki...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Na temat domowych Hafciarek to nic nie wiem. Ale jeśli chodzi o przemysłowe np. takie 6-8głowicowe to mogę mówić bez końca:D
Jeśli chodzi o podklejanie pod haftem polecam flizelinę taką wydzieraną, która z łatwością się usunie.
Nie ukrywam że mnie też kusi w przyszłości kupić sobie taką hafciarkę:D
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
zatem słuchamy... ja też po przejrzeniu ofert domówek zastanawiam się nad takim zakupem, tym bardziej, że można dodatkowo wtedy dodać usługę haft :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
ja pracowałam na takich B-)




http://pl.stickmaschinen.biz/

--- Ostatnio edytowane 2011-03-04 23:21:00 przez anistach ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Co sądzicie o JANOME MC 200E??
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Mam tą hafciarkę jestem zadowolona. Szyję i haftuję szatki do chrztu z satyny, siora ma córki w wieku 5 i 7 lat, strasznie niszczą spodnie w przedszkolu na kolanach, zawsze zabezpieczy flizeliną i coś wyhaftuje wygląda tak jakby to był haft fabryczny a nie naprawiona odzież, haftowała logo na ubraniach drelichowych, napisy na grubych ręcznikach, bez problemu. Jest do niej program komputerowy do projektowania haftów. Jak coś grubszego zawsze obawiam się tylko żeby tamborek nie pękł bo mam jeden, ciągle sobie obiecuję że kupię sobie w innym rozmiarze i zapasowy taki, ale... co do tkanin o które pytałeś wcześniej nie testowałam, najgrubsze to były ubrania robocze i spodnie dżinsowe, ale to też są tkaniny o różnych grubościach więc trudno mi powiedzieć, tamborek jest plastikowy.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wielkie dzięki, a który program używasz do niej???
Standardowo chyba jest tamborek 140x140 mm .... można używać większych?
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Tak ten jest standardowy tamborek, wiem ze są mniejsze, większe nie wiem teraz. Program Customizer 11000. Jak dla mnie jest jeden podstawowy problem, w prawdzie instrukcja obsługi jest na płycie w języku polskim, ale obsługa maszyny wyłącznie w angielskim, a ja nie znam języka dlatego te jedną maszynę obsługuje moja siostra :p , myślę że jakbym znalazła trochę czasu i przysiadła na spokojnie to bym raz dwa załapała o co chodzi, ale jakoś ciągle mi czasu brak a siora ma te maszynę w małym palcu ;-)
________________________________________________________

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.