Wersja do druku

23 strony: « < 7 8 9 10 11 12 13 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Aire, ja mam ponad 20 nieomal kompletnych rocznikow Burdy (tych starych...) wiec trudno powiedziec, zebym jej nie uzywala, czy nie lubila. A juz na pewno duzo wiecej mnie kosztowala... :)

Ten watek o ZK mysle, i napisalam, to , o czym sie dowiedzialam, i czym sie rozni angielska i polska wersja!
Podalam, gdzie dostepne sa wykroje przykladowe ZA DARMO.
Taniej niz gratis, chyba sie nie da?! A ja na prawde, nie jestem jakims tam entuzjasta ZK, po prostu to jeden z systemow, ktory uzywam. Jeden z. Ani jedyny, ani najleszy.
Jesli chodzi o cene ZK na zachodzie, zk w wersji angielskiej to standardowo: 124dolary (ale Hankock ma czesto promocje i jest taniej); a pojedynczy wykroj powiedzmy Vogue to od 18 dolarow w gore, pojedynczy nr burdy to minimum 10dolarow +przesylka.
Na ebay mozna kupic zk, za niewielkie pieniadze (widzialam nawet za rownowartosc ok. 25zl!) i te informacje tez podalam.

Jesli komus sie moje informacje przydadza -to dobrze, jesli nie coz, mala strata.
Pamietaj prosze, ja -i mnie podobne osoby to amatorzy. Nie interesuje mnie tak na prawde ani kroj, ani przygotowanie wykrojow. To do amatorow jest adresowany ZK/Burda.
Jest to jeden z wielu systemow, ani lepszy ani gorszy a jedynie...inny!
Slyszalas o "Dot system"? To jeszcze inna alternatywa. Tez go mam (kupiony z czystej ciekawosci), ale nie zdazylam wyprobowac. A jest wiele innych...
No i znów zgadzam się z Czeremchą, w Burdzie też nie trzeba co wykrój wymyślać nowej metody poprawek, bo przecież oni od lat bazują na tym samym systemie.

A skoro tak lubisz Burde: to bardzo powazne pytanie jestem wysoka i szczupla. Praktycznie JEDYNE modele Burdy, jakie mi sie ostatnio podobaja, to te, dla pan puszystych. Jak przerobic wykroj zarowno w gore (wzrost) jak i w dol (obwody)?
Nie planuje zmiany zawodu... :)
A dla amatora to niewykonalne. Szyje z gotowcow, i szczerze mowiac, to gotowce najbardziej lubie. Prawie zadnych poprawek... ;)
Podobnie z wykrojami dla dzieci, powyzej 128cm. w Burdzie ich praktycznie nie ma -a ja szyje glownie dla dzieci. Musze szukac innych zrodel wykrojow -jesli masz jakies podpowiedzi -chetnie skorzystam. NB. wykroje Papavero dla dzieci sa moim zdaniem koszmarne. Ale to tylko moje zdanie...De gustibus...
P.S. Na stronie Patternreview jest odnosnik do b. starych modeli ZK-Lutteroh jest jednym ze sponsorow tej strony, wiec sadze ze nie maja nic przeciwko jego umieszczeniu. Tu link:
http://sewing.patternreview.com/review/pattern/37622
trzeba nacisnac na odnosnik na gorze strony
Lutterloh 1940.
To takie b. stare wykroje najbardziej mi sie podobaja!!!

--- Ostatnio edytowane 2012-04-23 01:35:27 przez amatorskieSzycie ---
________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Cały sęk z Burda to ten, że zamieszczają wykroje i dopasowane do ciała, i luźniejsze, i całkiem luźne. I to trzeba też z wziąć pod uwagę.

W Papavero na przykład - wszystko jest bardzo przy ciele. I jednocześnie jest wiele narzekań na Burdę, że trzeba wszystko zwężać. Jeśli ktoś się w taki właśnie sposób nosi - to mu to pasuje, ale przecież... No nie jest tak, że widzi się oczami duszy...

Aniu AmatorskieSzycie - ZK tez nie bierze pod uwagę wzrostu i osoby bardzo wysokie też są przez ten system pomijane i mogą się srodze zawieść...

Nie ma idealnego systemu - tylko dlaczego wmawiać przyszłym klientkom, że go właśnie kupują? I te kłamstwa o nauce samodzielnego wykonywania wykrojów krawieckich... I to ekspresowej nauce...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Cały sęk z Burda to ten, że zamieszczają wykroje i dopasowane do ciała, i luźniejsze, i całkiem luźne. I to trzeba też z wziąć pod uwagę.(...)
Nie ma idealnego systemu - tylko dlaczego wmawiać przyszłym klientkom, że go właśnie kupują? I te kłamstwa o nauce samodzielnego wykonywania wykrojów krawieckich... I to ekspresowej nauce...

