Wersja do druku

4 strony: < 1 2 3 4 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A w mojej jest zwykla żarówka 15 W. Czy ten led da sie jakos normalnie wykręcic i włozyc normalna zarówke? Az dziwne że raz jest żarówka a raz led. Chyba że to jakies "nowe edycje".



--- Ostatnio edytowane 2014-01-24 23:05:21 przez jablam ---
Nie ma takiej fizycznej możliwości. Mój LED ma wielkość ok.1cmx2cm. Trzeba by wymienić cały układ (chyba).
Było tez pytanie odnośnie stolika powiększającego pole pracy. Gdzieś widziałam taki stolik, tylko teraz nie mogę sobie przypomnieć gdzie. Bardzo mi się takie rozwiązanie podoba. Myślę, że bez problemu można sobie samemu taki stolik skonstruować np. z plexi (ale to drogi materiał).
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
A w mojej jest zwykla żarówka 15 W. Czy ten led da sie jakos normalnie wykręcic i włozyc normalna zarówke? Az dziwne że raz jest żarówka a raz led. Chyba że to jakies "nowe edycje".



--- Ostatnio edytowane 2014-01-24 23:05:21 przez jablam ---
Nie ma takiej fizycznej możliwości. Mój LED ma wielkość ok.1cmx2cm. Trzeba by wymienić cały układ (chyba).
Było tez pytanie odnośnie stolika powiększającego pole pracy. Gdzieś widziałam taki stolik, tylko teraz nie mogę sobie przypomnieć gdzie. Bardzo mi się takie rozwiązanie podoba. Myślę, że bez problemu można sobie samemu taki stolik skonstruować np. z plexi (ale to drogi materiał).
Sama plexi jest drogim materiałem, ale można ją zdobyć z odzysku za połowę ceny. Natomiast najdroższe w takiej zabawie jest wycinanie;
są trzy opcje:
- samodzielnie, np. wyżynarką; raczej nie polecam, bo zostaną zadziory utrudniające szycie, poza tym zniszczy się ze dwa, trzy brzeszczoty (w trakcie cięcia strasznie się grzeją, aż do tzw. "odpuszczenia", czyli ulotnienia zawartości węgla ze stali, bez którego stal narzędziowa jest nic nie warta);
- stół frezujący; trzeba znaleźć wykonawcę liczącego za sztukę, a nie za metr bieżący cięcia, bo to wychodzi drogo;
- wycinanie laserowe; to chyba najlepsza z opcji i względnie najtańsza; krawędzie są równiutkie, bez zadziorów, a wręcz "wyokrąglone" przez nadtopienie.
Mogę Ci polecić na terenie Warszawy kilka firm wykonujących takie usługi, jeżeli zdecydujesz się na zamówienie zdalne.
Ale lepiej poszukać koło siebie wykonawcy. Najprędzej w jakiejś firmie zajmującej się wyrobem reklam wizualnych, bo oni robią takie rzeczy na co dzień i często mają własny stół frezujący, np. Kongsberg.
Jednak najlepiej byłoby to wyciąć laserem. Trudno mi sprecyzować koszty, ale to się opłaca w porównaniu z innymi technologiami. To rząd wielkości ok. 100 złych. Razem z materiałem z odzysku.
Można też użyć innego materiału, bo przecież taki stolik nie podlega jakimś poważnym obciążeniom.
Może to być Hips (bardzo się elektryzuje), może być grube PCV (ok. 10 mm), które właściwie bym polecał, bo jest plastyczne i jeżeli stolik ma mieć wypukłą formę - wystarczy podkleić od spodu ze dwa kształtowe żeberka, klejem epoksydowym. I całość będzie dosyć trwała. A z gięciem plexi jest trochę kłopot i to dodatkowo kosztuje. Szczególnie grubej, bo taką do 2 mm daje się giąć bezboleśnie.
Jeśli nie uda Ci się upolować fabrycznego stolika - pisz śmiało i będziemy kombinować! :)
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Heheh za to trzymadło do duzej szpulki - rewelka. Pod warunkiem że nie wrzuciła w niedopitą herbatę :D

Wyslalem zapytanie do Singera (ale oddziału w US bo w Polsce z doswiadczenia wiadomo, że nic nie ma i nic takiego nie istnieje) zobaczymy co odpowiedza.

