Wersja do druku

294 strony: « < 208 209 210 211 212 213 214 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
Do Sensibell
Cześć , również jestem osobą początkującą jeśli chodzi o szycie i miałam podobny dylemat do Twojego.
Ja rozważałam Janome 525s,Elna 340ex.
Osobiście zależało mi na maszynie prostej w obsłudze, która parę rzeczy uszyje, sukienka, spódnica, bluzka.
Nie do końca byłam jednak przekonana do tych dwóch ww., mało czytelne były dla mnie ściegi na Elnie i Janome. Dodatkowo Elna odpadła ze względu na ten "śliczny"niebieski kolor.( aczkolwiek to rzecz gustu)
Trafiłam na tym forum na post Czeremchy, która polecała Singera 4423.Bardzo mi w tej maszynie odpowiadał design, czytelne ściegi na pokrętłach, prostota obsługi.
Zaryzykowałam, zamówiłam i się zakochałam. Szczerze polecam Ci ten model.
Maszyna niezwykle prosta w obsłudze. Bębenek rotacyjny, to czysta przyjemność, nawlekanie nitki również. Co prawda uszyłam na tej maszynie dopiero jedną prostą sukienkę z cienkiej dzianiny, ale szyło się wyśmienicie szwawmi elastycznymi.
Proponuje żebyś rozważyła rownież ten model singera, ja osobiście jestem z tej maszyny bardzo zadowolona.



--- Ostatnio edytowane 2014-11-01 21:19:06 przez Samsu ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
cześć Samsu,
pięknie dziękuję za odpowiedź :) przyznam szczerze, że i ten model (tj singer 4423) brałam początkowo pod uwagę. Typów jednak było tak dużo, że siłą rzeczy musiałam część z nich odrzucić. Mój budżet oscyluje w granicach 1000zł stąd i pewnie modele zbliżone cenowo do tej kwoty :) Z tego co doczytałam model 4423 ma "tylko" półautomatyczne nawlekanie igły (podobno pełen automat znacznie ułatwia życie :) nie jestem też pewna, jak wygląda tu sprawa automatycznego obszywania dziurek oraz ściegów owerlokowych? Pokrowiec też jest chyba miękki. Nie będę się jednak upierała przy swoich typach, stąd właśnie pytanie do fachowców :) Jeżeli za te wszystkie dodatkowe "bajery" nie ma sensu dopłacać, wybiorę oczywiście tańszy model. Tym samym model 4423 powraca na listę moich typów :) Liczę, że jeszcze ktoś z odwiedzających formum znajdzie chwilę czasu i zabierze głoś w mojej sprawie :)
Jeszcze raz dziękuję za pomoc
pozdrawiam

--- Ostatnio edytowane 2014-11-02 17:00:51 przez sensibell ---
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Nawlekacz igły ma chyba taki sam jak inne maszyny. I muszę powiedzieć, że jest to gadżet, który trzeba polubić. Ja go nie lubię, nie korzystam i nawlekam "oczno-ręcznie".

Przewaga 4423 nad innymi /w grupie cenowej chyba nawet do 2000/ jest taka, że jest dużo szybsza od innych i ma dużo większą siłę wkłucia.

Jakość ściegu owerlokowego zależy głównie od materiału /z powodu pracy na krawędzi/ i w związku z tym - od ustawienia naprężenia nici i długości ściegu. No i od tego, czy używa się stopki do tego ściegu.

Obszywanie dziurki - ok, chociaż w temacie "o wyższości dziurki czterostopniowej nad automatyczną" pisałam już nieraz. Ta wyższość dotyczy obszywania czterostopniowego - generalnie, niezależnie od typu maszyny.

Pokrowiec - no tak, to worek plastikowy, ale nie jestem pewna, czy jakakolwiek ze współczesnych maszyn jest wyposażona w starodawną walizkę - przeważają dumnie nazwane "sztywną walizką" plastikowe, cienkie skorupy nakładane z góry, nie mające cech solidnego zabezpieczenia. Na dawnych walizkach maszynowych można było usiąść nawet bez obawy o maszynę - teraźniejsze nie wytrzymałyby mocniejszego uderzenia.

Edytowałam - oczywiście, widzę wyższość obszywania czterostopniowego nad automatycznym, jednostopniowym.

Ania




--- Ostatnio edytowane 2014-11-02 19:19:23 przez czeremcha ---
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
dziękuję Wam pęknie za pomoc :)
Jeżeli Mistrzyni Krawiectwa potwierdza tylko wcześniejszą wypowiedź - decyzja zapadła i ja dołączę do grupy posiadaczek maszyny Singer 4423 :) A jak już nowy nabytek trafi w moje ręce i "rozkręcę się" z szyciem, obiecuję podzielić się z Wami i moimi skromnymi odczuciami :)
Sylwia
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
dziękuję Wam pęknie za pomoc :)
Jeżeli Mistrzyni Krawiectwa potwierdza tylko wcześniejszą wypowiedź - decyzja zapadła i ja dołączę do grupy posiadaczek maszyny Singer 4423 :) A jak już nowy nabytek trafi w moje ręce i "rozkręcę się" z szyciem, obiecuję podzielić się z Wami i moimi skromnymi odczuciami :)
Sylwia
No to mamy nową "traktorzystkę"! :)
Dziewczyny na traktory! :D
Niechaj Ci się dobrze szyje!:okok:
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam,
zastanawiam się nad kupnem maszyny, na studia związane silnie z krawiectwem ;) Chodzi mi o coś półprofesjonalnego, żeby wytrzymała prawie każdą tkaninę i była wytrzymała i służyła dość długo. Jeśli chodzi o budżet zastanawiałam się nad maszynami cenowo w granicach do 700zł albo jeśli maszyna jest super do 1000zł. Mój wybór padł na modele: singer 4423, łucznik 888 izabela II, Janome 423S lub inną tej firmy.
Proszę o radę jaką maszynę kupić?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Przeczytaj wątek dotyczący Łuczników, nie mają zbyt dobrej opinii. O Singerze jest bardzo dużo wypowiedzi, przejrzyj je może będą pomocne.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam jaką polecacie maszynę do 1000 złotych. Dodam ,że jestem nowicjuszką i nigdy ie szyłam na maszynie ale czuje ,że to pokocham dlaego chcę kupić coś lepszego z większą ilością funkcji :)z góry bardzo dziękuje za pomoc pozdrawiam ADA
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
poczytaj troche forum
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam :)
zastanawiam się nad zakupem maszyny silvercrest, o ile w najbliższym czasie pojawi się w Lidlu.
Zależało mi na maszynie z chwytaczem rotacyjnym, a z tego co widziałam w instrukcji silvercrest posiada chwytacz wahadłowy.. czy wszystkie modele tak mają? Jeśli tak, czy możecie polecić mi maszynę z chwytaczem rotacyjnym i regulowanym naciskiem stopki do ok 400zł?
Z góry dziękuję :)

294 strony: « < 208 209 210 211 212 213 214 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.