Ania
Ale ja o "ekspresowej nauce" nie słyszałam...jak dostałam tę broszurkę, to razem z nią był odnośnik do stron które podałam. A tam-całe mnóstwo poprawek.
Zaś Burda -autentycznie NAJBARDZIEJ podobają mi się wykroje "Burda plus" tego wydawnictwa (zeszyty) takie jak ten:
http://www.newsstand.co.uk/247-Knitting-and-Crochet-Magazines/4049-Subscribe-to-BURDA-PLUS-FASHION-Magazine-Subscription.aspx
I nie wiem, jak to przerobić "na siebie"...
Ale jak zobaczyłam ZA POŁOWĘ CENY (!) to:
http://www.bookware.com.au/cgi-bin/bookware/9780136121480
to stwierdziłam, że to oferta specjalnie dla mnie - i...czekam na dostawę!
Napiszę, jak już dojdzie... :)
________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Miałam już nie zabierać głosu w tym temacie,obiecywałam sobie ale:nerwus::) Poznałam Waszą dyskusję i jako amatorka ze wszech miar,amatorka powiem jedno niechby nawet ten ZK zdominował Burdę,niechby sobie był równolegle na rynku,niechby pozwalał profesjonalistom lub tylko bardziej ambitnym amatorom sięgać po swoje broszury i bawić się i czerpać nawet zadowolenie ale - Kochane/ni - nie za taką cenę!!!
Post Ani - amatorskie szycie http://ekrawiectwo.net/board/thread/8551/zloty-kroj/?page=8 ale także inne Wasze głosy, znowu wzbudziły moje emocje...
Po raz kolejny piszę,że uważam to za rozbój w biały dzień, za nakręcanie niezdrowej atmosfery wśród krawcowych ale także hobbystek,amatorek...

Tak, podoba się wiele modeli i co z tego?!
Jak wszędzie i tam sa błędy,niedociągnięcia i niedomówienia .
Szycie bez podstaw wyniesionych ze szkoły lub kursu krawieckiego jest jak piszecie niemożliwe.
Przewaga BURDY w tym względzie jest miażdżąca,bo to pisma dla raczkujących :)

Wzbiera we mnie irytacja,że tak bardzo intensywnie nagłaśnia się to ZK,promuje a jest tylko dla bogaczy i to z podstawami kroju.
Dlaczego te zestawy są tak drogie?
Nie są dla wszystkich?
Więc czemu wszystkim robią wodę z mózgu?
Muszę trzymać swoje emocje na wodzy to niezbity fakt



--- Ostatnio edytowane 2012-04-23 11:47:35 przez Kora ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Dlaczego ZK robi wodę z mózgu?? Gdzie Ty widzisz agresywną reklamę?? Z całym szacunkiem ale Twoje oskarżenia są absurdalne.
Cena ZK jest taka a nie inna ponieważ właściciel ZK nie udzielił Uli zniżek. Może go rozprowadzać za tyle i tyle. Jak nie pasuje to jej problem (też ją o to pytałam). Dla nas ta kwota jest wysoka ale nie oszukujmy się - dla Niemca, Francuza czy Anglika to nie kłopot. Specjalnie dla Polaków nikt nie obniży ceny.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Robi mnie :) Podobają mi się niektóre modele i bardzo chciałabym móc je uszyć ale chyba bardziej chciałabym móc kupić sobie żurnal ale cena jest dla mnie zaporowa i to mam na mysli.
To nie oskarżenia Sus to dyskusja i przedstawiłam swoje odczucia..
Jesli żle je zinterporetowałam, prosze zmoderuj moją wypowiedź by nie było zametu na forum
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Koro, ale czy Ty przeczytałaś to, co ja napisałam?!
Broszurka, jest za darmo. Jako reklama. Broszurki są z sukienką, spodniami, spódnicą...za darmo.Teoretycznie można sobie skompletować całą garderobę?! Mi osobiście jest dokładnie obojętne, czy ktoś te darmowe wykroje wykorzysta, lub nie-interesują mnie nowości -wszelkie nowości -a Burda trochę mi się przejadła!
I nikt nie zna odpowiedzi na moje pytanie-jak dopasować wykroje-na mnie?

Resztę piszę już trochę z perspektywy "zachodniej" :
Burda -wcale NIE JEST ZNANYM WYDAWNICTWEM - w krajach angielsko języcznych. Owszem,można ją kupić -a raczej zamówić i ci sprowadzą (lub jeśli jest lokalna oferta to zapłacić za subskrypcję); ale nie ma tak, że wchodzisz do odpowiednika tutejszego empiku i jest Burda...a wydawnictwa powiedzmy Vogue lub Threads są wszędzie!

