Wersja do druku

3 strony: < 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Przyglądam się Twoim pracą,

Winno być "pracom".
Siadaj, dwója. Kiedy chcesz zdawać poprawkę? :D
No cóż zdarza się najlepszemu :zawstydzony:. Ale do poprawki nie podejdę poczekam aż uzbiera się tego więcej zaliczę wszystko hurtem :p
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Masz rację!

Jednak nie wszyscy są orłami z gramatyki i ortografii. Forum jest dla wszystkich, również dla tych, którym sprawia trudność poprawne pisanie.
Moja najmłodsza córka miała duże trudności już od zerówki z łączeniem pojedynczych liter w jeden wyraz. Poza tym cyferki czytała popełniając czeski błąd np.: 786 czytała 687. Zamiast pisać ś pisała si i odwrotnie. Upłynęło duuużo czasu zanim nauczyła się poprawnie pisać i czytać.
Dziś jest już o niebo lepiej. Ma 20 lat i zdarza się, że popełnia błędy w pisaniu. Nie z nieuctwa lecz z powodu wrodzonej wady.
Mam nadzieję, że mogłaby uczestniczyć w forum bez wytykania popełnionych błędów.

Mogłabym napisać że odpisuje na forum w przerwach jakie mam i najczęściej karmie wtedy małego ;)albo akurat broi u mnie na kolanach. Ale nie o to chodzi. Zdarza mi się popełnić błąd nie znam ludzi idealnych. Wiem o czym piszesz mój syn borykał się z tym problemem. Miał zajęcia z pedagogiem a z badań wyszło że ma dysgrafie, dysleksje z czasem było lepiej(teraz już ma 18 lat). Często dzieci z tego typu wadami były źle oceniane nie brano pod uwagę wiedzy a błędy.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Wiecie co, korekty ortograficzne to to troszkę nie tutai, pżepraszam Zibiasz, ktoś teraz pewnie mógłby Cię odebrać jako upierdliwego i drobiazgowego człowieka, a pewnie jesteś fajnym i miłym osobnikiem... - może zamiast lekci ortografji masz jakiś pomysł na maszyne dla mnie ;)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Iwonek1974 - dzięki za linka - pewnie ta maszyna byłaby świetna, ale nie na mój portfel. Nie mogę wpędzać się w koszty, więc biorę pod uwagę w tej chwili zakup modelu nieco lepszego niż Brother LS2125 - ;), to co napisałaś Singer 4423 i Elna 320ex myślę będą najrozsądniejszym wyborem tylko teraz - która z nich lepsza będzie do sznurka???
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Popieram Zibiasza, tym bardziej, że to ostatnio bardzo często popełniany błąd. Pełno go wszędzie - na ulicy, w telewizji, radiu (nawet w mojej ukochanej "Trójce" - o zgrozo!.
Liczba mnoga, celownik - komu? czemu? (się przyglądam) - pracom, ludziom, dzieciom, maszynom. Mylona jest z liczą pojedynczą, narzędnikiem - kim? czym? (z kim? c czym? np idę) pracą, maszyną.
Ludzi i dzieci akurat niepotrzebnie użyłam, bo nie mają liczby pojedynczej, ale też warto uzmysłowić, że w ich przypadku nie istnieją formy "ludzią", "dziecią".
Moje uszy cierpią, gdy słyszę ten błąd w ustach dziennikarzy (wykształconych przecież, po studiach często magisterskich), prezenterów (też chyba wykształconych i dodatkowo często uważających się za ósmy cud świata), polityków (bez komentarza...). Boli mnie powszechne niechlujstwo, niedbalstwo językowe. Ale to nie miejsce na takie wywody. Jednak apeluję: mówmy i piszmy po polsku! No i myślmy przy tym, co mówimy i piszemy, myślenie nie boli...
Może i często popełniany błąd ale ja go nie słyszę ani na ulicach ani w radiu. Może powodem tego jest to że nie przebywam na polskich ulicach, "Trójki" też nie słucham. Dodam jeszcze, że zamiast na popełnianych błędach skupiam się na tym co dana osoba ma do powiedzenia. Mam nadzieje tylko że koleżanka dowiedziała się jaką maszynę ma kupić ;). Ponieważ zamiast skupić się na pomocy to skupiliśmy się na MOIM błędzie.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Fusyta!
Bardzo przepraszam za spowodowanie dyskusji nie na temat w Twoim wątku:)
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Fusyta!
Bardzo przepraszam za spowodowanie dyskusji nie na temat w Twoim wątku:)
A ja się cieszę że się odezwałaś bo poczułam się :( .Dzięki Twojej wypowiedzi nie czułam się już napiętnowana.
Avatar użytkownika
Świeżynek
no nie wiem czy wybacze... ;)
Avatar użytkownika
Świeżynek
iwonek nie przejmowac zie takimi drobiazdzkami

Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
No i proszę jak niewiele potrzeba do zwadki! Tylko się na chwilkę odwróciłem... :D :D :D

Nie jestem upierdliwy i wszyscy tutaj wiedzą o tym, żeby na moje "kąsanie" brać duuużą poprawkę, bo nie czepiam się pierduł i każdemu może zdarzyć się pomyłka.
Na całe szczęście nie jesteśmy doskonali, bo byłoby nudno.:)
Jednak forum ma swoistą misję wymiany doświadczeń, a zatem również wiedzy.
Może trochę za ostro pojechałem po temacie, wytykając niechlujstwo, ale - jak zauważyłem - sama skrytykowana nie ma z tym aż takiego problemu..?
No i o co awanturka? :D
Chodzi tylko o to, aby się pilnować zarówno przy szyciu, jak i pisaniu.
Bo przecież wszystko trzeba umieć. Nawet zawiązać buty...

Co zaś tyczy clue tematu, z pominięciem baczenia na poprawność wypowiedzi - właśnie z przesadnej tolerancji wzięły się wszechobecne lapsusy.
Dopuścił do nich poniekąd niejaki tow. Miodek, który starał się zbyt często usprawiedliwiać niechlujstwo, tłumacząc je tym, że język żyje. Za to prof. Bralczyk był naonczas siny ze złości... :)

--- Ostatnio edytowane 2013-11-10 17:38:13 przez Zibiasz ---
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz

3 strony: < 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.