Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam serdecznie

zajmuje się drobnymi remontami jachtów, do napraw tapicerki ze skaj (marine) chcę kupi maszynę do szycia , maszyny nie będę używał komercyjnie w sensie główny cel to szycie, tylko kilka razy w roku naprawa tapicerki ze skaj lub podobnych rzeczy, czasami są to drobnostki, ale wołanie tapicera do portu jachtowego jest bardzo kłopotliwe czasowo dla niego (nieraz kilka dni trzeba czekać ,a w sezonie klienci chcą sprzet prawie od ręki) oraz cenowo przyjazd tapicera na 2 godziny to jakieś 800zł

wybieram miedzy 3

nowy Singer 4423 Heavy Duty - cena 580zł - wybrałem ją bo jest tania i podobno mocna

nowy Singer 44S - 560zł - wybrałem ją bo jest dostępna w sklepie stacjonarnym obok mnie i tam maja dobre warunki gwarancji, przez pierwsze rok, zero napraw, awaria biorę nową, dodatkowo sklep stacjonarny nie muszę wysyłać do sprzedawcy, wyczytałem że jest identyczna jak 4423, różni się kolorem, bo jest biała

używany Singer CG590 Commercial Grade - cena 460zł - wybrałem ją bo chyba jest bardzo mocna i chyba trochę większa od 4423 ale sprzęt używany bez gwarancji to spora wada, z drugiej strony nowa taka kosztuje ponad 2 razy tyle co 4423.


z tego co wiem to CG590 jest maszyną komercyjną, czy ma jakąś przewagę, poza trwałością ?,

jest większa ?,gdzieś wyczytałem ze 4423 to mała maszyna, może ma to znaczenia w wielkości materiału, będą zdarzać mi się do zszycia kawałki np. 1.5m na 1.5m

wygodniejsza ?

czy te maszyny nadają się do skaj z podklejoną gąbką 7mm ?

czy na tych maszynach mogę wyhaftować jaką np. literę/logo na skaj ?

* podane ceny są po przeliczeniu na PLN

Dziękuje za odpowiedz.








--- Ostatnio edytowane 2015-04-08 02:13:58 przez warlock ---

--- Ostatnio edytowane 2015-04-08 02:21:29 przez warlock ---

--- Ostatnio edytowane 2015-04-08 02:26:20 przez warlock ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Hmm..powiem co wiem. Dwie pierwsze na serio są identyczne. Ostatniej nie znam.

Wg mnie powinieneś poszukać czegoś co ma więcej miejsca (tam, gdzir jest otwór na złożony materiaľ) bo 1,5 m skaju potrzebuje przestrzeni. Zwłaszcza jeśli ma podbicie z czegoś i kilka szwów.

Jakie hafty? Proste, jednokolorowe, okrągłe?
Nie, żadna z tych maszyn jest hafciarką. Gęstym zygzakiem jakieś inicjały wyskrobiesz, ale niewiele to będzie miało do czynienia z haftem.

Myślę, że skoro jest to do użytku profesjonalnego powinieneś popatrzyć ns Janome, którą niedawno zakupiła Rojkowa (lub coś podobnego jakiejś innej firmy) i do tego hafciarkę.
Zanim jednak zakupisz hafciarkè zastanów się
Czy ci się opłaca. Może współpraca z kimś kto zajmuję się wyszywaniem komputerowym na początek wystarczy.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Skaj z gąbką 7 mm wyklucza moim zdaniem użycie maszyn domowych, nawet typu heavy duty.

Pierwszy i ostatni singer są maszynami rzemieślniczymi, ale rzemiosła są różne :-)

Maszyna środkowa może być nie tylko różnić się kolorem, ale skoro nie jest opisana jako "heavy duty" - to zastanawiałabym się, czy aby kolor to jedyna zmiana.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Singer 44S pisze, że model classic

natomiast na stronie Singer ten model jest opisany jako Classic heavy duty, z tego co doczytałem to są to maszyny identyczne różniące się kolorem.

nie ma co ukrywać, ale 4423/44S nie są tak naprawdę maszynami Heavy duty, tylko z obudową i stelażem z metalu, są to maszyny tkz. domowe/amatorskie.

Czy ktoś może potwierdzić mi jeszcze, czy faktycznie nie uszyję tej skaj z gąbką ?, myślałem że nie ma to większego znaczenia bo gąbka i tak się "zciska"

ja nadal będę współpracował, przy większych pracach z tapicerem, tylko chcę przejąc te drobne naprawy.

Stąd decyzja o zakupie już zapadła, tylko kwestia modelu.