Ba, kiedy mieszkałam dawno temu w Anglii, i poszłam na kurs szycia -NIKT, łącznie z panią prowadzącą o czasopiśmie nie słyszał.
O wykrojach owszem !, tych "gotowcach" -i nie cieszyły się dobrą sławą! A wiesz dla czego? Bo nie miały zapasów na szwy. Dla angielskich krawcowych, był to absolutnie niewybaczalny błąd, i Burda (jako wydawca) poddała się, zaczęła produkować "New Burda" -już z tymi zapasami!
To tyle tej "historii wykrojów" z nieco innej, niż polska perspektywy.

Burda -to "świeżynek" w porównaniu do Vogue, McCall's i całej reszty. Tamte firmy istnieją od końca XIXw. a Burda, tak na prawdę dopiero zyskała popularność w latach 60/70tych.

To,że w POlsce ma praktycznie monopol -to zupełnie inna kwestia...

I jeszcze raz: dla mnie tak na prawdę liczy się to czy mi się model podoba, czy nie. Wszystko jedno, Burdy, ZK, Vogue...czy Papavero!

Poznałam Waszą dyskusję i jako amatorka ze wszech miar,powiem jedno niechby nawet ten ZK zdominował Burdę,niechby sobie był równolegle na rynku,niechby pozwalał profesjonalistom lub tylko bardziej ambitnym amatorom sięgać po swoje broszury i bawić się i czerpać nawet zadowolenie ale - Kochane/ni - nie za taką cenę!!!
Po raz kolejny piszę,że uważam to za rozbój w biały dzień, za nakręcanie niezdrowej atmosfery wśród krawcowych ale także hobbystek,amatorek...
Tak, podoba się wiele modeli i co z tego?!
Jak wszędzie i tam sa błędy zapewne,niedociągnięcia i niedomówienia .
Wzbiera we mnie irytacja,że tak bardzo intensywnie nagłaśnia się to wydawnictwo,promuje a jest tylko dla bogaczy.
Dlaczego te zestawy są tak drogie?
Nie są dla wszystkich?
Więc czemu wszystkim robią wodę z mózgu?



--- Ostatnio edytowane 2012-04-23 20:25:53 przez amatorskieSzycie ---
________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Na BURDZIE wychowało się wiele pokoleń naszych szyjących i ...:oczko:
mamy prawo porównywać to wydawnictwo,pokazywać walory w stosunku do innych jakie wydają się nam nowe by nie powiedzieć obce.
Oczywiście wybór z czego korzystamy należy do nas.
Tylko czy warto porywać się na ZK skoro z tej dyskusji dla mnie przynajmniej wynika coś zupełnie innego.
Twój post, który zacytowałam też jest zaprzeczeniem sytuacji związanej z dystrybucją ZK jaka ma miejsce u nas i gdzieś tam poza Polską.
Broszurka piszesz ? :)
Może by warto własnie od tego rozpocząć u nas reklamę ZK?
Ale to już nie mój problem choć powiadam,że fasony bywają tam warte grzechu ... tylko nie za takie pieniądze.
Polskie przysłowie znamy wszyscy...
jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze i ma ono zastosowanie w obydwie strony:)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Kora jak masz okazję to zrób jak pisze amatorskieSzycie - możesz wypróbować za darmo! Ja bym skorzystała na 100%

Co do agresywnej reklamy to jak pisałam - można lubić lub nie ZK ale oni akurat agresywnej reklamy nie stosują. O "agresywnej" reklamie już kiedyś pisałaś, jak mało co zapadło mi to w pamięć bo nie mogłam się tej agresji nigdzie doszukać.

________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Administrator
Na BURDZIE wychowało się wiele pokoleń naszych szyjących i ...:oczko:
mamy prawo porównywać to wydawnictwo,pokazywać walory w stosunku do innych jakie wydają się nam nowe by nie powiedzieć obce.
Nie zapominaj ze ZK nie jest nowością. On ma ponad 75 lat. W Polsce to coś nowego ale nie na świecie.
Poza tym Burda i ZK w Niemczech normalnie ze sobą współpracują - to w Polsce jest "darcie kotów". Odnoszę wrażenie, że niektórzy ludzie postawili sobie za sprawę honoru obronę Burdy, która w sumie tego nie potrzebuje bo i tak jest faworytem. W Niemczech reklamę ZK możesz spotkać w Burdzie zaś pozycje wuydawnicze Burdy są na stronie ZK. Gdyby była między tymi wydawnictwami wojenka - nie dochodziłoby do tego.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

23 strony: « < 7 8 9 10 11 12 13 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.