Wersja do druku

13 stron: « < 7 8 9 10 11 12 13 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Kolejne foto

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
i jeszcze jedne

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Rozumiem, że nie regulowałaś naprężenia nitki bębenka. I jest tak, jak było fabrycznie. Tak?

Widzę Twój problem tak: masz za mało naprężoną nitkę górną, dlatego tyle górnej nitki znajduje się pod spodem. Trzeba zwiększyć naprężenie górnej nitki.

Najlepiej przy poznawaniu maszyny, regulowaniu naprężenia, stosować dwa kolory nici tej samej firmy, grubości i jakości. Wtedy wiadomo, która jest nie tam gdzie powinna. To oczywiście tak na początku, z czasem i doświadczeniem wiadomo w którą stronę ustawiać naprężenie.


We wpisie z 11. grudnia miałaś za duże naprężenie nitki górnej, aż podciągała nitkę z bębenka do góry i lekko marszczyła tkaninę. Teraz problem jest w drugą stronę.

Fides


--- Ostatnio edytowane 2013-12-13 09:57:05 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Spróbuj pokrętło napręzenia nitki ustawić na AUTO. Ja mam tak ustawione i wszystko jest dobrze. U Ciebie na zdjęciach widzę, że jest inaczej. Może to pomoże:) Pokrętło naprężenia nitki górnej to to pierwsze po lewej. Wg instrukcji pozycja AUTO to normalne naprężenie. U mnie sprawdza sie idealnie.

--- Ostatnio edytowane 2013-12-13 10:02:32 przez Adela_Szyje ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Właśnie, że ciut regulowałam minimalne ruchy...ponieważ wyczytałam w instrukcji, że trochę po potrząśnięciu powinna nić iść w dół a u mnie nie szła nic...teraz chodzi jak w instrukcji ale nie szyje:(

zrobię zaraz dwa kolory nic w takim razie...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Skoro bębenek jest teraz ustawiony, jak w instrukcji, to nic już tam nie manipuluj. Zobaczmy, czy poprawi się ścieg po regulacji górnej nitki.

Fides
Avatar użytkownika
Świeżynek
:) Dziękuje po raz kolejny za rady:) Dałam na auto i jest OK - nie wiem czy w tym był problem czy może inaczej włożyłam nici (wg mnie tak samo). Super pomysł z tymi dwoma kolorami nici:)
Dolna - jasna niebieska
Górna - granatowa:)

Teraz naprężenie obu jest dobre? Szycie jest nierówne - nie to było celem..więc na to proszę nie patrzeć:)

i co więcej nie mam już po spodem na dole pętelek:) Rada z poprzednich stron, że ma pilnować aby nitki były z tyłu się też sprawdziła:)


--- Ostatnio edytowane 2013-12-13 10:19:20 przez kirsza ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Najważniejsze, że działa. Teraz tylko szyć:) A maszynka szyje fajnie. Ja też ją mam od poniedziałku i jestem na razie zadowolona. Powodzenia!
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Hm...wygląda, że dolna nić jest za słabo naprężona

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
ustawiałam znów...najpierw znów zrobiła się mega kołomyja...ale teraz jest dobrze i góra i dół

13 stron: « < 7 8 9 10 11 12 13 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.