PCV i Styropian - calkiem sprytne rozwiazania. Jesli odrysowac otwór od obecnego wolnego ramienia i wyciac idealnie pasująca formę.
________________________________________________________
www.jblaminsky.com
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Witajcie. Mam szybkie pytanie odnosnie szpulek do Singera 4423. Bylem dzisiaj w pasmanterii bo potrzebuje szpulek. Pani usiłowała przekonac mnie ze plaskie szpulki są do Łucznika a te obłe do Singera. O ile pamietam to w mojej 4423 dodano fabrycznie 3 szpulki płaskie, wyzsze. Czy ktoś z was powie mi których moge uzywać? Czy tylko i wylacznie tych wysokich płaskich czy może bez rożnicy i obłe tez będa pasować? Nie mam dostępu do maszyny przez 2 tyg bo jestem poza domem więc sam nie sprawdzę. Dziękuje!
________________________________________________________
www.jblaminsky.com
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Oj, trzeba było szybko skorzystać z wyszukiwarki, bo niedawno szybko odpowiadałam, że w zasadzie nadają się oba rodzaje szpulek... Z mocnym wskazaniem na wysokie. Pani w sklepie pewnie zatrzymała się na poziomie Singera - Łucznika sprzed 30 lat...

Ania

--- Ostatnio edytowane 2014-02-12 22:08:18 przez czeremcha ---
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Aniu, dziękuje za odpowiedź. W sumie bylem pewny, że raczej te wysokie,ale Pani zrobila mi awanture troche bo podważam jej zdanie i że sie nie znam. Widziałem Twoja odpowiedz odnosnie szpulek ale chcialem upewnić sie że chodzilo i Singera.

Dziękuję. Jarek

--- Ostatnio edytowane 2014-02-12 23:02:10 przez jablam ---
________________________________________________________
www.jblaminsky.com
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Na takie zakupy najlepiej wziąć ze sobą jedną oryginalną wyjętą z maszyny i prosić w sklepie o taką właśnie.
Wtedy sprzedawca nie powinien wnikać po co, do czego lecz sprzedać to, czego klient sobie życzył. Jak klient jest niezdecydowany, to można doradzić, ale nie wciskać się ze swoimi przekonaniami.
Chyba żaden sprzedawca nie lubi klienta, który dokładnie wie, czego szuka i nie daje sobie wcisnąć towaru, który sprzedawca chce sprzedać...
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
To może raczej z przekoania, że gdzie facet bedzie wciskał "krawcoowej" z pasmanterii jakie szpulkido jakiej maszyny. I tak w sumie nie kupiłem bo chciała za jedną plastikową szpulke 2.50zł . Wydaje mi sie, że troche zdzierst wo.
________________________________________________________
www.jblaminsky.com
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Witam, to teraz mam pytanie techniczne odnosnie maszyny Singera 4423:

Jak zmniejszyć "porywczość" pedału? Moja maszyna pedzi jak szalona, podlaczylem 2gi od maszyny "made for tesco" i z nim pracuje znacznie wolniej i bardziej kontrolowana. Ktos pisal kiedys tu na forum , że jego/jej maszyna tez jest porywcza i ze reguluje sie to jakąś srubą ale nie mam pojęcia w którym miejscu.

Będę bardzo wdzięczny za uwagi.

Jarek

--- Ostatnio edytowane 2014-02-16 14:54:42 przez jablam ---
________________________________________________________
www.jblaminsky.com

4 strony: < 1 2 3 4 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.