Wersja do druku

2 strony: < 1 2

Avatar użytkownika
Świeżynek
Z nazwą "półrotacyjny" już się spotkałam czytając o maszynach wcześniej, myślałam, że używa się zamiennie "wahadłowy" i "półrotacyjny" - w sumie na chłopski rozum połowa rotacji to ruch wahadłowy :-) ... zwał jak zwał, jakby nie było dziękuję za każdą podpowiedź jaką tu zostawicie, dzięki temu może uda mi się poskładać wszystkie fakty do kupy. Zanim złamałam igłę udało mi się wyhaftować piękną różyczkę (nie odesłali mi jej)... tylko nić była tak mocno naprężona.... Zdolności manualne mam (jestem instruktorem rękodzieła) więc na to winy nie mogę zwalić. W ogóle to jestem w szoku, bo za co bym się nie wzięła to mi zawsze wychodziło, a tu masz..... uczyłam się szyć na babci Singerze, z napędem nożnym (35 lat temu) też łatwo nie było. A teraz mnie pokonała jakaś Husqwarna nowoczesna. Ale jak to się ładnie nazywa "szycie z wolnej ręki" nawet nie wiedziałam .... no nie, nie mogę się poddać. Na Youtobe się naoglądałam filmików, jakie to było proste...

--- Ostatnio edytowane 2014-07-25 22:34:59 przez MartaK ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Cześć Marto,
Może ten film Ci pomoże na nowo uwierzyć, że można na Twojej maszynie pikować lotem trzmiela: Viking E 20 16 Darning Foot & Free Motion Quilting

Czy zwykłe ściegi wychodzą prawidłowo? Czy da się wyregulować naprężenie? Jeśli tak, nie poddawaj się!

Fides
Avatar użytkownika
Świeżynek
Zamieszczam zdjęcia próbek jakie dostałam z serwisu, które mają mi udowodnić, ze maszyna szyje prawidłowo, "czysto" - jak to określił Pan . Strona prawa i lewa. Zdjęcia zamieszam po raz pierwszy jak coś pokręcę to przepraszam....
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No cóż....panu z serwisu nie zazdrościmy zdolności manualnych...

może nie do tych samych celów, ale ja szyję na Emeraldzie Sapphire i muszę Ci powiedzieć, że po jakimś czasie od jej zakupu musiałam zacząć bawić się ustawieniem naprężenia dolnej nici. Automatycznie reguluje ona tylko naprężenie nici gónej i niestety, nie zawsze to wystarcza.
Widocznie, drgania podczas szycia i różne grubości nici z czasem luzują śrubkę, która nić "ściska".
Avatar użytkownika
Świeżynek
Cześć Marto,
Może ten film Ci pomoże na nowo uwierzyć, że można na Twojej maszynie pikować lotem trzmiela: Viking E 20 16 Darning Foot & Free Motion Quilting

Czy zwykłe ściegi wychodzą prawidłowo? Czy da się wyregulować naprężenie? Jeśli tak, nie poddawaj się!

Fides

Cześć, zwykłe ściegi są ok, ale film mnie nie pocieszył. Jest na nim moment kiedy szyjąca pokazuje lewą stronę, taką jak u mnie , ze zbyt ściągniętą nicią i reguluje naprężenie, potem już nie pokazuje jak powinien wyglądać prawidłowy ścieg. Widocznie "ten typ tak ma".
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Marto,
Jakich używasz igieł i nici - chodzi mi o grubość?

Co do filmu, szkoda, że nie ma zbliżeń i nie można zobaczyć, co i jak jest regulowane. Mówi tylko, że musi zwiększyć naprężenie nici, bo pod spodem widzi górną nitkę.

Na tym filmie widać jak pracują talerzyki naprężacza górnej nitki kiedy opuszczana jest i podnoszona stopka - może teraz będziesz w stanie skontrolować czy nitka dobrze siedzi między talerzykami.
http://youtu.be/LjNvMhMtgCY?t=9m2s

"Ten typ tak ma"... możliwe, ale jeszcze próbujemy coś na to poradzić. Tu też pikowanie i problem z naprężeniem nici: http://mommyforreals.blogspot.com/2012/07/an-open-letter-to-husqvarna-viking.html

Fides

--- Ostatnio edytowane 2014-08-02 00:48:17 przez Fides ---

--- Ostatnio edytowane 2014-08-02 00:49:39 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zamieszczam zdjęcia próbek jakie dostałam z serwisu, które mają mi udowodnić, ze maszyna szyje prawidłowo, "czysto" - jak to określił Pan . Strona prawa i lewa. Zdjęcia zamieszam po raz pierwszy jak coś pokręcę to przepraszam....
TO jest prawidłowe szycie???
________________________________________________________

2 strony: < 1 2

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.