Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Administrator
Zanim zwariuję napiszcie proszę co zrobić, żeby satyna po przeszyciu, na szwie nie marszczyła się. Unikam tego materiału jak ognia ale cóż dopadł mnie. Szyje sukienkę na studniówkę z dość cienkiej satyny.
Na starym forum Wojtek napisał co robić żeby satyna nie marszczyła się:
1. szyć cienką igłą 70 - szyję taką
2. cienkie nici - moje mają grubość 120. Wszystkie nici mam takiej grubości...
3. drobny ścieg - obecnie mam ustawiony na lekko ponad 3. Za długi?
4. flizelina - jeśli będę musiała skorzystać z tej metody to pasek flizeliny nakleić z jednej strony i po nim przeszyć??

Może jeszcze jakieś pomysły? Sukienka musi wyglądać pięknie.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Wiadomość skomentowana przez Susanna :
Ten wątek został przeniesiony z kategorii PROBLEMATYCZNIE.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Na pewno będzie śliczna.Ja ścieg ustawiła bym na 2,5-3mm..zawsze sprawdzam czy nitka nie jest za mocno naciągnięta bo wtedy tez marszczy.I najwazniejze -satyne prasujemy na sucho,bez pary.Szyjąc satynę naciągam materiał przed iglą i za nią,to też pomaga.Powodzenia.:D
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Chyba wszystko już wymienione :)
A nici są różnej grubości ,ale 120 ok .Jeszcze firma się liczy.
________________________________________________________
"Nadzieja ma skrzydła ,przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów "
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
jak szyłam różowe sukieneczki dla mojej siostry (pamiętacie, te różowe bombki) miałam nici cienkie jak włos. niestety, aktualnie nie dysponuję nią, bo oddałam siostrze (była na dużej szpuli - nawinięte 5km) więc nie powiem Wam jakie miała symbole. Spróbuję sprawdzić, ale w ciągu dnia.
szyło mi się różnie - zasadniczo na moim starym Łuczniku musiałam pilnować by był wyczyszczony i naoliwiony - wtedy było ok
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zanim zwariuję napiszcie proszę co zrobić, żeby satyna po przeszyciu, na szwie nie marszczyła się. Unikam tego materiału jak ognia ale cóż dopadł mnie. Szyje sukienkę na studniówkę z dość cienkiej satyny.
Na starym forum Wojtek napisał co robić żeby satyna nie marszczyła się:
1. szyć cienką igłą 70 - szyję taką
2. cienkie nici - moje mają grubość 120. Wszystkie nici mam takiej grubości...
3. drobny ścieg - obecnie mam ustawiony na lekko ponad 3. Za długi?
4. flizelina - jeśli będę musiała skorzystać z tej metody to pasek flizeliny nakleić z jednej strony i po nim przeszyć??

Może jeszcze jakieś pomysły? Sukienka musi wyglądać pięknie.
Ja nigdy nie podklejam flizeliną szwów.Czasem jak mam kłopoty to szyję przez papier .podłóż papier pod spód i szyj.papier musi być grubości jak pergamin.Po uszyciu zrywasz papier i powinno być dobrze.
Avatar użytkownika
Administrator
Dziękuję za wszelkie sugestie i porady :)
Spróbuję zmniejszyć długość ściegu i rozprasować - zobaczę co będzie. A jak nie to to będę szyć przez papier!
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czy szyjac sukienke z satyny /satyna gr 200, kilka procent elastanu/ dekolt i pachy wykanczac tradycyjnie poprzez oblozenie /a dalej podszewka/ podklejone cienka flizelina? Będzie ok czy za grubo? Mozecie cos doradzic? Sukienka bez rekawow, znaczy z tylko takimi patkami na ramionach (polrekawek) jakby.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja szyjąc satynę przytrzymywałam sobie rękami przed igłą i za, tak żeby dość napięty był szyty odcinek i tak nie marszczyło. Tylko nie w każdym miejscu się tak da.
________________________________________________________
Anielska cierpliwość wymaga diabelskiej siły...Dla niektórych osób trzeba uzbroić się w cierpliwość, wyrozumiałość....ewentualnie dobrą patelnię...
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Ścieg 2 - 2,5, lekko naciągam materiał, lekko! i stopka do ściegu prostego a nie uniwersalna, bo znacznie lepiej przytrzymuje materiał. Nici mam zwyczajne.
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
tak wiem wiem, zanim zaczelam szyc przekopalam to forum zbierajac informacje, dla mnie cenna byla uwaga o prasowaniu na sucho, bo odruchowo pewnie bym z para przeprasowala.

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.