Wersja do druku

3 strony: < 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Na koniec powiem tyle - nie wysyłałabym tego projektu jako sukienki lnianej.
Masz wiadomości z materiałoznawstwa? Wiesz, jak się zachowują poszczególnie tkaniny i dzianiny? Poczytaj sporo na ten temat, podotykaj materiałów, a potem projektuj.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Na koniec powiem tyle - nie wysyłałabym tego projektu jako sukienki lnianej.
Masz wiadomości z materiałoznawstwa? Wiesz, jak się zachowują poszczególnie tkaniny i dzianiny? Poczytaj sporo na ten temat, podotykaj materiałów, a potem projektuj.
Nie nie mam takiej wiedzy Jak już kiedyś napisałem rysuje projekty ,ale nie znam się na materiałach .Czyli ta sukienka nie powinna powstać z lnu tylko z innej tkaniny ,a czemu?
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
bo wyglada na bardzo obcisla,dopasowana do ciala
ja tez tu nie widze ramiaczek i dekoltu doszywanych oddzielnie,nie mowiacjuz,ze nie widac calej sylwetki-projektu

--- Ostatnio edytowane 2014-07-18 16:28:35 przez roksanitka ---
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Na moje oko to wygląda na prostą sukienkę ze stretchu z wstawkami szyfonowymi a'la riuszka w dekolcie i tych "niby ramiączkach", bo sama sukienka ma szelkę na szyję.
A "gumkowe płótno" może oznaczać jakąś rozciągalską taśmę płócienną, do podszycia i ściągnięcia szyfonowych pasków.
Tylko nie pomyślałeś raczej o tym, jak to się będzie zachowywało na sylwetce, jeżeli nie doda się pod te riuszki podkładu mocującego, bo będą się rozłaziły w górę i w dół, a to będzie wyglądało źle. Bardzo źle.

Mam całkiem sporo wykrojów na takie sukienki ze stretchu, tylko pytanie: na ile się przydadzą, skoro nie umiesz szyć, a nawet modelować?
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Modniak: Mam wrażenie, że masz dopiero pomysł na projekt. Do prawdziwego projektu jeszcze daleka droga.
To tak, jakby narysować dom(ek) i uważać to za projekt budowlany. Gdzie materiałoznawstwo? Gdzie konstrukcja? Gdzie modelowanie? Gdzie cała reszta niezbędnych wiadomości i umiejętności? Wydaje się, że jesteś z tym głęboko w ciemnym lesie...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Modniak: Mam wrażenie, że masz dopiero pomysł na projekt. Do prawdziwego projektu jeszcze daleka droga.
To tak, jakby narysować dom(ek) i uważać to za projekt budowlany. Gdzie materiałoznawstwo? Gdzie konstrukcja? Gdzie modelowanie? Gdzie cała reszta niezbędnych wiadomości i umiejętności? Wydaje się, że jesteś z tym głęboko w ciemnym lesie...

