Wersja do druku

3 strony: < 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Już kiedyś taki pomysł padł, ale .. padł ;)
Ja również chętnie dołączę jakby co :)
________________________________________________________
http://ciuchotworstwo.blogspot.com/ - moje szycie i początki konstrukcji :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Myślę, że da się to zrobić. :)

Modniak, chętnie posłucham opowieści!
Jak wyglądał kiedyś kolor czarny ?Jakie kolory używali pierwsi Słowianie?
Kiedyś kolor czarny uzyskiwano z kory dębu lub była to po prostu czarna wełna kolor nie był wyrazisty -taki jak teraz.Wiek X dostępne kolory to czerwień,żółć kolor brunatny i czarny(mało wyrazisty).Słowianie bardzo lubili ubierać się kolorowo.Wierzyli np.,że kolor czerwony odstrasza demony
Zaciekawiłem cię? Gdzie odbędzie się spotkanie.O haftach barwieniu tkanin itp. mogę mówić sporoMoge przynieść ze sobą książkę Rzemiosło artystyczne m.in o haftach tkaninach itd
ŻÓŁCIEŃ!!!! Do ciężkiej cholery...
Zibiaszu, nie denerwuj się, bo Cię ŻÓŁĆ zaleje...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Myślę, że tym razem wyjdzie :) Wstępny termin to 13 września w sobotę, godz. 11. Z tego co wiem, jest na razie około 8 osób zdeklarowanych, więc już całkiem miła gromadka się zebrała. Jeśli ktoś ma jeszcze ochotę, to można tu się zgłosić, albo u Eduszki na blogu albo u mnie (gdziekolwiek). No i tutaj można pisać :) Jak się dowiem czegoś nowego to powiem. Ale na pewno będzie fajnie :D
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Myślę, że da się to zrobić. :)

Modniak, chętnie posłucham opowieści!
Jak wyglądał kiedyś kolor czarny ?Jakie kolory używali pierwsi Słowianie?
Kiedyś kolor czarny uzyskiwano z kory dębu lub była to po prostu czarna wełna kolor nie był wyrazisty -taki jak teraz.Wiek X dostępne kolory to czerwień,żółć kolor brunatny i czarny(mało wyrazisty).Słowianie bardzo lubili ubierać się kolorowo.Wierzyli np.,że kolor czerwony odstrasza demony
Zaciekawiłem cię? Gdzie odbędzie się spotkanie.O haftach barwieniu tkanin itp. mogę mówić sporoMoge przynieść ze sobą książkę Rzemiosło artystyczne m.in o haftach tkaninach itd
ŻÓŁCIEŃ!!!! Do ciężkiej cholery...
Zibiaszu, nie denerwuj się, bo Cię ŻÓŁĆ zaleje...
Violcia! Właśnie o to chodzi, że już mnie zalewa i dlatego muszę czasem ulać troszkę nadmiaru...:nerwus:
Piszę i mówię o tym wszędzie, gdzie tylko zajrzę i natrafię na taki lapsus, ale to wszystko groch o ścianę...
A już szczególnie drażni mnie, kiedy ludzie podający się za ekspertów używają tego określenia...
Wydano setki książek, w których pokutuje wciąż ten rażący błąd i czytelnicy przyjmują słowo pisane za obowiązujące. A to przecież rudymenty sztuki!
Czas temu jakiś obsobaczyłem na FB pewną - raczej samozwańczą - stylistkę, która w dodatku podawała się za analityka-kolorystę, a używała właśnie tego określenia...:dobani:
Pewnie w czasie wykładów na temat żółtych pigmentów była chora... Na lenia...:paluszkiem:
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Na warsztatach wszyscy są mile widziani, niezależnie jak nazywają kolor żółty. :jezyk_oko:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Nawet jeśli nie ma regulaminu? ;-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Regulamin nam niepotrzebny :tak:
Pojawi się natomiast zapotrzebowanie na poczucie humoru i pomysłowość!
Daltoniści również mile widziani, najwyżej zrobi się blok tematyczny "szycie monochromatyczne" :rotfl:

________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dzień dobry:)
Chętnie się spotkam aby poznać miłe osoby pokazać ,że nie jestem taki straszny i choćby popatrzeć jak fachowcy szyją.Szycie w tej chwili wydaje mi się trudniejsze od pisania artykułów:szok:

Zibiaszu Jak zapewne wiesz Żółcień jest to roślina o dużych żółtych kwiatach wykorzystywana do produkcji żółtego barwnika.Pisząc żółć miałem na myśli kolor żółty bo wg słownika polskiego pod redakcją Witolda Dereszyńskiego żółć jest to żółta barwa, żółty kolor
Pozdrawiam wszystkich
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Dzień dobry:)
Chętnie się spotkam aby poznać miłe osoby pokazać ,że nie jestem taki straszny i choćby popatrzeć jak fachowcy szyją.Szycie w tej chwili wydaje mi się trudniejsze od pisania artykułów:szok:

Zibiaszu Jak zapewne wiesz Żółcień jest to roślina o dużych żółtych kwiatach wykorzystywana do produkcji żółtego barwnika.Pisząc żółć miałem na myśli kolor żółty bo wg słownika polskiego pod redakcją Witolda Dereszyńskiego żółć jest to żółta barwa, żółty kolor
Pozdrawiam wszystkich
W systematyce kolorystycznej, w paletach o międzynarodowym zasięgu (Talens, Rowney itp...), w języku ludzi zajmujących się na co dzień doborami barw - żółcień jest określeniem barwy żółtej.
Ma mnóstwo odcieni i nasyceń, przy czym głównym źródłem pozyskiwania żółtych pigmentów są ziemie i skały, oraz kora drzew. Najstarszym, używanym jeszcze przez jaskiniowców - była ochra.
Natomiast żółć to wydzielina trawienna, która - dla hecy - ma barwę seledynową.:)
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dzień dobry:)
Chętnie się spotkam aby poznać miłe osoby pokazać ,że nie jestem taki straszny i choćby popatrzeć jak fachowcy szyją.Szycie w tej chwili wydaje mi się trudniejsze od pisania artykułów:szok:

Zibiaszu Jak zapewne wiesz Żółcień jest to roślina o dużych żółtych kwiatach wykorzystywana do produkcji żółtego barwnika.Pisząc żółć miałem na myśli kolor żółty bo wg słownika polskiego pod redakcją Witolda Dereszyńskiego żółć jest to żółta barwa, żółty kolor
Pozdrawiam wszystkich
W systematyce kolorystycznej, w paletach o międzynarodowym zasięgu (Talens, Rowney itp...), w języku ludzi zajmujących się na co dzień doborami barw - żółcień jest określeniem barwy żółtej.
Ma mnóstwo odcieni i nasyceń, przy czym głównym źródłem pozyskiwania żółtych pigmentów są ziemie i skały, oraz kora drzew. Najstarszym, używanym jeszcze przez jaskiniowców - była ochra.
Natomiast żółć to wydzielina trawienna, która - dla hecy - ma barwę seledynową.:)
Barwy,barwy, kolory ....W hurtowni, w której kupiłem tkaniny było 88 kolorów tkaniny Manhatan
________________________________________________________

3 strony: < 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.