Wersja do druku

2 strony: < 1 2

Avatar użytkownika
Świeżynek
Jestem przedstawicielem firmy Brother i chciałbym co nieco wyjaśnić.

Po pierwsze nowoczesne maszyny mają silniki o ponad dwa razy większej sprawności niż maszyny starego typu. Dlatego w nowoczesnych maszynach w zupełności wystarczy 40 Wat mocy, aby przeszywać najgrubsze materiały, nawet jeans.

Po drugie, najważniejszą sprawą w szyciu grubych materiałów jest konstrukcja ząbków transportujących materiał. Generalnie im więcej segmentów mają ząbki tym lepiej. Brother NV-550 ma ząbki składające się z 7 segmentów i nie znam maszyny, która ma więcej.

Kolejnym elementem mającym wpływ na jakość szycia grubych materiałów jest funkcja regulacji docisku stopki. Nie wszystkie maszyny mają taką regulację. Maszyna Brother NV-550 ma funkcję regulacji docisku stopki.

Maszyna Brother NV-550 zajmuje szczególną pozycję w ofercie Brothera - jest to najdroższa i najlepsza maszyna do szycia firmy Brother. Gorąco polecam.


Avatar użytkownika
Świeżynek
Maciej,
Czy ta maszyna przeszyje skórę? Oczywiście nie taką najgrubszą, chodzi np. wymianę zamka w kurtce skórzanej.

I jeszcze parę spraw:
Czy nv550 ma zewnętrzną obudowę z metalu czy z tworzywa sztucznego?
Czy nv350 i nv150 są tak samo mocne i wytrzymałe jak nv550 i różnią się jedynie ilością ściegów?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Maszyna Brother NV-550 bez problemu przeszyje niezbyt grubą skórę pod warunkiem, że zmienimy stopkę ściegową.
Zwykła stopka się nie nadaje, ponieważ współczynnik tarcia między skórą a metalem jest bardzo duży.
Do szycia skóry stosuje się specjalne stopki teflonowe lub stopki rolkowe. Zaleca się także stosować specjalne igły do skóry.

Maszyna Brother NV-550 posiada korpus wykonany w całości z metalu. Metalowy korpus spełnia funkcję szkieletu, który przenosi wszystkie obciążenia maszyny. Do korpusu przymocowane są obudowy wykonane z tworzywa sztucznego ABS. Obudowy spełniają głównie funkcję estetyczną.

Maszyny Brother NV-100, NV-150, NV-350 i NV-550 należą do jednej rodziny. Mają tą samą konstrukcję, są tak samo mocne i wytrzymałe. Różnią się przede wszystkim ilością ściegów.

Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Czytając wypowiedzi Macieja mam mieszane uczucie, z jednej strony uważam maszyny Brother za jedne z najlepszych na rynku, z drugiej strony wypowiedzi typowe dla sprzedawcy mogą mylnie zasugerować potencjalnego nabywcę. Dlatego wtrącę "trzy grosze".
- podstawowym, najważniejszym parametrem maszyny domowej kwalifikującym ją do szycia grubych materiałów w tym wielu warstw zwiniętego dżinsu jest siła wkłucia tzn. siła z jaką igła przebija materiał, zmienny docisk stopki czy ilość ząbków transportera są to bardzo ważne parametry, ale stanowią jedynie uzupełnienie tego najważniejszego,
- w nowoczesnych maszynach w porównaniu ze starymi dla osiągnięcia identycznej siły wkłucia używa się silników o mniejszej mocy wejściowej. Wynika to z większej sprawności nowych silników i zmniejszenia oporów wewnętrznych maszyny - część mocy oddawana przez silnik jest tracona (przez uruchamianie elementów maszyny) nim dotrze do igły, w starych maszynach te straty są znacznie większe. Sprawność silnika ma widoczne znaczenie dla "mocy" maszyny, ale nie takie jak podaje Maciej, chyba że porównania dotyczą silników z przed II wojny światowej.
- nie znam maszyny zachwalanej przez Macieja, ale mam wątpliwości czy przy mocy silnika 40 W poradzi sobie np. z podwijaniem dżinsów tzn. przeszyciem 15 warstw zwiniętego utwardzonego dżinsu, tylko to moża ją kwalifikować do szycia grubych materiałów - sprawność maszyny ma swoje granice,jak nie zobaczę to nie uwierzę.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witam Macieju,

byc moze popadne w nielaske ,ale takie opinie nie sa dla mnie obiektywne....jak juz pisalam sama od 6 lat szyje na maszynie brother(tej z "wyzszej polki"), wiec moja opinia poparta jest praktyka i doswiadczeniami jakie mam w zwiazku z maszynami brother......i wiem z cala pewnoscia, ze 40W nie wystarczy do przeszycia kilku warstw jeansu(przeszyje po prostej ,ale jesli pojawi sie zgrubienie nie ma szans) a do szycia skory musialam wyciagnac mojego "Robocopa" znaczy mojego Pfaff 362

pozdrawiam Masza



Jestem przedstawicielem firmy Brother i chciałbym co nieco wyjaśnić.

Po pierwsze nowoczesne maszyny mają silniki o ponad dwa razy większej sprawności niż maszyny starego typu. Dlatego w nowoczesnych maszynach w zupełności wystarczy 40 Wat mocy, aby przeszywać najgrubsze materiały, nawet jeans.

Po drugie, najważniejszą sprawą w szyciu grubych materiałów jest konstrukcja ząbków transportujących materiał. Generalnie im więcej segmentów mają ząbki tym lepiej. Brother NV-550 ma ząbki składające się z 7 segmentów i nie znam maszyny, która ma więcej.

Kolejnym elementem mającym wpływ na jakość szycia grubych materiałów jest funkcja regulacji docisku stopki. Nie wszystkie maszyny mają taką regulację. Maszyna Brother NV-550 ma funkcję regulacji docisku stopki.

Maszyna Brother NV-550 zajmuje szczególną pozycję w ofercie Brothera - jest to najdroższa i najlepsza maszyna do szycia firmy Brother. Gorąco polecam.






--- Ostatnio edytowane 2013-10-22 10:59:41 przez Masza ---
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Nie znam modelu nv 550, ale mam nv 100 i nią przeszywam zarówno jeans, jak i skórę - nic się nie dzieje, nie psuje, nie szwankuje. Więc skoro nv 550 jest lepsza, to myślę sobie, że pewnie przeszywa kilka takich warstw..
________________________________________________________

2 strony: < 1 2

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.