Wersja do druku

25 stron: « < 15 16 17 18 19 20 21 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ten szybki krój miał być ponoć wynalazkiem autorskim ojca Marco.
Nie widzę powodu, aby to negować. Każdy krawiec może opracować swój krój i zacząć go stosować. Wszystko przed nami! Do dzieła!




Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jestem daleka od negowania czegokolwiek. Stwierdziłam fakt o którym mówił Marco. Bez podtekstów. Jedyne co mnie zdziwiło to post Susanny o usunięciu Marco.
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-
Avatar użytkownika
Administrator
I ja też zostałam "wredną babą".
Marco daj już spokój. Naprawdę nie lubię rozdzielać banów ale czasem muszę i Ty zasłużyłeś jak bum cyk cyk.
Na ponad 60 postów ponad połowa była zajadłą "dyskusją" nie na temat z innymi forumowiczami.
Rób co chcesz, ja bronię mojej własności.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Kobiety drogie. Są wakacje, młodzież się nudzi. Jedni chcą sobie uszyć t-shirta (przedni pomysł), inni planują spływ kajakowy, jaszcze inni lecą na Majorkę. Ale są i tacy, którzy z braku lepszych pomysłów, mącą. Susanno, nie jesteś 'wredną' babą, ani 'koleżanką' dla "Mistrza Dziesięcio Minutowych Spodni". Gdyby rzeczywiście to umiał, to już by to opublikował. 10 minut na krój i jedna godzina na opis, mniej pracy niż zmarnował na posty. Gawędziarz -......

--- Ostatnio edytowane 2015-07-20 14:18:22 przez agaaffek ---
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Miałem wątpliwą przyjemność śledzenia wpisów marco od początku, również tych przed edytowaniem/kasowaniem poziom żenujący. Przed wielu laty mądry człowiek udzielił mi porady cyt, "nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi dyskusję na swój niski poziom, a że na tym poziomie ma doświadczenie to cię pokona" - korciło mnie ale wstrzymałem się od komentarzy. Wpisy tego użytkownika dotyczące spraw technicznych w 100% wskazywały że zagadnienia maszyn szwalniczych są mu obce. Co do szycia, fakt że można wyuczyć się określonych czynności w kroju, czy szyciu określonego fasonu i można to wykonywać błyskawicznie, ale w przypadku zmiany kroju, czy nietypowej sylwetki to "siąść i płakać bo nic się nie potrafi". Sam szyję od lat 70-tych ubiegłego wieku, doświadczenia wyniosłem z domu i osób określanych obecnie starzy mistrzowie krawieccy, straciłem wiele bo nie załapałem od nich pasji, ale nie jestem laikiem który uwierzy w "bzdety" wypisywane przez marco.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Miałaś nosa, Susanno... Odrodził się jako Krafczyk...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Miałem wątpliwą przyjemność śledzenia wpisów marco od początku, również tych przed edytowaniem/kasowaniem poziom żenujący. Przed wielu laty mądry człowiek udzielił mi porady cyt, "nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi dyskusję na swój niski poziom, a że na tym poziomie ma doświadczenie to cię pokona" - korciło mnie ale wstrzymałem się od komentarzy. Wpisy tego użytkownika dotyczące spraw technicznych w 100% wskazywały że zagadnienia maszyn szwalniczych są mu obce. Co do szycia, fakt że można wyuczyć się określonych czynności w kroju, czy szyciu określonego fasonu i można to wykonywać błyskawicznie, ale w przypadku zmiany kroju, czy nietypowej sylwetki to "siąść i płakać bo nic się nie potrafi". Sam szyję od lat 70-tych ubiegłego wieku, doświadczenia wyniosłem z domu i osób określanych obecnie starzy mistrzowie krawieccy, straciłem wiele bo nie załapałem od nich pasji, ale nie jestem laikiem który uwierzy w "bzdety" wypisywane przez marco.
Bogdanie, osobiście bardzo cenię sobie Twoje rady, zresztą nie tylko ja, co widać po wielu wpisach. Cenię w nich nie tylko wiedzę ale też takt i cierpliwość.
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mamomarto, ja się zgadzam z decyzją Susanny. Szkoda, że musiała taka zostać podjęta. Trudno.

Bogdanie, nie znałam tego powiedzenia - ale jest w nim 100% racji.

Taki sposób kroju widziałam na Youtube, jakiś punkt zaczepienia jest. Poza tym na papavero.pl przynajmniej dwa szablony spodni wykrojone są przez krawca, który rysował je bezpośrednio na tkaninie na podstawie wymiarów.



--- Ostatnio edytowane 2015-07-20 18:53:06 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Św. pamięci Tata mojego znajomego kroił właśnie w ten sposób. Był konstruktorem chyba w Próchniku. Ten sposób jest dość powszechnie stosowany i pokazywany (specjalnie podkreślam słowo POKAZYWANY i tylko tego się czepiam) na wielu filmikach na youtube.

https://www.youtube.com/watch?v=j8V-XNYRNfQ
https://www.youtube.com/watch?v=rKSf3ROu3BQ
https://www.youtube.com/watch?v=Vkl8ZvoHa10 (tu spodnie i chyba żałować nie mamy czego)

nihil novi sub sole

Oczywiście warto przeczytać wywiady ze "starymi" mistrzami krawiectwa.
Cyt.: "RZ: A Pan robi wykrój bezpośrednio na materiale?
AN: Tak. Z papierów nie korzystam, mam książki, wyliczenie jest w głowie – wyliczam, stawiam konstrukcję na materiale, wyrysowuję i wykrawam odpowiednio do każdej figury. Ja to mam we krwi. A wiele mi dało doświadczenie i praktyka, praktyka, jeszcze raz praktyka!"

Cały wywiad tu:
http://www.szarmant.pl/andrzej-nieszczesny


--- Ostatnio edytowane 2015-07-20 19:22:59 przez agaaffek ---
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Szkoda, że nie wyjaśniają, co robią i dlaczego. To by było COŚ. : -)

25 stron: « < 15 16 17 18 19 20 21 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.