Pewnie masz rację .Czytam teraz sporo tego co tutaj jest napisane np gdzie kupować .Poradnik szycia .Mam nadzieję ,że mi to pomoże bo mam zamiar zrobić taką sukienkę dla lalki lub manekina .Taką jak na projekcie lub trochę inną.Boję się zacząć od czegoś większego.W sklepie doradzano mi abym sobie kupił manekina ,to mi pomoże .Mówiono ,że bardzo mi się przyda przy projektach a są przeceny więc ............hm nie wiem czy dobrze zrobiłem ale podobno to była nowość (manekiny regulowane) , przecena i ......no kupiłem tego manekina Tak czy inaczej POWAŻNIE MYŚLĘ O SZYCIU wiec kiedyś na pewno mi się przyda
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Na konkurs Cotton Be i j.marchewkowa wysłałem następujący projekt .Nie wiem czy dobrze opisałem.Trochę inaczej niż to robią np w burdzie.Postanowiłem wiec się spytać
Rozmiar 38-40 długość 135 cm obwód w pasie 70 cm obwód bioder 96 cm (jak podajesz wymiary to nie podajesz rozmiaru)
długość zaszewki 10 cm ,głębokość zaszewki 1 cm (taka mała i tylko jedna?! Gdzie się znajduje!)
dekolt wszywany oddzielnie ramiączka oddzielnie (gdzie ten dekolt jest wszyty? Dekolt może być krojony, dekolt może być w stylu...może być w kształcie....etc.)
ramiączka szyfonowe z gumką płótno a la len (mówimy o splocie czy o surowcu?)
Lubię robić projekty (rysować). Doświadczenie z szyciem 0 .Dopiero kupiłem maszynę.Dlatego mam pytanie czy dobrze zamieściłem opis projektu? Jeśli nie to czego nie dopatrzyłem?O czym zapomniałem ? Lubisz rysować, według mnie laleczki
Będę wdzięczny za każdą odpowiedź
W opisie powinieneś podać w jaki sposób sukienka jest dopasowana do figury, jak można ją założyć (zapinana na suwak, haftki etc..., z boku, z tyłu... ramiączka wiązane, zapinane, krzyżujące się na plecach itp. A tak mam przed sobą rysunek jednej z sukienek w jakich chodzą kelnerki w pewnej warszawskiej knajpce. Nie opieraj się na Burdzie ale na opisach ze sklepów internetowych
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Na konkurs Cotton Be i j.marchewkowa wysłałem następujący projekt .Nie wiem czy dobrze opisałem.Trochę inaczej niż to robią np w burdzie.Postanowiłem wiec się spytać
Rozmiar 38-40 długość 135 cm obwód w pasie 70 cm obwód bioder 96 cm (jak podajesz wymiary to nie podajesz rozmiaru)
długość zaszewki 10 cm ,głębokość zaszewki 1 cm (taka mała i tylko jedna?! Gdzie się znajduje!)
dekolt wszywany oddzielnie ramiączka oddzielnie (gdzie ten dekolt jest wszyty? Dekolt może być krojony, dekolt może być w stylu...może być w kształcie....etc.)
ramiączka szyfonowe z gumką płótno a la len (mówimy o splocie czy o surowcu?)
Lubię robić projekty (rysować). Doświadczenie z szyciem 0 .Dopiero kupiłem maszynę.Dlatego mam pytanie czy dobrze zamieściłem opis projektu? Jeśli nie to czego nie dopatrzyłem?O czym zapomniałem ? Lubisz rysować, według mnie laleczki
Będę wdzięczny za każdą odpowiedź
W opisie powinieneś podać w jaki sposób sukienka jest dopasowana do figury, jak można ją założyć (zapinana na suwak, haftki etc..., z boku, z tyłu... ramiączka wiązane, zapinane, krzyżujące się na plecach itp. A tak mam przed sobą rysunek jednej z sukienek w jakich chodzą kelnerki w pewnej warszawskiej knajpce. Nie opieraj się na Burdzie ale na opisach ze sklepów internetowych

opisach z internetowych sklepów a co tam są za opisy ? Do tej pory nie zauważyłem na żadnym interentowym sklepie opisu jak można założyć sukienkę.Musze przyznać ,że po wpisach postanowiłem popytać trochę w sklepie o projektowanie itp i tam mi poradzili abym kupił sobie manekina (podobno wyprzedaż b.tanie a mnie się na pewno przyda i kupiłem )Może teraz mi będzie łatwiej opisywać.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Wystarczy trochę poszukać, trafienie za trzecim razem (ok. 1 minuta):

http://www.balladine.com/sukienki,sukienka-biala-z-grafika-zebry-bialcon,5-k-4482-47884-p (nie żeby reklama)

A podsłuchiwałeś (choć to nieładnie) kiedyś baby, jak rozmawiają o ciuchach? Zaczyna się zwykle tak: "Wiesz, fajną sukienkę wczoraj widziałam..." Starsze pokolenie proszone jest o niedodawanie niczego o momentach;)



--- Ostatnio edytowane 2014-07-22 21:39:07 przez agaaffek ---
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
A ....... były?
No masz..!
Najlepiej, jak ta ruda do tego łysego......... :D:D:D
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz

3 strony: < 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.