Wersja do druku

23 strony: « < 9 10 11 12 13 14 15 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Po prostu musisz jeść więcej gotowych dań ze słoików - z pewnością urośniesz wszerz i bluzka będzie leżeć jak skrojona na miarę ;)
Powolnym krokiem, obliczonym jak na najmniejsze zużycie drogocennych kalorii... wyruszam na polowanie na przepyszne słoiki z wspaniałą tuczącą zawartością...:figielek:

A dla zainteresowanych broszurką, dostałam bezpośredni link od Andre, z NZ; jeśli ktoś chce, to sobie wydrukuje/wypróbuje (kubraczek/bluzka/spodnie +miarka),
trzeba koniecznie sprawdzić rozmiar wydruku, bo drukarki się różnią skalą wydruku. 1cm skali wydruku musi być taki w rzeczywistości.

http://www.dressmaking.co.nz/free_patterns.pdf

Niniejszym ogłaszam koniec mojego pisania o ZK. W kolejce czeka recenzja książki Patternmaking for Fashion Design by Helen Joseph Armstrong !

--- Ostatnio edytowane 2012-04-24 17:50:31 przez amatorskieSzycie ---
________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Administrator
Najnowszy złotokrojowy uszytek - sukienka o taka prosta, z paseczkiem.
Groszki to jest to!

________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
bardzo mi sie podoba, tkaninka super, ubierz na zlot, będziemy podziwiać hehe
________________________________________________________
być kobietą być kobietą....
http://nawybiegu.blogspot.com
Avatar użytkownika
Administrator
bardzo mi sie podoba, tkaninka super, ubierz na zlot, będziemy podziwiać hehe
Nie da rady, sukienka nie moja a koleżanki :D Ale powiem Ci, że z chęcią bym ją ubrała :D
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Niespodzianka
Bardzo się ciesze, że wątek założyła osoba, która ma zestaw Złotego Kroju. Liczę na obiektywne i szczere opinie :)

Pierwsze "koty za płoty"
Powiedzcie mi ile i jakie są tam typowo męskie wykroje? Bo jeśli by ktoś(płeć brzydsza:D) chciała owe cudo zakupić to czy po prostu się opłaci?
________________________________________________________
  
Artur


Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Bardzo się ciesze, że wątek założyła osoba, która ma zestaw Złotego Kroju. Liczę na obiektywne i szczere opinie :)

Pierwsze "koty za płoty"
Powiedzcie mi ile i jakie są tam typowo męskie wykroje? Bo jeśli by ktoś(płeć brzydsza:D) chciała owe cudo zakupić to czy po prostu się opłaci?
Wykroje męskie są -ale jest ich niewiele w każdym zestawie, natomiast są typowo męskie zeszyty "specjalne". Czy się opłaca tylko dla mężczyzn -jeśli powiedzmy wydrukujesz miarkę papierową i kupisz ten zeszyt dla panów to chyba tak. Ale kupienie całego zestawu z myślą o szyciu TYLKO dla mężczyzn raczej nie ma sensu.
to rzecz jasna tylko moje zdanie.
Mam kilka zestawów (starszych); ale te proporcje wykrojów męskich/damskich/dziecinnych w każdym z nich są praktycznie stałe.
Do tego te wykroje męskie -nie są jakieś takie wyjątkowe, czy awangardowe,, to typowe "klasyczne " wykroje.
Zdarzają się wyjątki, rzecz jasna. Mam strój do jazdy konnej z bryczesami powiedzmy. I dla dziecka i dla dorosłego mężczyzny.
Ja zrobiłam dotychczas jeden wykrój w/g wymiarów mojego męża -bluzy raglanowej.
Z rysunku konstrukcyjnego, jest dokładnie taka jaką sobie zażyczył, a nie mogłam znaleźć wśród gotowych wykrojów typu Simplicity etc. Ale jak będzie wyglądała po uszyciu -po prostu nie wiem, nie zdążyłam jeszcze jej wypróbować.

W/g wskazówek dziewczyn z forum dedykowanego ZK (po angielsku); zrobiłam wszystkie poprawki. Dokładnie tak jak opisywałam w innym wątku: zaczęłam od zrobienia "kubraczka" naniesienia poprawek, przymierzenia (to wszystko na papierze, tyle że cieniutkim); i dopiero potem zrobiłam ten ostateczny wykrój. Tam zalecają przede wszystkim wypróbowanie, dopasowanie, a dopiero potem robienie ostatecznego wykroju. (I nie ma mowy o "nauce szycia"....)
to tyle ode mnie.
________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Najnowszy złotokrojowy uszytek - sukienka o taka prosta, z paseczkiem.
Groszki to jest to!
Susanna przez te Twoje groszki nie mogłam wczoraj usnąć! Odkąd zobaczyłam tą sukienkę to też chcę taką mieć i ciągle o niej myślę :rotfl:
Avatar użytkownika
Administrator
Najnowszy złotokrojowy uszytek - sukienka o taka prosta, z paseczkiem.
Groszki to jest to!
Susanna przez te Twoje groszki nie mogłam wczoraj usnąć! Odkąd zobaczyłam tą sukienkę to też chcę taką mieć i ciągle o niej myślę :rotfl:
Przyznam, że ja też... Bo sukienka była szyta dla koleżanki :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Administrator
Tym razem sukienka z dżerseju punto. Wykrój lekko zmodyfikowany (bez ciecia w talii).
Sukienka dla koleżanki.

________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Sukienka jest cudowna :)

Co do ZK to zaczęłam się nim teraz interesować. Mają naprawdę fajne modele, i się trochę w kroju można podszkolić. Może sobie zrobię prezent urodzinowy.
________________________________________________________

23 strony: « < 9 10 11 12 13 14 15 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.