Wersja do druku

2 strony: < 1 2

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
BlueGun, czy mógłbyś mi dokładnie opisać jak zamontowałeś bębenek? Oglądałam filmiki na YT, ale jak go tak zwyczajnie włożę, nie wpasowuje się.


Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Na zdjęciach masz prawidłowo zamontowany. Zakładam że prawidłowo skoro maszyna szyje...
Tak , wiem że jest usyfiony. Pozostałości po pomarańczowym polarze i powstających właśnie spodniach.
Właściwie to jak często powinno się go czyścic ?
Włóż bębenek normalnie , tak jak masz na fotach , bez pośpiechu , siły i nerwów :zly:
Fota nr 1. na prawo od żółtej plamki będzie taki dzyndzel z wypustką , trzeba lekko nacisnąc aby usłyszec "KLIK" i ten dzyndzel+wypustka weszły pod inny metalowy dz. (ten z dwoma śrubkami). Jest zamocowany.
Trochę trwało zanim do tego doszedłem :hura:
Całe to odstawanie płytki ściegowej było najprawdopodobnie spowodowane wyskoczeniem bębenka z mocowania.
Jeżeli są tu jacyś przedstawiciele Arki Radom (serwis Singer-a) to bardzo proszę się nie nabijac. To najbardziej profesjonalny opis na jaki było mnie stac :)









--- Ostatnio edytowane 2013-11-17 20:17:47 przez BlueGun ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Ja czyszczę, kiedy widzę, że trzeba wyczyścić ;-) Czyli - twoją maszynę już bym wyczyściła.Pędzelek, kilka obrotów - i już. Odkurzaczem bym nie czyściła, bo gdyby wessało jakąś poluzowana śrubkę...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
co to za brudas ;)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
To przez to powiększenie. Na żywo nie wygląda tak źle.:kwadr:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Heh, gromy się posypały za stan maszyny, ale w sumie dzięki Tobie muszę stwierdzić, że chyba jestem przewrażliwiona na punkcie czyszczenia maszyny, bo ją czyszczę po każdym szyciu. Może nie rozkręcam jej tak często, ale ogarnięcie musi być ;)

Dzięki śliczne za zdjęcia i opis. W tak zwanym międzyczasie doszłam do tego sama, bo wreszcie się zdenerwowałam i przestałam bać się, że coś połamię i lekko docisnęłam bębenek i kliknęło. Swoją drogą takie rzeczy mogłyby się znaleźć w instrukcji.

Jednakże dobrze utwierdzić się w przekonaniu, że zrobiło się coś dobrze :)

Nie wiem tylko dlaczego nić się plącze na szpulkach, które niedawno kupiłam, choć mają taką samą wysokość jak te "wcześniejsze". Zmieniłam szpuleczkę i hulałam :)


A dziurki na guziki Blue już rozszyfrowałeś? Ja się zniechęciłam po pierwszej próbie bo coś mi strzyknęło i ściegi się posypały. Tydzień ustawiałam maszynę, żeby móc dalej szyć. Trzeba będzie kiedyś przełamać się :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Automatyczne obszywanie dziurek ?
No to akurat szybko poszło :)
Może nie opuściłaś do końca tej dźwigni obok stopki ? Też chyba tak miałem raz.

Pamiętaj: "Jeżeli wszystko zawiedzie - przeczytaj instrukcję"
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Jestem kobietą, więc zaczynam od instrukcji krok po kroku ;) Póki co robię wszystko, by nie obszywać xD
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam proszę o wybaczenie ale podpinam się do postu. Potrzebuje pilnie części do SINGER 4423 a dokładnie płytkę ściegową dla teściowej.
Przez nie regularne czyszczenie w rowkach ząbków nagromadził się brud który wyłamał pręciki w płytce. Gwarancja jeszcze jest ale... ja tę maszynę serwisuje i nie wiem czy uwzględnią taką usterkę, z resztą została zakupiona w sklepie internetowym i tylko będzie przepychanie piłeczki.
Dodałem zdjęcie zapożyczone z forum i poprawione. Proszę o info gdzie mogę kupić. Z góry dziekuję

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Zadzwoń do serwisu Arki. Pewnie będziesz mógł u nich kupić.

Nie mogłam się powstrzymać z komentarzem.

Nie z nami te numery, Brunner :-) Przez brud płytka ściegowa nie pęknie. Ktoś próbował szyć bardzo twardy materiał bardzo grubą igłą na zasadzie "zamykam oczy i cisnę na pedał". Transporter nie nadążył - albo igła ugrzęzła w materiale na ułamek sekundy - i za moment igła huknęła w płytkę, łamiąc ją.

Gdybym nie miała takich przestępstw na sumieniu - nie uwierzyłabym, że igła może być silniejsza niż płytka...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

2 strony: < 1 2

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.