Wersja do druku

5 stron: < 1 2 3 4 5 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
a To mój blog: http://refashionclothes.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
nici z żył renifera??? :szok: no zaciekawiło mnie to;) a tez jestem tu nowa i oczywiscie pasjonuje mnie szycie ;) prowadze też bloga gdzie wrzucam swoje pr0pozycje;) wszystko co robie nie jest profesjonalane ale za to daje mi to duzo radości i jest najlepszym sposobem na zresetowanie sie :)


Ta sytuacja ma miejsce w Rosji .mówię tu o Czukotach to plemię -pewna grupa ludzi mówiąca we własnym języku .Ich głównym celem jest szukanie pożywienia .Temperatura -70 stopni w jakiej żyją ,brak drewna ,roślin itd.Wszystko co mają mają z reniferów.Jedyne co łączy ich z naszą kulturą jest metalowe wiadro cytuje wypowiedź z filmiku jaki oglądałem na you tabe jeśli chcesz postaram się go znaleźć i ci przesłać
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Modniaku,
A przypadkiem nie "Czukcze, Czukczowie"?

Fides

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
język czukocki Czukczów tak Czukcze tak się nazywają
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witaj :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witaj :)
witaj bardzo fajny bloog
Od 1 czerwca i już uszyłaś spódnicę z koła NAMIOT ITD SZYBKO SIE NAUCZYŁAŚ ,a ja się tak obawiam i boję fajna żyrafa.Bardzo lubię historie bywam np na organizacji turniejów rycerskich .
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziękuję :)
Uczę się sama, realizuję (z różnym rezultatem) własne pomysły, projekty.
Cieszę się, czytając taką opinię o blogu.
Trochę to nie tak, że od 1 czerwca .... szycie zawsze mnie interesowało, ale nie tutaj o tym. Z kolei historia też mnie interesuje, ale bardziej w kierunku ludowości.
W temacie szycia sądzę, że nie trzeba się zastanawiać, trzeba się wziąć do roboty ! I wtedy zobaczysz :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
język czukocki Czukczów tak Czukcze tak się nazywają
Czukotka to miejsce, w którym żyją. To nazwa rosyjska, obca im. Stąd też nazwa języka "czukocki".
Kiedy Związek Zdradziecki zaanektował te tereny - to nazwał je po swojemu, przyjmując do tego odmianę swoistą dla swojego języka.
To tak, jakbyśmy mówili o Niemcach, że mówią po niemiecku. A przecież oni mówią "im Deutsch".
To typowy błąd w tłumaczeniu przez niedouczonych pseudo-tłumaczy.
Każdy mieszkaniec tamtego regionu mówi sam o sobie "Czukcza". I tego się trzymajmy.
W polskiej odmianie powinno to brzmieć raczej Czukczowski, ale przyjęła się ta ruska wersja i wszyscy jej używają. Stąd nieporozumienia.
Dosyć podobne hece dzieją się w Nepalu - przywykliśmy do mówienia "Nepalczycy", a to przecież w większości są ludy Sherpa i wolą, kiedy tak się ich nazywa.
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
To tak, jakbyśmy mówili o Niemcach, że mówią po niemiecku. A przecież oni mówią "im Deutsch".
To typowy błąd w tłumaczeniu przez niedouczonych pseudo-tłumaczy.
Każdy mieszkaniec tamtego regionu mówi sam o sobie "Czukcza". I tego się trzymajmy.
W polskiej odmianie powinno to brzmieć raczej Czukczowski, ale przyjęła się ta ruska wersja i wszyscy jej używają. Stąd nieporozumienia.
A jak inaczej mamy po polsku powiedzieć? To naturalne, że spolszcza się obce nazwy i nie powiemy "im Deutsch". Tak samo w innych krajach nie nazywają nas Polakami, tylko po swojemu.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja zawsze interesowałem się krawiectwem.Projektowałem i czytałem i oglądałem na internecie filmy dotyczące mody.Kiedyś po zaprojektowaniu sukni ślubnej pomyślałem o dodatkach i na you tabe zobaczyłem b.fajny filmik ,który wszystkim polecam.

http://www.youtube.com/watch?v=wGAwXIw4dxI
________________________________________________________

5 stron: < 1 2 3 4 5 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.