Janome są dobre, ale sensowny model z tego co poczytałem do HD3000 a cena niestety ponad 2 razy większa niż 44S/4423, dla mojej amatorszczyzny to chyba bez sensu wydatek.

następne pytanie , czy np. Singerem 4423 zrobię łączenie skaju z wszyciem takiej obramówki ( nie wiem jak to się nazywa po angielsku to Welt Piping ? (dołączam foto), do tego idą jakieś inne stopki ?, żeby było przy krawędzi ? (chyba znalazłem odpowiedz, to kwestia tylko stopki, jest stopka do pipingu taka pół stopka :-) )


więc pozostaje jeszcze kwestia tego skaj z gąbką







--- Ostatnio edytowane 2015-04-09 00:30:11 przez warlock ---
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Szycie grubych warstw na maszynach przeznaczonych do średnich i lekkich materiałów grozi uszkodzeniem naprężacza, prędzej czy później.

Nawet jeśli liczyć na to, że gąbka się "ściska" - to przecież maszyna szyjąc na przemian luzuje i dociska stopkę, nie szyje w docisku cały czas, inaczej nie przesuwałaby materiału. Poza tym wciskanie pod stopkę takich warstw to byłaby udręka.

4423 jest maszyną dużo szybszą i znacznie mocniejszą niż zwykłe maszyny domowe, ale wszystko ma swoje granice...

Wypustka plus dwie warstwy skaju na gąbce - to moim zdaniem zadanie wyłącznie dla maszyn przemysłowych.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Aniu, widzę, że warlock ma ograniczony budżet.

Może lepiej doradzić mu jakiegoś starego, "bojowego" Łucznika czy Singera z gwarancją?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Aniu, widzę, że warlock ma ograniczony budżet.

Może lepiej doradzić mu jakiegoś starego, "bojowego" Łucznika czy Singera z gwarancją?

Łucznika to u mnie w kraju nie ma :-)

budżet nie to co ograniczony tylko staram się rozsądnie kupować

ostatnio pojawił się niedaleko mnie w ogłoszeniu Singer 6234


" THIS SINGER PORTABLE SEWING MACHINE MODEL #6234 IS IN VERY GOOD CONDITION. I REFURBISH OLD SINGERS AND DO NOT DEAL WITH NEWER MODELS BUT I COULD NOT PASS THIS ONE UP. VERY CLEAN AND RUNS GREAT. THIS MACHINE HAS 17 DIFFERENT STITCHES BUILT IN AND MANY OTHER OPTIONS. ALL VERY CLEAN AND EASY TO USE. COMES WITH ATTACHMENTS,EXTRA BOBBINS AND MANUAL. INGER A WELL TRUSTED QUALITY BRAND. THIS ONE YOU CAN SEE IN ACTION AND PRICED TO SELL AT 75.00 O.B.O. THANKS "


ciekawe jak ma się to do modelu 4423?

nadal drożę temat, czy wspomniane maszyny dadzą radę ze skajem podbitym gąbką.

Bo zgodnie z opinią Pani Ani wygląda, że jak tylko skaj to bez gąbki.




Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ah, ok. Skoro po prostu starasz się nie wyrzucać pieniędzy to zainwestuj w przemysłówke. W tym biznesie to powinna być dobra inwestycja. Masz pewność, że maszyna uciągnie niemal co tylko chcesz, szew będzie regularny i nie będzie problemu z 4 warstwami skayu z gąbką. Bo na takiej heavy duty to jednak będzie problem. Bo one owszem są do cięższego szycia, ale domowego : np kilka wartsw jeansu. Albo do szycia cięższych zasłon.

Weź pod uwagę, że szyjąc takie rzeczy na domowej - bardzo łatwo ją rozregulują, jak napisała Ania, albo nawet zepsują.

Podejrzewam, że jesteśmy w podobnej części globu ;).

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
"Okazyjnie"szyłam tapicerkę na singerze. Gąbka, skaj, wypustki i fajnie. Tyle tylko,że przy "okazji" zajechałam maszynę. Nic się z nią nie dało zrobić. Proponuję nawet do okazyjnego szycia rozejrzeć się za maszyną rzeczywiście do tego przeznaczoną.
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Świeżynek
dziękuje wszystkim za pomoc

jak się rozeszła informacja, że potrzebuję maszyny to dostałem 2 sztuki

Singer 2263

Janome New Home 532 double duty

obie działają jak na pierwsze próby prawiczka (trochę się nakombinowałem), Janome bez problemu zszywa 4 warstwy grubej skaj, więc ją wybieram do szycia

założę nowy wątek bo mam parę pytań.


Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.