Wersja do druku

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zgodnie z obietnicą pokazuję zdjęcia z "kanapkowania" potworka. Na wszelki wypadek powtarzam to co napisałam w innym wątku:

1) spód patchworku rozkładam na podłodze - prawą stroną do podłogi i przyklejam taśmą malarską (szeroką) dość dobrze naciągając materiał, ale go nie rozciągając;

2) na spodzie układam ocieplinę (wypełnienie) patchworku - zazwyczaj nie trzeba jej już przyklejać, bo sama się "czepia" materiału - starając się ją dobrze rozprostować;

3) na to kładę wierzch patchworku, prawą stroną do góry, wygładzam i zaczynając od środka spinam agrafkami (co 5-10 cm - to zależy od rodzaju bloków i tego jak później będę pikować - chodzi o to, żeby agrafek było wystarczająco dużo i jednocześnie żeby Ci nie przeszkadzały przy pikowaniu)

4) spód i ocieplina powinny być trochę większe od wierzchu, ja staram się zostawić po bokach ok. 5 cm. W czasie pikowania spód i ocieplina czasem się lekko wdają;

5) po przepikowaniu wyciągam agrafki i przycinam z boków nadmiar ociepliny i spodu i dopiero wtedy biorę się za lamówkę.
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Spód przyklejony do podłogi Ocieplina rozłożona na spodniej stronie Trzy warstwy ułożone i gotowe do spinania Zbliżenie na odstępy między agrafkami Trzy warstwy spięte agrafkami
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
I jeszcze kanapka po przycięciu nadmiaru ociepliny i spodu, gotowa do pikowania.
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Administrator
Jej aż zaniemówiłam! Cudowna, cudowna, cudowna! Jak tęcza :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ale ładna!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
przepiękne! <brawo>
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Obłędna! Jedna tkanina piękniejsza od drugiej, skąd dorwałaś paletę kolorów, hihi :D Chodzi mi o spodnią część, a to od góry to bawełna? Bo wrażenie zamszu mam :)
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Całość (z wyjątkiem ociepliny) to bawełna. Na wierzchu kolorowe kwadraty to tzw. jelly rolls z czeskiej firmy Bellus Gallery, wydawcy pisma Svadlenka, ale można też kupować te materiały na metry. A spód kupiłam w okolicznym sklepie (jednym z niewielu z materiałami w promieniu 100 km) na wyprzedaży za namową małża, mam jeszcze inne palety barw (niestety to jest bardzo gruba bawełna przeznaczona raczej na zasłony, więc narzuta jest dość ciężka i na dodatek paleta się dość szybko spiera - ale miała odpowiednią szerokość 280 cm;) i jak na tutejsze warunki była dość tania;))
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Piękna narzuta! Podziwiam szczerze - bo to szycie, za które bym się nawet nie zabrała...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Serdecznie dziękuję, ale przyznam Ci się, że znacznie łatwiej jest mi uszyć wielką narzutę niż najprostszy fragment garderoby. Bardzo chciałabym sobie szyć bluzki, koszule i inne rzeczy, bo jestem dość niewymiarowa, ale jakoś nie mogę sobie poradzić z dopasowaniem wykroju. Nie wspominając o poprawkach typu zwężanie spodni, czy koszul - czarna magia;) A patchwork, to tylko pocięcie zyliona kawałków i zszycie ich na nowo - wszędzie proste szwy - żadna filozofia;)
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.